wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-03-29| Geodezja, Prawo, Kataster

Ministerstwo Sprawiedliwości o udostępnianiu numeru księgi wieczystej

Przy okazji odpowiedzi na interpelację dotyczącą „portalu z Seszeli” resort sprawiedliwości zajął stanowisko w sprawie publikacji numerów ksiąg wieczystych.


Ministerstwo Sprawiedliwości o udostępnianiu numeru księgi wieczystej

Przypomnijmy, że o „portalu z Seszeli” (prowadzonym przez firmę zarejestrowanym w tym państwie) głośno jest już od kilku lat. Mimo kontrowersji związanych z legalnością jego działania, do dziś można uzyskać w nim numer księgi wieczystej dla zadanej działki. Dysponując zaś tym numerem, możemy w systemie informatycznym Ministerstwa Sprawiedliwości uzyskać przez internet dostęp do księgi wieczystej.

Portale pod lupą prokuratury

W odpowiedzi na interpelację grupy posłów klubu Kukiz’15 Łukasz Piebiak (podsekretarz stanu w MS) zapewnia, że system informatyczny Elektronicznej Księgi Wieczystej jest należycie zabezpieczony przed masowym pobieraniem danych przez zewnętrznych użytkowników. „Firmy prowadzące odpłatne wyszukiwarki ksiąg wieczystych nie mają dostępu do bazy danych ksiąg wieczystych prowadzonych w systemie teleinformatycznym. Ministerstwo nie udostępnia usługi firmom komercyjnym” – podkreśla Łukasz Piebiak.

Polityk informuje jednocześnie, że w związku z działaniem tego oraz kilku innych podobnych portali w 2017 roku Ministerstwo Sprawiedliwości złożyło do prokuratury zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstw polegających na: przetwarzaniu w zbiorze bez uprawnienia danych osobowych, przechowywaniu danych osobowych w zbiorze niezgodnie z celem jego utworzenia, umożliwieniu dostępu do danych osobowych osobom nieupoważnionym, zaniechaniu zabezpieczenia danych osobowych, zaniechaniu zgłoszenia do rejestracji zbioru danych osobowych oraz niedopełnieniu obowiązku poinformowania osób, której dane osobowe znajdują się w zbiorze o ich prawach.

W odniesieniu do trzech portali złożono także zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na zakłócaniu pracy sieci teleinformatycznej MS poprzez składanie zapytań za pośrednictwem przeglądarki Elektronicznych Ksiąg Wieczystych.

Numery KW to dane osobowe?

W odpowiedzi na interpelację polityk ustosunkował się również do budzącej liczne dyskusje w branży geodezyjnej kwestii udostępniania numerów ksiąg wieczystych w ramach ewidencji gruntów i budynków. Według niektórych interpretacji (w tym GGK Waldemara Izdebskiego) są to dane przedmiotowe, zatem można je udostępniać wszystkim chętnym. Inni uważają zaś, że należy je traktować jak dane osobowe, można je więc udostępniać jedynie uprawnionym podmiotom.

Co na to resort sprawiedliwości? „Zarówno przepisy ustawy o księgach wieczystych i hipotece, jaki i ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne nie przewidują możliwości udostępnienia numeru księgi wieczystej bez uprzedniego wykazania interesu prawnego” – pisze Łukasz Piebiak.

„W doktrynie prawa cywilnego przyjęto, że z interesem takim mamy do czynienia wówczas, gdy wystąpi stan rzeczy, który stanowi źródło rzeczywistych lub domniemanych korzyści dla zainteresowanego, lub odczuwalną, skierowaną do świata zewnętrznego i dającą się zaspokoić potrzebę. Tak więc po stronie podmiotu stosunków cywilnoprawnych będzie występował interes, jeżeli w jakiejś konkretnej sytuacji (obecnej lub przyszłej) odniesie on korzyść lub poniesie uszczerbek na skutek zdarzeń lub działań (ewentualnie zaniechań) swoich lub osób trzecich” – wyjaśnia Łukasz Piebiak.

Polityk dodaje także, że w Ministerstwie Sprawiedliwości nie są planowane prace legislacyjne mające na celu zmianę przepisów w zakresie przeglądania ksiąg wieczystych.

Jerzy Królikowski


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Oszustwa w księgach wieczystych Tak zwany regulamin dotyczący składania wniosków do wpisów w księgach wieczystych uważam za absurd. Dostęp do ksiąg wieczystych w formie pisanej pracownikom sądowym i osobom przeglądającym księgi pisane pozwala dokonywać nielegalnych wpisów migracji działek,a raczej ich emigracji. Sytuację w tzw.Sądzie Ksiąg Wieczystych komentuję sloganem,że " złodziej na złodzieju złodziejem pogania".
 1 
odpowiedz zgłoś
Artgeo.. .wyluzuj, kawy się napij, wyjdź na powietrze. Może Tobie też się samopoczucie poprawi. A tak tylko zazdrościć to niezdrowe. ;-P
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
~Jerzy Tylko nie jest bez znaczenia pod czym P. Adam się podpisuje. Ty byś się podpisał pod wszystkim ? Pod najgorszymi bredniami też ? Jeśli tak, to gratuluję samopoczucia.
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
z dwojga złego Pan Adam przynajmniej się podpisał, bo reszta to się co najwyżej popisała...
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
Fakt. Niektórzy komentujący nie mają za grosz wstydu wypisując tu banialuki po własnym imieniem i nazwiskiem.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
Jak sprawdzić czy powiat udostępnia KW? Może jest taka lista powiatów?
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
współczucie tylko współczuć co niektórym komentującym
 2 
odpowiedz zgłoś
Tak, tak A swoją drogą ciekawe kiedy będzie nowelizacja ustawy o księgach wieczystych i hipotece wraz z aktem wykonawczym wydanym na mocy w/w ustawy ?
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
rodo i już laxigen ma podobne działanie tylko nie podrażnia błony śluzowej
 7 
 3 
odpowiedz zgłoś
A. P. A. Wójcik kolejny raz dał popis pisząc bzdury i przy okazji obrażając wiceministra. Owszem, księgi są jawne jeśli chodzi o treść. Ale numer księgi to już zupełnie inna bajka. RODO i już.
 7 
 6 
odpowiedz zgłoś
Z SIECI DOMOWEJ, baranku. Jak służby będą dane zasysać ze ZSIN to ich wiedza będzie obejmować 30% Polski i to sprzed kilku lat. Pewnie jeszcze dane są poszatkowane bo się importowały systemami GUGIKu.
 3 
 4 
odpowiedz zgłoś
aha no tak czyli jak służby chcą sięgnąć do zsin to poczekają do poniedziałku. Bandyta nie zając nie ucieknie. Logiczne w końcu zsin powstał głównie po to aby geodeci powiatowi mogli sprawdzic czy ich dane udało się zaimportować :)))
odpowiedz zgłoś
Naprawdę czytałem politykę bezpieczeństwa GUGiK i jakoś nie widziałem tam możliwości łączenia się z systemami GUGiK z sieci domowej. Nie mówiąc o używaniu systemów GUGiK do sprawdzania informacji z komentarzy geoforum i co gorsza dzieleniu się informacjami o efektach tego sprawdzenia na forum. Masz rację o tempora...
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
czy mi się tylko wydaje czy mamy tu do czynienia z jakimś trolem? Bo nie wierze że ktoś może być tak ograniczony. Naprawdę uważasz że zsin tylko od poniedziałku do piątku? Niejeden wieszcz zapłakałby nad stanem świadomości niektórych geodetów zasysajacych dane bez licencji.
 5 
 3 
odpowiedz zgłoś
Skoro tak to zassam te wszystkie kw za pomocą ogólnie dostępnej usługi wms. Jak przyjdzie prokuratura to powiem że użyłem ogólnie dostępnej usługi wms zdefiniowanej w ustawie o iip. Tym samym portale o których mowa w odpowiedzi staną się posiadaczem w miarę legalnych danych. I kto tu robi dobrze tym portalom na seszelach ?
odpowiedz zgłoś
@user w kilku wcieleniach w niedziele też można! mam dla ciebie kolejny powiat, abyś mógł się dalej pastwić i odreagowywać (140804_5.0011.16/12).
 1 
odpowiedz zgłoś
I drugie ciekawsze pi pytanie. To do ZSIN tak sobie można w sobotę wieczorem wejść ? Ciekawe...
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
A skąd to wiesz? Masz dostęp do ZSIN ? Pracowniku Gugiku pogrążasz się właśnie.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
@user Powiat piski udostępnia numer KW do ZSIN, ale sąsiedni daje ogólnie dla wszystkich (np. 281001_1.0001.29/2) więc nie próbuj ściemniać, że powiaty się wycofują.
odpowiedz zgłoś
Zapomniałem napisać najważniejszego. Oczywiście w formie listu otwartego, a jakżeby inaczej.
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
Mam takie marzenie żeby tak nasz GGK dał w pięty ministrowi z ministerstwa sprawiedliwości mówiąc że nie zna się na prawie i hamuje postęp swoimi odpowiedziami. To co panie GGK jak to mówią Anglicy put your money where you mouth is. Da mu pan popalić ?
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
KIEG Ja widziałem na Konferencji jak na usługach Geoportalu GGK pokazywał integrację z KW od strony działki ewidencyjnej i wyświetlał Kięge Wieczystą dla tej działki. Ludzie byli w szoku dlaczego to prezentuje publicznie ale nie wiem gdzie na Geoportalu jest ta usługa. Może ktoś z 600 tyś użytkownik Geoportalu to wie.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
@statystyki słabo sprawdzasz
 6 
 2 
odpowiedz zgłoś
Naprawdę 50 innych powiatów ? Może było jakiś zaś temu. Teraz to na razie mowa o 2. Mińsku i Łodzi. I to by chyba było na tyle. Na razie o innych konkretnych powiatach nie widzi mi słuchu. Łódź to wiadomo, komisje Waldemara, Mińsk to obecny dyrektor w GUGiK. Tyle PR. A był Pisz, Zgorzelec, Gdynia ale już nie są. Chyba rozsądek wobec zapisów prawa o których mowa powyżej zwyciężył.
 3 
 8 
odpowiedz zgłoś
@user Co tak się na Mińsku koncentrujesz przecież jest przynajmniej 50 innych powiatów i nawet jedno duże miasto, w których można zobaczyć numer KW, więc szukaj sprawdzaj ciesz się! To dobrze, że tak jest bo to są jawne dane i nie ma powodu aby wspomagać różne firmy, które wykorzystują nieporadność państwa. Mam tylko nadzieję, że GGK doprowadzi do tego aby wszystkie powiaty i miasta udostępniły numery KW. Trzymam kciuki.
 6 
 4 
odpowiedz zgłoś
KW To może numer rejestracyjny samochodu też jest daną podmiotową?
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
Ale w końcu wiadomo Kto sprzedał pełą bazę KW na Seszele? Ruscy? Nasi? Niemcy?... Kto?
 4 
 4 
odpowiedz zgłoś
Usługi KIEG a na kilku Konferencjach GGK osobiście prezentował usługę KIEG (na Geoportalu) już zintegrowaną z KW i wskazywał, że już taka usługa funkcjonuje. Może ktoś również to widział i zna dostęp do tej Usługi. A obecnie w ramach usługi zbiorczej KrajowaIntegracjaEwidencjiGruntow na Geoportalu możemy odczytać numer KW np. w Mińsku Mazowieckim nr działki 141201_1.0001.1968
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Nie mam znajomych posłów ani co gorsza ministrów, żałuję. Każde biuro poselskie ma za to skrzynkę mailową i zna ustawę o wykonywaniu mandatu posła, włącznie z funkcją kontrolna zapisana w tych przepisach. Nawet wobec tych których ministrowie nie kontrolują. To może wtedy zaczną. Miłego weekendu
odpowiedz zgłoś
Vox Czyli próbujesz udowodnić swoje rację strasząc i powołując się na plecy u znajomych posłów. Gratuluję, pogrążasz się coraz bardziej. A siara też zadzwoni i powie memory fajw?
 7 
 1 
odpowiedz zgłoś
statystyka na 15:20 jest już pierwsza groźba RIO. Czyli dziś będzie ciekawa dyskusja na geoforum
 6 
 2 
odpowiedz zgłoś
W poniedziałek po południu poproszę Ciebie żebyś to o Łodzi ponownie potwierdził. Patrzę na listę geoforum opublikowana całkiem niedawno i jakoś nie widzę tych KW. Zapytam się jakiegoś posła z Łodzi czy go to cieszy w świetle interpelacji i odpowiedzi powyżej to zobaczymy. ;)
odpowiedz zgłoś
do Vox Łódź uwidoczniła numery KW i super. Jak widać geodeta miejski, który jest znaną osobistością w środowisku znalazł uzasadnienie dla publikowania numerów KW. A przecież tam jest też WINGIK sympatyczny i logicznie myślący. Twoje teorie nie trzymają się kupy. Może za rzadka.
 8 
 4 
odpowiedz zgłoś
Gustaw jakich dochodów? Przecie KW nie może być przedmiotem sprzedaży, bo wtedy masz na wniosek:)
 6 
 1 
odpowiedz zgłoś
Poczekaj jeszcze na opinie RIO o uszczupleniu dochodów powiatu przez takie udostepnianie. Rzecznik czeka.
 3 
 12 
odpowiedz zgłoś
opinie radcy prawnego opisane na geoforum już drukuję i oprawiam w srebrne ramki. Będziem się wieczorem z z Halynką modlić do tego.
 7 
 5 
odpowiedz zgłoś
Vox i tu dopełniasz swojego blamażu. Nie wiesz nic, a piszesz wszystko
 9 
 1 
odpowiedz zgłoś
Szanowne GGK jego koledzy księga wieczysta występuje w Egib. Ale nie może w obecnym stanie prawnym być ot tak udostępniana. Była już o tym mowa w opiniach radcy prawnego opisanego na geoforum, jest opinia wiceministra sprawiedliwości, więc skoro chcecie drodzy geodeci żeby żaden piekarz nie zajmował się geodezja, to i Wy szanowni koledzy nie zajmujcie się prawem. GGK niech się opiniomspecow w zakresie prawa podporządkuje i robi swoje. Nie można, to nie można, czego tu nie rozumieć ?
 5 
 13 
odpowiedz zgłoś
gg Definicja: Oznaczenie tekstowe o strukturze i treści nadanej przez sąd prowadzący księgę wieczystą. - to akurat wszyscy wiedzą więc gdzie tu dane osobowe?
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
co schemat aplikacyjny egib? Co jest w schemacie aplikacyjnym EGIB (Rozp. w sprawie egib)? 2. Dane przedmiotowe W Klasie EGB_DzialkaEwidencyjna Atrybut jest Nazwa: numerKW Nazwa (pełna): numer księgi wieczystej (NKW) Dziedzina: CharacterString Liczność: 0..* Definicja: Oznaczenie tekstowe o strukturze i treści nadanej przez sąd prowadzący księgę wieczystą. Tak znalazłem, czyli nie jest tak jak Pan minister napisał?
 3 
 4 
odpowiedz zgłoś
Masz rację po ostatnich występach liczba takich powiatów spadła praktycznie do zera. :)
 4 
 10 
odpowiedz zgłoś
VOX czyli nie masz nic do powiedzenia. Wrzucasz głupotę, a potem każesz innym wymieniać powiaty. Powodzenia, czyli takich nie ma
 9 
 2 
odpowiedz zgłoś
To może inaczej jakie jeszcze powiaty obecnie udostępniają KW na geoportalu ? Wymień z 5.
 1 
 9 
odpowiedz zgłoś
do Vox populi no właśnie, to które to powiaty w/g ciebie takie zaprzyjaźnione? przytaczasz jakieś anegdoty o wyrzynaniu stołków, a my tu o geodezji mówimy. Forum dla cieśli jest gdzie indziej.
 8 
 2 
odpowiedz zgłoś
Panie Adamie zdaję pan sobie sprawę że właśnie obraził pan konstytucyjny organ jakim jest wiceminister nazywając go matolem ? Polecam artykuł 212 KK.
 8 
 10 
odpowiedz zgłoś
Ustawa o księgach wieczystych i hipotece: Art. 2. Księgi wieczyste są jawne. Cała ta dyskusja jest od "a" do "z" bez sensu... Księgi wieczyste są jawne... Każdy kto twierdzi inaczej jest bez wątpienia matołem (w szczególności w dziedzinie prawa).
 13 
 12 
odpowiedz zgłoś
Najbardziej mnie martwi że po tej odpowiedzi specyfikacja wma GUGiK stała się chyba nieco nieaktualna...
odpowiedz zgłoś
VOX czyli których? Z nazwy. Bo tak podobno chyba to możemy wnukom wieczorem opowiadać.
odpowiedz zgłoś
do p. ministra Wiadomo, że nic nie wiadomo
 2 
odpowiedz zgłoś
A w przedwojennej Polsce numer KW (hipoteczny) był na tabliczce adresowej, razem z numerem domu, nazwiskiem właścicieli i numerem komisarjatu policji pod który dany rejon podlegał.( http://www.kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kolejkamare cka/gallery/150_1259743393.jpg ) Tylko że wtedy społeczny aspekt prawa własności do ziemi miał jakieś praktyczne znaczenie i równoważył tendencje do nieograniczonego, czasem wręcz rabunkowego, wykorzystywania tego prawa do osiągania korzyści majątkowych. Elementem tego był właśnie powszechny dostęp do informacji o właścicielach nieruchomości, umożliwiający podejmowanie w stosunku do nich działań zapobiegawczych, w przypadku gdy prawo własności wykorzystywali w sposób wykraczający poza jego ustawowy zakres. Teraz można na przykład bezkarnie gromadzić groźne odpady chemiczne, zagrażające bezpieczeństwu znacznych obszarów, i są problemy nie tylko z powstrzymaniem takich działań a wręcz z uzyskaniem informacji kto jest za nie odpowiedzialny.
 3 
 12 
odpowiedz zgłoś
Tych których Wingikowie najbardziej schlebiają GGK. Oni najszybciej zmieniają front i pana. I odcinają się od poprzedników na stołku GGK wyrzynając byłych sprzymierzeńców żeby pokazać nowemu jak bardzo są przydatni.
 1 
 15 
odpowiedz zgłoś
do VOX ooo a których?
odpowiedz zgłoś
poporsze na polski: ""?W doktrynie prawa cywilnego przyjęto, że z interesem takim mamy do czynienia wówczas, gdy wystąpi stan rzeczy, który stanowi źródło rzeczywistych lub domniemanych korzyści dla zainteresowanego, lub odczuwalną, skierowaną do świata zewnętrznego i dającą się zaspokoić potrzebę. Tak więc po stronie podmiotu stosunków cywilnoprawnych będzie występował interes, jeżeli w jakiejś konkretnej sytuacji (obecnej lub przyszłej) odniesie on korzyść lub poniesie uszczerbek na skutek zdarzeń lub działań (ewentualnie zaniechań) swoich lub osób trzecich? ? wyjaśnia Łukasz Piebiak."" A mówią, że jak chcę kupić działkę to mi nie chcą dać numeru KW. To w końcu będę miał ta przyszłą korzyść/stratę czy nie? Czy ktoś zaspokoi moją odczuwalną i skierowaną do świata zewnętrznego potrzebę?
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
Vox populi Powiaty już głosują nogami. KW poznikały nawet z bardzo zaprzyjaźnionych z GGK powiatów. Spodziewam się w przyszłości jeszcze problemów dla powiatów które takie dane udostępniły.
 2 
 15 
odpowiedz zgłoś
statystyka komentarzy 4 komentarze byle dowalić: geodeta, ar, ar i :) 2 komentarze merytoryczne ze wskazaniem kto udostępnia i że brak podstaw w przepisach: zdezorientowany i geodeta 13:15 i jeden komentarz Heńka o zarobkach w geodezji. Czyli na razie 4:2 "wielbiciele" kontra zwolennicy Pana WI. czekamy na komentarze merytoryczne. Może przyjdą.
 8 
 1 
odpowiedz zgłoś
i pytaj chłopie prawnika:) Pytasz prawnika, czy KW to dane osobowe, a on, że przepisy nie uwzględniają udostępniania numeru KW. Nie dziwne że zarabiają 10 razy więcej od nas. My mierzymy konkretnie, oni odpowiadają niekonkretnie. Chyba czas zacząć mierzyć na oko to i stawki skoczą
 4 
 6 
odpowiedz zgłoś
Naprawdę? A w którym to miejscu ?Zarówno przepisy ......, jaki i ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne nie przewidują możliwości udostępnienia numeru księgi wieczystej bez uprzedniego wykazania interesu prawnego? ? pisze Łukasz Piebiak." jeżeli wolno zapytać? To portal Ministerstwa Sprawiedliwości wywala całą treść KW łącznie z kredytami, ale jakby co to nie ich wina....
 4 
 7 
odpowiedz zgłoś
No to szkoda ze nie było Pana ministra w Warszawie na spotkaniu z GGK...
 2 
 14 
odpowiedz zgłoś
Nr KW identyfikator przestrzenny przedmiotu czy podmiotu? Przepisy ustawy "Prawo geodezyjne i kartograficzne nie przewidują możliwości udostępnienia numeru księgi wieczystej bez uprzedniego wykazania interesu prawnego". Czy w ustawie Pgik znajdziemy artykuł, w którym prawo zabrania udostępniania numeru księgi wieczystej? Nr KW jest identyfikatorem przestrzennym nieruchomości i właściwego Sądu prowadzącego księgi, czy może nie?
 2 
 8 
odpowiedz zgłoś
I mała uwaga do pana Redaktora Królikowskiego nie polityk tylko minister. Podsekretarz stanu ma formalny tytuł minister, w przeciwieństwie do niektórych którzy sobie taki tytuł bezprawnie przypisują. Więc nie "polityk" tylko "minister".
 22 
odpowiedz zgłoś
Czyli jak rozumiem Ministerstwo Sprawiedliwości wskazało na nakłanianie do naruszenia prawa przez Głównego Geodetę Kraju ? Jakie będą tego konsekwencje dla ww. pana ? Ile ogólnie dostępnych KW znajduje się obecnie na geoportalu ?
 5 
 17 
odpowiedz zgłoś
GGK A Główny Geodeta Kraju ma swoje teorie na temat KW ...
 5 
 5 
odpowiedz zgłoś
62 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS