Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2018-05-02| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt

Delair UX11: innowacje w lekkiej obudowie

– Maszyna wprowadza nowy standard w zakresie wydajności, kosztu i jakości długodystansowej bezzałogowej platformy mapującej – tak swój najnowszy produkt, płatowca UX11, zachwala francuska firma Delair.


Delair UX11: innowacje w lekkiej obudowie

Jak wylicza producent, maszyna może unosić się w powietrzu do 59 minut. W tym czasie z wysokości 120 metrów jest w stanie zobrazować ponad 200 ha z pikselem 1,7 cm. Dokładność zbieranych danych zwiększa możliwość wyznaczania pozycji metodą PPK (post processed kinematic).

Do zalet tej platformy Delair zalicza łatwy montaż i demontaż, a także niską wagę (1,4 kg), dzięki której maszyna może startować z ręki. Dron może także realizować operacje BTOL (Bird-like take-off and landing), a więc strome podejścia i starty w obszarach, gdzie przestrzeń jest ściśle ograniczona. Dodatkowym ułatwieniem w tym zakresie jest możliwość zastosowania ciągu wstecznego.

Komunikacja UX11 z ziemią odbywa się poprzez zintegrowaną naziemną stację kontroli na dwa sposoby – albo poprzez radio (o zasięgu 5 km), albo przez sieć komórkową (3G lub 4G).

W zestawie Delair oferuje oprogramowanie Delair Flight Deck dla platformy Android, które umożliwia zaplanowanie misji oraz sprawdzenie wszystkich niezbędnych czynności przez rozpoczęciem lotu. W trakcie misji operator może nie tylko na bieżąco kontrolować parametry lotu, ale ma także podgląd zbieranych danych. Po lądowaniu obrazy zebrane przez UX11 mogą być przetwarzane w popularnych pakietach oprogramowania fotogrametrycznego.

Jak podkreśla producent, UX11 jest platformą „odporną na przyszłość”. Jej elektronika jest bowiem opracowana tak, by maszynę można było łatwo rozbudowywać o funkcje, które zostaną opracowane w przyszłości.

Aktualne zestawienie geodezyjnych dronów oraz aplikacji do przetwarzania zdjęć do chmury punktów i modeli 3D można znaleźć w bezpłatnym niezbędniku DRONY DLA GEODETY

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lidar odkrywa zapomniane ślady w puszczy
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama