Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-09-07| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt

Długie loty z dronami Atlas

Na trwających w Las Vegas targach InterDrone łotewska firma Atlas Dynamics zaprezentowała bezzałogowego płatowca Blue-J, który może unosić się w powietrzu nawet 6 godzin.


Długie loty z dronami Atlas

Maszyna ma rozpiętość 3,5 metra i zasięg operacyjny do 150 kilometrów. Może latać w trybie półautomatycznym lub automatycznym (uwzględniając start i lądowanie). Karbonowa konstrukcja płatowca waży 11 kg i może przenosić do 9 kg ładunku. W ocenie producenta dron sprawdzi się przede wszystkim przy wykonywaniu długotrwałych misji wywiadowczych (co ciekawe, sprzyja temu również słaba widoczność samolotu dla radarów).

Dodajmy, że wcześniej ta łotewska spółka zaprezentowała bezzałogowy wirnikowiec Atlas Pro, który również oferuje relatywnie długi czas lotu – wg zapewnień producenta maszyna może unosić się w powietrzu nawet przez 55 minut, co przekłada się na około 50 km zasięgu operacyjnego.

Źródło: Atlas Dynamics, JK

Zainteresowanym wykorzystaniem bezzałogowców w działalności geodezyjnej redakcja Geoforum.pl poleca bezpłatny niezbędnik „Drony dla geodety”. Znajdziemy w nim zestawienie fotogrametrycznych UAV w ofercie polskich dystrybutorów oraz przegląd oprogramowania do obróbki zdjęć lotniczych.


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS