wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-05-10| GNSS, Geodezja, Edukacja, Ludzie

Stypendium START dla pracownika IGiG

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej po raz 27. przyznała stypendia START dla 100 najzdolniejszych młodych naukowców przed 30. rokiem życia. Wśród laureatów znalazł dr inż. Kamil Kaźmierski z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.


Stypendium START dla pracownika IGiG

Współczynnik sukcesu w tegorocznej edycji wyniósł zaledwie 11,1%, co świadczy o bardzo dużej konkurencji. Dr inż. Kamil Kaźmierski jest jedynym tegorocznym laureatem programu START reprezentującym dyscyplinę geodezja i kartografia oraz jedynym laureatem z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Pełna lista laureatów.

Badania dr. Kamila Kaźmierskiego koncentrują się na doskonaleniu metod precyzyjnego pozycjonowania z wykorzystaniem nowych systemów satelitarnych (takich jak europejski Galileo, rosyjski GLONASS i chiński BeiDou) oraz integracji danych pochodzących z różnych systemów satelitarnych z wykorzystaniem przede wszystkim programu WARP (Wroclaw Algorithms for Real-time Positioning). Jest to unikatowe w skali światowej oprogramowanie, które wykorzystuje strumienie poprawek dla systemów GPS, Galileo, GLONASS i BeiDou do precyzyjnego pozycjonowania w czasie rzeczywistym. WARP został opracowany przez dr. hab. Tomasza Hadasia, a od czterech lat jest rozwijany również przez dr. Kamila Kaźmierskiego. Dzięki implementacjom dr. Kaźmierskiego program wykorzystuje integrację danych w oparciu o analizę przestrzennego rozkładu błędów orbitalnych i niestabilności czasowej zegarów atomowych na pokładzie satelitów nawigacyjnych, co umożliwia uwzględnienie niejednorodnej jakości obserwacji kodowych i fazowych z poszczególnych systemów GNSS.

Kamil Kaźmierski był wykonawcą w dwóch projektach finansowanych przez Europejską Agencję Kosmiczną, jednego projektu Narodowego Centrum Nauki, a obecnie jest zatrudniony w projekcie EPOS-PL System Obserwacji Płyty Europejskiej. Jest autorem bądź współautorem artykułów naukowych w wiodących czasopismach geodezyjnych i geofizycznych, takich jak: „GPS Solutions”, „Journal of Geodesy”, „Journal of Geophysical Research”, „Remote Sensing”, „Earth, Planets and Space”. Dr Kaźmierski odbył staże naukowe w wiodących międzynarodowych ośrodkach badawczych: University of New Brunswick w Kanadzie (2016) oraz GFZ Potsdam w Niemczech (2017).

Laureat w swoich pracach badawczych łączy umiejętności programistyczne, rozwijając oprogramowanie WARP, z wykorzystaniem najnowszych technologii satelitarnych w badaniach Ziemi i precyzyjnym pozycjonowaniu. Wyniki badań doktora Kaźmierskiego są doceniane na arenie międzynarodowej. Otrzymał on zaproszenie do wygłoszenia prezentacji na prestiżowych konferencjach: Międzynarodowej Asocjacji Geodezji (Kobe, lipiec 2017), Europejskiej Agencji Kosmicznej (Walencja, październik 2017), EGU2017 (Wiedeń, kwiecień 2018) oraz ION GNSS+ 2018 (Miami, wrzesień 2018).

W 2018 roku otrzymał grant dla młodych naukowców przyznany przez Europejską Unię Nauk o Ziemi. Został również wyróżniony nagrodą za najlepszy współautorski poster na Szóstym Międzynarodowym Seminarium Naukowych i Fundamentalnych Aspektów GNSS/Galileo organizowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną w Walencji. Obecnie jest promotorem pomocniczym w jednym przewodzie doktorskim.

Źródło: IGiG


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Gratulacje ale na wymienione konferencje swoj udział sie zgłasza, a nie jest się zapraszanym. Ten przywilej dostaja tzw keynote speakers...
 1 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS