wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wielodrożność a Galileo
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-04-09| Geodezja, Teledetekcja

Fotogrametryczny zespół GGK przygotował projekt nowych przepisów

Jeden z zespołów doradczych powołanych w ubiegłym roku przez głównego geodetę kraju – do realizacji zadań związanych z rozwojem baz zobrazowań lotniczych i satelitarnych oraz ortofotomapy i numerycznego modelu terenu – zakończył dotychczasowe prace nad przygotowaniem nowych standardów i wytycznych produkcji opracowań fotogrametrycznych.


Fotogrametryczny zespół GGK przygotował projekt nowych przepisów

Przewodniczący zespołu 28 marca przekazał GGK:
• roboczy projekt rozporządzenia ministra inwestycji i rozwoju w sprawie bazy danych dotyczących zobrazowań lotniczych i satelitarnych oraz ortofotomapy i numerycznego modelu terenu,
• roboczy projekt standardów aktualizacji bazy danych dotyczących zobrazowań lotniczych i satelitarnych oraz ortofotomapy i numerycznego modelu terenu (załącznik do projektu rozporządzenia).

Przekazany roboczy projekt podlega obecnie konsultacjom wewnętrznym w Głównym Urzędzie Geodezji i Kartografii. Po ich zakończeniu zostanie skierowany do dalszego procedowania w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Przypomnijmy, że Zespół do realizacji zadań związanych z rozwojem baz zobrazowań lotniczych i satelitarnych… został powołany zarządzeniem GGK z 4 lipca 2018 r.
Ponadto w ubiegłym roku GGK powołał zespoły:
ds. opracowania standardów i wytycznych związanych z rozwojem wykorzystania danych powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego,
do spraw związanych ze wspomaganiem prowadzenia numeracji adresowej i udostępniania danych adresowych w infrastrukturze informacji przestrzennej,
do oceny regulacji prawnych związanych z funkcjonowaniem ewidencji gruntów i budynków,
ds. oceny regulacji prawnych związanych ze standardami technicznymi wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficzne.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Wszyscy którzy w jakikolwiek sprawie mają inne zdanie niż GGK mogą czuć się zagrożeni.

Koniec? Dziwnym zbiegiem okoliczności koniec prac zespołu zbiegł się z końcem jego przewodniczącego w GUGIK. Przypadek? Ciekawe kto dalej poleci?

geometra Nie ten zespół. A geodeta mógł, może i będzie mógł mierzyć węgielnicą wiec co dopiero super dronem. Pozwala na to prawo.

DRON Czy w świetle opracowanego projektu geodeta na potrzeby np. mapy syt-wys będzie mógł sobie własnym dronem pozyskać aktualne orto i ujawnić je jako legalnie źródło pozyskania danych? Posiadając zakres upr. np 1?

4 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt