wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-04-15| Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt

Topcon GTL-1000: tachimetr i skaner w jednym

Podczas zeszłotygodniowych targów budowlanych Bauma w Monachium firma Topcon zaprezentowała GTL-1000 – zmotoryzowany tachimetr zintegrowany ze skanerem laserowym.


Topcon GTL-1000: tachimetr i skaner w jednym

Tachimetr zaprojektowano przede wszystkim pod kątem zapewnienia efektywnego i dokładnego tyczenia w trybie jednoosobowym, nawet w wymagających warunkach pomiarowych. Na jego szczycie umieszczono kompaktowy skaner laserowy uruchamiany przy użyciu jednego przycisku. – Dzięki niemu wykonanie pełnego skanu 360° zajmuje raptem kilka minut. Wykorzystanie bardziej tradycyjnych systemów czy metod zajmuje zdecydowanie dłużej – mówi Ray Kerwin, dyrektor w firmie Topcon.

W ocenie producenta kluczowym zastosowaniem skanera jest weryfikacja postępów prac budowlanych. Na te potrzeby Topcon zapewnił łatwy eksport danych do aplikacji ClearEdge3D Verity, które automatyzuje tego typu zdania.

– Ścisła integracja GTL-1000 i Verity tworzy kompletny pakiet, który idealnie nadaje się do weryfikacji konstrukcji przy użyciu technik modelowania 3D. W rezultacie otrzymujemy system, który oferuje niezwykle wydajne skanowanie w zakresie 360°, pozwalające szybko uchwycić różnego rodzaju elementy konstrukcyjne. Pomaga to poprawić jakość pracy, zapewniając czytelne mapy pokazujące jakość prac budowlanych, tak aby zminimalizować skutki błędów, zanim staną się kosztownymi problemami – wyjaśnia Kerwin.

Zobacz zestawienie tachimetrów w ofercie krajowych dystrybutorów (stan na styczeń 2019 r.)

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
tachimetr Panie ~geodeta z lamusa głowa do góry geodezja będzie zawsze istnieć bo jest po prostu najtańszą formą zdobywania wiedzy o ziemi ;) Nikt inny granicy nie wytyczy bo kto...Notariusz, prawnik granica bez protokołu jest nic nie warta ;)?? Nikt nie wytyczy budynku bo kto ...budowlaniec?? Nikt nie zrobi mapy do celów projektowych...bo kto projektant Przecież robimy to dla nich wszystkich bo nasza praca jest tańsza niż ich ;) Nasz zawód to służba dla ludzi , notariuszy, budowlańców, projektantów itd. ;) A tak swoją droga fajnie jakby branża się dogadała... Młodzi ze starszymi (doświadczenie starej wiary z charyzmą młodych zmieniła by branże na lepsze) Urzędnicy z wykonawcami ;) bo przecież działamy wspólnie
odpowiedz zgłoś
geodeta raczej zostanie Budowlańcy maja wyższe stawki niż my, im nie opłaca się tego robić bo odpowiedzialność za duża, a więcej nie dostaną bo geodeta jest za tani...
odpowiedz zgłoś
~geodeta z lamusa jeszcze jakieś oprogramowanie do naciągania odchyłek
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
do lamusa pożyjemy, zobaczymy
 1 
odpowiedz zgłoś
Kolejny dowód na zbędność geodetów w procesie inwestycyjnym. Wkrótce Architekt zaprojektuje cały obiekt w 3D, operator urządzenia (budowlaniec) wytyczy, inwentaryzację z porównaniem też zrobi automat...
 2 
 7 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS