wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Studenci inwentaryzują budynek AGH
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-04-09| Geodezja, Teledetekcja

Fotogrametryczny zespół GGK przygotował projekt nowych przepisów

Jeden z zespołów doradczych powołanych w ubiegłym roku przez głównego geodetę kraju – do realizacji zadań związanych z rozwojem baz zobrazowań lotniczych i satelitarnych oraz ortofotomapy i numerycznego modelu terenu – zakończył dotychczasowe prace nad przygotowaniem nowych standardów i wytycznych produkcji opracowań fotogrametrycznych.


Fotogrametryczny zespół GGK przygotował projekt nowych przepisów

Przewodniczący zespołu 28 marca przekazał GGK:
• roboczy projekt rozporządzenia ministra inwestycji i rozwoju w sprawie bazy danych dotyczących zobrazowań lotniczych i satelitarnych oraz ortofotomapy i numerycznego modelu terenu,
• roboczy projekt standardów aktualizacji bazy danych dotyczących zobrazowań lotniczych i satelitarnych oraz ortofotomapy i numerycznego modelu terenu (załącznik do projektu rozporządzenia).

Przekazany roboczy projekt podlega obecnie konsultacjom wewnętrznym w Głównym Urzędzie Geodezji i Kartografii. Po ich zakończeniu zostanie skierowany do dalszego procedowania w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Przypomnijmy, że Zespół do realizacji zadań związanych z rozwojem baz zobrazowań lotniczych i satelitarnych… został powołany zarządzeniem GGK z 4 lipca 2018 r.
Ponadto w ubiegłym roku GGK powołał zespoły:
ds. opracowania standardów i wytycznych związanych z rozwojem wykorzystania danych powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego,
do spraw związanych ze wspomaganiem prowadzenia numeracji adresowej i udostępniania danych adresowych w infrastrukturze informacji przestrzennej,
do oceny regulacji prawnych związanych z funkcjonowaniem ewidencji gruntów i budynków,
ds. oceny regulacji prawnych związanych ze standardami technicznymi wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficzne.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Wszyscy którzy w jakikolwiek sprawie mają inne zdanie niż GGK mogą czuć się zagrożeni.

Koniec? Dziwnym zbiegiem okoliczności koniec prac zespołu zbiegł się z końcem jego przewodniczącego w GUGIK. Przypadek? Ciekawe kto dalej poleci?

geometra Nie ten zespół. A geodeta mógł, może i będzie mógł mierzyć węgielnicą wiec co dopiero super dronem. Pozwala na to prawo.

DRON Czy w świetle opracowanego projektu geodeta na potrzeby np. mapy syt-wys będzie mógł sobie własnym dronem pozyskać aktualne orto i ujawnić je jako legalnie źródło pozyskania danych? Posiadając zakres upr. np 1?

4 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt