Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2018-05-10| GNSS, Geodezja, Edukacja

Specjalistka ds. GNSS ze stypendium START

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej po raz 26. przyznała stypendia START dla najzdolniejszych młodych naukowców z całej Polski. W tym roku otrzyma je 100 młodych badaczy, w tym dr Anna Kłos z Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT. Wysokość rocznego stypendium to 28 tys. zł.


Specjalistka ds. GNSS ze stypendium START <br />
Fot. ze zbiorów Anny Kłos
Fot. ze zbiorów Anny Kłos

START jest największym w Polsce programem stypendialnym dla najlepszych młodych badaczy przed trzydziestką reprezentujących wszystkie dziedziny nauki. Jest najdłużej realizowanym przedsięwzięciem Fundacji. Grono laureatów wszystkich konkursów, łącznie z tegorocznym, liczy już ponad 2900 osób. Stypendia, które można przeznaczyć na dowolny cel, mają wesprzeć finansowo młodych naukowców w trudnych początkach kariery badawczej i umożliwić im pełne poświęcenie się nauce. Laureaci tegorocznej edycji konkursu zostali wyłonieni w drodze konkursu spośród 890 kandydatów.

Anna Kłos – jedyna laureatka START 2018, która reprezentuje dziedzinę geodezja i kartografia – jest absolwentką Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT (specjalność: pomiary geodezyjne i systemy informacji terenowej). W 2016 r. zdobyła stopień naukowy doktora nauk technicznych w dyscyplinie geodezja i kartografia za rozprawę pt. „Badanie wiarygodności prędkości stacji permanentnych w regionalnych sieciach GNSS w kontekście analiz geodynamicznych”. Obecnie zajmuje stanowisko adiunkta naukowo-dydaktycznego na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT.

Jest współautorka 25 publikacji w języku angielskim oraz recenzentką artykułów w czasopismach wyróżnionych w Journal Citation Reports. Kieruje projektem Narodowego Centrum Nauki pn. „Opracowanie innowacyjnej metody modelowania geodezyjnych szeregów czasowych z wykorzystaniem adaptacyjnego filtru Wienera i zależności w części stochastycznej”.

Jest członkiem zespołów międzynarodowych w ramach europejskiej akcji COST GNSS4SWEC (Advanced Global Navigation Satellite Systems tropospheric products for monitoring severe weather events and climate) oraz zespołu Uniwersytetu w Luksemburgu badającego zmiany poziomów mórz i oceanów. Ponadto uczestniczy w pracach grup roboczych Międzynarodowej Asocjacji Geodezji, które zajmują się zastosowaniem metod matematycznych w celu uzyskania wiarygodnych oszacowań z geodezyjnych szeregów czasowych oraz wykorzystaniem produktów troposferycznych otrzymanych w procesie opracowania obserwacji GNSS do interpretacji i analiz pod kątem zmian klimatu.

Dotychczas odbyła cztery staże zagraniczne na Uniwersytecie w Luksemburgu, Royal Observatory of Belgium oraz Royal Meteorological Institute of Belgium w Brukseli. Jest laureatką 3 nagród i 3 stypendiów międzynarodowych, a także nagrody indywidualnej Rektora Wojskowej Akademii Technicznej.

Źródło: Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, WIG WAT


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Intergeo 2022 - 10 technologicznych trendów w geodezji
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama