wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Modelowanie Dębu Bartek
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-04-15| Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt

Topcon GTL-1000: tachimetr i skaner w jednym

Podczas zeszłotygodniowych targów budowlanych Bauma w Monachium firma Topcon zaprezentowała GTL-1000 – zmotoryzowany tachimetr zintegrowany ze skanerem laserowym.


Topcon GTL-1000: tachimetr i skaner w jednym

Tachimetr zaprojektowano przede wszystkim pod kątem zapewnienia efektywnego i dokładnego tyczenia w trybie jednoosobowym, nawet w wymagających warunkach pomiarowych. Na jego szczycie umieszczono kompaktowy skaner laserowy uruchamiany przy użyciu jednego przycisku. – Dzięki niemu wykonanie pełnego skanu 360° zajmuje raptem kilka minut. Wykorzystanie bardziej tradycyjnych systemów czy metod zajmuje zdecydowanie dłużej – mówi Ray Kerwin, dyrektor w firmie Topcon.

W ocenie producenta kluczowym zastosowaniem skanera jest weryfikacja postępów prac budowlanych. Na te potrzeby Topcon zapewnił łatwy eksport danych do aplikacji ClearEdge3D Verity, które automatyzuje tego typu zdania.

– Ścisła integracja GTL-1000 i Verity tworzy kompletny pakiet, który idealnie nadaje się do weryfikacji konstrukcji przy użyciu technik modelowania 3D. W rezultacie otrzymujemy system, który oferuje niezwykle wydajne skanowanie w zakresie 360°, pozwalające szybko uchwycić różnego rodzaju elementy konstrukcyjne. Pomaga to poprawić jakość pracy, zapewniając czytelne mapy pokazujące jakość prac budowlanych, tak aby zminimalizować skutki błędów, zanim staną się kosztownymi problemami – wyjaśnia Kerwin.

Zobacz zestawienie tachimetrów w ofercie krajowych dystrybutorów (stan na styczeń 2019 r.)

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
tachimetr Panie ~geodeta z lamusa głowa do góry geodezja będzie zawsze istnieć bo jest po prostu najtańszą formą zdobywania wiedzy o ziemi ;) Nikt inny granicy nie wytyczy bo kto...Notariusz, prawnik granica bez protokołu jest nic nie warta ;)?? Nikt nie wytyczy budynku bo kto ...budowlaniec?? Nikt nie zrobi mapy do celów projektowych...bo kto projektant Przecież robimy to dla nich wszystkich bo nasza praca jest tańsza niż ich ;) Nasz zawód to służba dla ludzi , notariuszy, budowlańców, projektantów itd. ;) A tak swoją droga fajnie jakby branża się dogadała... Młodzi ze starszymi (doświadczenie starej wiary z charyzmą młodych zmieniła by branże na lepsze) Urzędnicy z wykonawcami ;) bo przecież działamy wspólnie

geodeta raczej zostanie Budowlańcy maja wyższe stawki niż my, im nie opłaca się tego robić bo odpowiedzialność za duża, a więcej nie dostaną bo geodeta jest za tani...

~geodeta z lamusa jeszcze jakieś oprogramowanie do naciągania odchyłek

do lamusa pożyjemy, zobaczymy

Kolejny dowód na zbędność geodetów w procesie inwestycyjnym. Wkrótce Architekt zaprojektuje cały obiekt w 3D, operator urządzenia (budowlaniec) wytyczy, inwentaryzację z porównaniem też zrobi automat...

5 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt