Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2018-10-03 | Geodezja, Teledetekcja, Firma

Interferometria radarowa w ofercie Geoline

Dystrybutor sprzętu Geomax – spółka Geoline, poinformował, że poza sprzedażą urządzeń pomiarowych dla geodezji tej marki staje się również autoryzowanym dystrybutorem firmy IDS Georadar będącej – podobnie jak Geomax – częścią grupy Hexagon.


Ilustracja: Interferometria radarowa w ofercie Geoline <br />
Interferometr Hydra-G
Interferometr Hydra-G

W ramach tej współpracy Geoline zajmie się sprzedażą produktów z działu interferometrów radarowych przeznaczonych do zdalnego monitorowania deformacji i przemieszczeń. Jednocześnie spółka otwiera dział, który będzie zajmował się wysoce specjalistycznymi usługami opartymi na analizie pomiarów interferometrii radarowej. Będą one dotyczyć m.in.: badań przemieszczeń obiektów inżynierskich, osiadań gruntów czy analizy ugięć i trwałości obiektów mostowych. Nad całością tego typu pomiarów czuwa opracowane przez firmę IDS oprogramowanie SurfScan, które przeznaczone jest właśnie do obserwacji przemieszczeń oraz deformacji budowli w czasie rzeczywistym.

Interferometr Hydra-G, który już jest na stałym wyposażeniu spółki Geoline, wykorzystuje najnowocześniejszą technologię ArcSAR umożliwiającą zdalną pracę nawet do 800 m od badanego obiektu, bez ingerencji w jego strukturę, z imponującymi, milimetrowymi dokładnościami.

Optyczna i podczerwona kamera HD zapewnia w czasie rzeczywistym wizualną kontrolę monitorowanych obszarów, a dane radarowe są nanoszone na model 3D sceny utworzonej przez wbudowany laser. Wiodące w branży oprogramowanie HYDRA Guardian zapewnia łatwe w obsłudze i wydajne narzędzie do wizualizacji i interpretacji danych radarowych oraz do analizy trendów przemieszczeń struktury i ruchów przy spadku nachylenia.

Geoline wkrótce uruchomi nową stronę internetową poświęconą tej technologii oraz związanym z nią nowym usługom.

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Z90 1" - Zenit 35 Ja mam taki zestaw połączony w jeden kontroler Wymieniłem Zoom 80 na nowszy model. Mam dwa inne odbiorniki GNSS w swojej firmie i starego robota S6 z Tsc2 Może ktoś faktycznie miał jakiś problem ze sprzętem , lub miał słabą obsługę po kupnie zestawu. Mam odczucie ze Geomax najbardziej zwrócił na siebie uwagę przez ostatni czas. Ja osobiście polecam. Wymienię z czasem resztę urzdążeń raczej na Geomaxa.
  
Z90 Miesiąc testowałem: S7, TS16, Geomax Zoom90. Chyba mieli mnie dość. Sorrry. Naprawdę nie mają się czego wstydzić. Interferometr to słyszałem na Leica tour też mówili o tym, ale nie moja bajka, no, ale powodzenia bo to niszowy raczej temat.
  
 1 
Dobra robota A ja tam trzymam kciuki za Geomaxa. Wielu to boli, ale wcale złego sprzętu nie mają i fajnie budują markę w Polsce. I tak, że na tym polskim pastwisku hejtu się przebijają to tylko oznacza, że sprzęt się broni. Interferometr: super, mam nadzieję, że będą raczej wspierać geodetów ,a nie konkurować bo o takim sprzęcie to przeciętny geodeta nawet nie słyszał i raczej konkurencji na tym polu nie będzie, a dobrze wiedzieć kto dysponuje takim sprzętem.
  
 3 
I po co te hejty? Jedni mają dobre doświadczenia z tą marką inni złe i narzekają bardzo. Widać, że jak tylko ktoś napisze swoją opinię (którą z resztą ludzie chcą znać) to jeśli jest ona negatywna to od razu lecą hejty "obrońców". Zanim naskoczycie na komentującego to zastanówcie się, że może w jego przypadku tak właśnie miał jak opisuje?
  
 3 
Wellman'ka... ten babsztyl jest okropny. Zniechęca. Od wczoraj także do geodezji. Tragedia. Dlaczego mi to zrobiliście. Why?
  
 2 
geomax jest wszędzie :-) zobaczcie to ludzie https://www.youtube.com/watch?v=5ZoCioynAqk
    1 
 3 
Tachimetry Geomaxa Ja mam zipp20 od 2 lat i działa super, nie rozumiej takiego głupiego napisu, jak masz problem z nim to napisz do nich a nie tam gdzie sie rozmawia o innym systemie. Znam dobrze jednego ich handlowca i od 4 lat jest ten sam w Krakowie.... myślę o robotyku teraz i wiem ze maja dobrego. Mam Leica Trimbla i też maja wady i handlowcy sie zmieniają ale po co pisać takie rzeczy. Chyba ze to konkurencja.....
    1 
 3 
Tachimetry się psują , sprzęt RTK drogi a daje przekłamania w terenie w trudniejszych warunkach (a miał być niezawodny), rotacja handlowców co kilka miesięcy i już nie ma tego, który mi sprzedawał - jak widać czymś muszą ratować firmę więc biorą się za wykonawstwo konkurując z własnymi klientami.
    5 
 4 



zobacz też:

Kosmiczny LiDAR już w kosmosie

W zeszłym tygodniu NASA z powodzeniem wystrzeliła satelitę ICESat-2, który ma wprowadzić nową jakość w pomiarach...

Sille: nowa usługa satelitarnego monitoringu deformacji

Estońska firma Datel, uruchomiła usługę, która pozwala użytkownikom na zdalne monitorowanie...

Niwelacja geometryczna i pomiary satelitarne w badaniach deformacji

Nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego ukazała się publikacja...

"Stołeczna" o satelitarnych pomiarach stolicy

„Śródmieście się zapada, choć widać to tylko z kosmosu” – informuje dzisiejsze...


wiadomości

EU-MAXNET Sp. z o.o.
WARSZAWA

Przedstawiciel firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE GNSS. Firma MAXNET Lech Wereszczyński oferuje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń/systemów pozycjonowania GNSS firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE...

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-07 | KRAKÓW
Space Connect Meetup Kraków 2025. Technologie kosmiczne w służbie innowacji
Space Connect Meetup to cykliczne wydarzenie łączące sektor kosmiczny z pozostałymi branżami. W...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Zwycięski projekt studentów AGH
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
w okresie 1919-37 w wyniku parcelacji gruntów utworzono ponad 696 tys. działek?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Tadeusz Banachiewicz (1882-1954)

Tadeusz  Banachiewicz  (1882-1954)
Urodził się w Warszawie 13 lutego 1882 roku w rodzinie ziemiańskiej. W 1900 roku ukończył gimnazjum, uzyskując srebrny medal, a w 1904 roku – Wydział Fizykomatematyczny Uniwersytetu w Warszawie (złoty medal za pracę "Badania stałych...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1936
Geodeta przysięgły Kazimierz Kucharski (1909-95) zdobył czwarte miejsce w biegu na 800 m na olimpiadzie w Berlinie. Kucharski był zawodnikiem klubu "Pogoń" Lwów. W swojej karierze sportowej był 11-krotnym mistrzem Polski na 400, 800 i 1500 m...
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2