Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2018-05-11| GNSS, Teledetekcja, Firma

Rekordowy rok Astri Polska. Firma dostarczy 10 produktów dla ESA

W 2018 roku Astri Polska dostarczy aż 10 gotowych produktów dla Europejskiej Agencji Kosmicznej. Jest to rekordowy rok pod tym względem, jednocześnie wyróżniający firmę w Polsce i w regionie. Pod koniec kwietnia firma przekazała drugie urządzenie testowe dla europejskich satelitów meteorologicznych. Do końca roku dostarczy m.in.: rozwiązania dla sondy, która zbada Jowisza, kolejne systemy do testowania satelitów oraz środowiska testowe dla kosmicznych odbiorników nawigacyjnych.


Rekordowy rok Astri Polska. Firma dostarczy 10 produktów dla ESA <br />
Laboratorium nawigacyjne Astri Polska
Laboratorium nawigacyjne Astri Polska

Urządzenie przekazane ESA pod koniec kwietnia będzie wykorzystywane głównie dla potrzeb testów awioniki europejskich satelitów meteorologicznych MetOp-SG. To drugie z docelowych 4 urządzeń dla tego programu. W lutym firma z Warszawy przekazała drugie urządzenie dla europejskich satelitów telekomunikacyjnych Eurostar Neo.

Na tym jednak, nie kończą się plany firmy na ten rok. – Bieżący rok zapowiada się dla nas bardzo owocnie, ponieważ planujemy dostarczyć najwięcej produktów dla Europejskiej Agencji Kosmicznej w historii naszej ośmioletniej działalności – powiedział Jacek Mandas, prezes Astri Polska. – W planie mamy przekazanie urządzeń testowych dla m.in.: sondy JUICE, która zbada Jowisza, kolejne urządzenia dla satelitów Eurostar Neo i MetOp-SG oraz system do walidacji optycznej głównego sensora misji Sentinel-5. Cieszymy się, że możemy realizować dla ESA coraz więcej projektów – pokreślił.

W tym roku, firma dostarczy ESA także rozwiązania z dziedziny nawigacji i aplikacji satelitarnych. – Obecnie jesteśmy w trakcie testów radiacyjnych układu scalonego AGGA-4, który będzie wykorzystywany w odbiornikach nawigacyjnych na satelitach i rakietach nośnych. Testy planujemy zakończyć w przeciągu kilku miesięcy. Do końca roku przekażemy ESA także środowisko testowe dla odbiorników nawigacji satelitarnej przeznaczonych do zastosowań kosmicznych – wymienił Karol Brzostowski, kierownik Działu Aplikacji i Usług Satelitarnych Astri Polska. – W dziedzinie aplikacji satelitarnych, finalizujemy projekt EO4EP, w ramach którego dostarczymy serwisy do zdalnego monitoringu lodu na głównych rzekach w Polsce – dodał.

Każdy z produktów dostarczanych ESA jest wynikiem wielomiesięcznej pracy wysoko wykwalifikowanych inżynierów pracujących dla polskiej firmy. Rozwiązania Astri Polska znajdują zastosowanie w wiodących misjach Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Astri Polska to pierwsza polska firma, której 100% przychodu pochodzi z sektora kosmicznego. Specjalizuje się w elektronice, optomechatronice, GNSS, satelitarnych obserwacjach Ziemi i aplikacjach satelitarnych. W portfolio firmy znajduje się ok. 50 projektów związanych z rozwojem technologii kosmicznych realizowanych dla m.in.: ESA, Komisji Europejskiej i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Od momentu powstania w 2010 roku firma rozwija się dynamicznie, zatrudniając obecnie ok. 80 osób – większości polskich inżynierów.

Źródło: Astri Polska


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama