wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Testy skanera SPL w Kopenhadze
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-04-05| Geodezja, GIS, Software, Kataster

Komunikacja EGiB - EKW już w ponad 100 powiatach

Już 120 powiatów korzysta w prowadzeniu EGiB z bezpośredniej komunikacji z Elektroniczną Księgą Wieczystą – podaje GUGiK.


Komunikacja EGiB - EKW już w ponad 100 powiatach

Jest to możliwe dzięki narzędziu, które pod koniec ubiegłego roku GUGiK udostępnił twórcom oprogramowania geodezyjnego. Jedną z pierwszych korzyści płynących z tej komunikacji jest możliwość pobierania treści księgi wieczystej związanej z daną działką.

Funkcja ta została dotychczas uruchomiona w systemach do prowadzenia ewidencji gruntów i budynków takich jak: e-property, EWOPIS, Ewid 2007 oraz Geo-Info. By dane starostwo mogło z niej korzystać, powinno zwrócić się do GUGiK o stosowne dane do logowania.

Mapa powiatów, które dysponują tym narzędziem, dostępna jest w serwisie Geoportal.gov.pl w zakładce Ewidencja gruntów i budynków > Komunikacja systemu EGiB z EKW.JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
coś ruszyło, ale naprawdę ogromnie daleka droga nas czeka do jako takiego porządku. A portal działa koszmarnie wolno i znalezienie tam czegoś graniczy z cudem, ze względu na braki w danych. Może problemem jest za dużo danych i ich dublowanie?

A kiedy tak będzie z PESEL PESEL (tylko dane potrzebne dla EGiB) powinien być "z pod palca" nie tylko dla Starostwa, ale dla firm wykonujących dla nich modernizacje EGiB.

Brawo Super sprawa! Mam używam, ale mogłoby szybciej działać.

Hasła w txt w plikach konfiguracyjnych ? Bo tak w kliencie którego widziałem kiedyś było.

Czy działa też w drugą stronę? Czy ta mapa to również mapa na której są powiaty udostępniające KW publicznie?

5 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt