Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2019-05-10 | GNSS, Geodezja, Edukacja, Ludzie

Stypendium START dla pracownika IGiG

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej po raz 27. przyznała stypendia START dla 100 najzdolniejszych młodych naukowców przed 30. rokiem życia. Wśród laureatów znalazł dr inż. Kamil Kaźmierski z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.


Ilustracja: Stypendium START dla pracownika IGiG

Współczynnik sukcesu w tegorocznej edycji wyniósł zaledwie 11,1%, co świadczy o bardzo dużej konkurencji. Dr inż. Kamil Kaźmierski jest jedynym tegorocznym laureatem programu START reprezentującym dyscyplinę geodezja i kartografia oraz jedynym laureatem z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Pełna lista laureatów.

Badania dr. Kamila Kaźmierskiego koncentrują się na doskonaleniu metod precyzyjnego pozycjonowania z wykorzystaniem nowych systemów satelitarnych (takich jak europejski Galileo, rosyjski GLONASS i chiński BeiDou) oraz integracji danych pochodzących z różnych systemów satelitarnych z wykorzystaniem przede wszystkim programu WARP (Wroclaw Algorithms for Real-time Positioning). Jest to unikatowe w skali światowej oprogramowanie, które wykorzystuje strumienie poprawek dla systemów GPS, Galileo, GLONASS i BeiDou do precyzyjnego pozycjonowania w czasie rzeczywistym. WARP został opracowany przez dr. hab. Tomasza Hadasia, a od czterech lat jest rozwijany również przez dr. Kamila Kaźmierskiego. Dzięki implementacjom dr. Kaźmierskiego program wykorzystuje integrację danych w oparciu o analizę przestrzennego rozkładu błędów orbitalnych i niestabilności czasowej zegarów atomowych na pokładzie satelitów nawigacyjnych, co umożliwia uwzględnienie niejednorodnej jakości obserwacji kodowych i fazowych z poszczególnych systemów GNSS.

Kamil Kaźmierski był wykonawcą w dwóch projektach finansowanych przez Europejską Agencję Kosmiczną, jednego projektu Narodowego Centrum Nauki, a obecnie jest zatrudniony w projekcie EPOS-PL System Obserwacji Płyty Europejskiej. Jest autorem bądź współautorem artykułów naukowych w wiodących czasopismach geodezyjnych i geofizycznych, takich jak: „GPS Solutions”, „Journal of Geodesy”, „Journal of Geophysical Research”, „Remote Sensing”, „Earth, Planets and Space”. Dr Kaźmierski odbył staże naukowe w wiodących międzynarodowych ośrodkach badawczych: University of New Brunswick w Kanadzie (2016) oraz GFZ Potsdam w Niemczech (2017).

Laureat w swoich pracach badawczych łączy umiejętności programistyczne, rozwijając oprogramowanie WARP, z wykorzystaniem najnowszych technologii satelitarnych w badaniach Ziemi i precyzyjnym pozycjonowaniu. Wyniki badań doktora Kaźmierskiego są doceniane na arenie międzynarodowej. Otrzymał on zaproszenie do wygłoszenia prezentacji na prestiżowych konferencjach: Międzynarodowej Asocjacji Geodezji (Kobe, lipiec 2017), Europejskiej Agencji Kosmicznej (Walencja, październik 2017), EGU2017 (Wiedeń, kwiecień 2018) oraz ION GNSS+ 2018 (Miami, wrzesień 2018).

W 2018 roku otrzymał grant dla młodych naukowców przyznany przez Europejską Unię Nauk o Ziemi. Został również wyróżniony nagrodą za najlepszy współautorski poster na Szóstym Międzynarodowym Seminarium Naukowych i Fundamentalnych Aspektów GNSS/Galileo organizowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną w Walencji. Obecnie jest promotorem pomocniczym w jednym przewodzie doktorskim.

Źródło: IGiG


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Gratulacje ale na wymienione konferencje swoj udział sie zgłasza, a nie jest się zapraszanym. Ten przywilej dostaja tzw keynote speakers...
  
 1 



zobacz też:

Specjalistka ds. GNSS ze stypendium START

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej po raz 26. przyznała stypendia START dla najzdolniejszych młodych naukowców...

Matematyczka zafascynowana geodezją ze stypendium START

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej po raz 25. przyznała stypendia START dla najzdolniejszych...


wiadomości

GEOPRYZMAT
RASZYN

Instrumenty optyczne, GPS i skanery. Wyłączny dystrybutor marek Pentax i Kolida

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-07 | KRAKÓW
Space Connect Meetup Kraków 2025. Technologie kosmiczne w służbie innowacji
Space Connect Meetup to cykliczne wydarzenie łączące sektor kosmiczny z pozostałymi branżami. W...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
2025-05-19 | POZNAŃ
Człowiek w przestrzeni: działalność, efekty i perspektywy
Konferencja ma na celu rozpowszechnienie i popularyzację studenckich osiągnięć z zakresu geografii...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Skaning lotniczy Nysy
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
w 1602 roku przez Warszawę przetoczył się orkan, w 1603 most na Wiśle zniszczyła kra, a w 1607 spora część miasta spłonęła?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Stanisław Staszic (1755-1826)

Stanisław Staszic (1755-1826)
Geolog, organizator przemysłu i nauki, publicysta, działacz społeczny, ksiądz katolicki; wybitny przedstawiciel polskiego oświecenia. Urodził się w pierwszych dniach listopada 1775 r. w Pile w rodzinie mieszczańskiej. Jego ojciec oraz dziadek byli...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1951
Geodezyjny Instytut Naukowo-Badawczy (IGiK) kupuje grawimetr Norgaarda - pierwszy tego typu instrument w Polsce.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2