wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Galileo w 3D
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-04-09| Geodezja, Sprzęt

Okulary HUD Topcona przyspieszają tyczenie

Podczas międzynarodowych targów budowlanych Bauma w Monachium firma Topcon zaprezentowała rozwiązanie typu wearables, które ma przyspieszyć tyczenie nawet o 80%.


Okulary HUD Topcona przyspieszają tyczenie

Bazuje ono na zaprezentowanym jeszcze w 2014 roku urządzeniu Topcon LN-100 Layout Navigator – jest to specyficzny model zmotoryzowanego tachimetru przeznaczony do intuicyjnego tyczenia na bazie wgranego modelu 3D.

Teraz producent wzbogacił to rozwiązanie o specjalne okulary, które wyświetlają informacje dotyczące tyczenia w trybie HUD (heads-up display). Wygodę użytkowania dodatkowo zwiększa obsługa z poziomu komend głosowych, dzięki którym operator może skupić całą swoją uwagę na tyczeniu. Jedną z funkcji tych okularów HUD jest także generowanie jeszcze w terenie raportów z postępów prac.

– To innowacyjne urządzenie pozwala realizować precyzyjne tyczenie przy użyciu prostych komend głosowych. Pozwala także robić zdjęcia i nagrywać filmy w celu dokumentowania postępów pracy. W porównaniu z tradycyjnymi metodami tyczenia rozwiązanie to pozwala zwiększyć produktywność nawet o 80% – mówi Ray Kerwin, dyrektor w firmie Topcon Positioning Group.

Okulary Topcon HUD dla LN-100

Źródło: Topcon, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Mechooptycy też odeszli do lamusa i nikt już nawet o nich nie pamięta. Wraz z ewolucją technologii zmieniają się wymagania rynku. Na szczęście nigdzie w prawie nie ma przepisu, że jedynie geodeta ma prawo wciskać przycisk typu "DIST" na tachimetrze, więc uzurpowanie sobie przez branżę prawa do wyłączności na wszelkiego rodzaju tyczenia jest nadinterpretacją. Tyczymy tylko główne elementy konstrukcji o ile pamiętam, i to tylko na obiektach wymagających udzielenia pozwolenia na budowę. Dla młodszego pokolenia wyjaśnienie: mechooptyk to była osoba, która zatykała (obtykała) mchem szpary pomiędzy drewnianymi belkami tworzącymi konstrukcję dawnych chałup chłopskich.

nie wszystko dla geodetów Cieszy mnie rozwój technologii, nie wszystko co mierzone musi być realizowane przez geodetę. To rozwiązanie jak Topcon LN100 jest idealne dla firm budowlanych, które prosto i dość szybko mogą weryfikować plan, jakość wytyczeń, ewentualne niezgodności z projektem. Nie zawsze geodeta na budowie jest.... Sam geodeta, który tyczy naprawdę dużo doceni takie rozwiązanie,o ile działa sprawnie (np światło słoneczne). Sam niejednokrotnie słyszałem, geodeta dokonywał wyboru tachimetru na podstawie rozkładu leniwek, bo to przyspiesza tyczenie.......

Geodeci do lamusa Projektant przekaże wykonawcy model 3D i geodeta będzie już niepotrzebny

3 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt