Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-09-04| GIS, Teledetekcja, Edukacja

O wykorzystaniu nowoczesnych metod w fotogrametrii, teledetekcji i GIS

Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej zaprasza na specjalistyczne studia podyplomowe w zakresie GIS, fotogrametrii i teledetekcji w gospodarce narodowej, obronie kraju i ochronie środowiska. Rejestracja kandydatów trwa do 30 września br.


O wykorzystaniu nowoczesnych metod w fotogrametrii, teledetekcji i GIS
Tematyka zajęć obejmuje m.in.: Podstawowe zasady zarządzania kryzysowego. Wspomaganie podejmowania decyzji przy wykorzystaniu platform GIS. Wykorzystanie GIS w planowaniu przestrzennym i ochronie środowiska. Zasady wykonywania i opracowania zdjęć lotniczych powstałych z nowoczesnych cyfrowych kamer lotniczych, w tym opracowania z bezzałogowych statków latających. Opracowanie danych z wysokorozdzielczych satelitów komercyjnych. Zdalne wykrywanie zanieczyszczeń. Monitoring klęsk żywiołowych. Cyfrowe przetwarzanie obrazów. Zobrazowania wielo- i hiperspektralne. Metody klasyfikacji zobrazowań. Naziemny skaning laserowy. Nowoczesne systemy graficzno-opisowych baz danych, bezpieczeństwo danych w sieci.

Celem studiów jest wykształcenie kadry inżynierskiej w zakresie wykorzystania nowoczesnych metod w fotogrametrii, teledetekcji i GIS do realizacji zadań związanych z zabezpieczeniem geoinformatycznym w wybranych dziedzinach działalności państwa. Przewiduje się, że absolwenci studium będą samodzielnie wykonywać analizy geoinformatyczne, opracowania fotogrametryczne i teledetekcyjne z współczesnych zobrazowań lotniczych i satelitarnych. Będą posiadali umiejętność przeprowadzenia analiz związanych z zarządzaniem kryzysowym w środowisku GIS.

Studia podyplomowe realizowane są w cyklu 12 dwudniowych (sobotnio-niedzielnych) zjazdów obejmujących 202 godziny wykładów i laboratoriów. Studia ruszają 21 października 2017 r. i potrwają do 24 czerwca 2018 r. Kierownikiem studiów jest dr inż. Anna Fryśkowska.

Koszt uczestnictwa wynosi: 4800 zł (czesne za całe studia) + 85 zł (opłata rekrutacyjna). Przewidywana liczba uczestników: 30 osób (minimum 20).

Uwaga: Istnieje możliwość dofinansowania studiów podyplomowych. Powiatowy Urząd Pracy może sfinansować osobie bezrobotnej koszty studiów podyplomowych w systemie wieczorowym lub zaocznym. Warunkiem uzyskania dofinansowania jest złożenie przez bezrobotnego uzasadnienia, że ukończenie danych studiów zapewni mu uzyskanie odpowiedniej pracy.

Tylko w cyfrowym wydaniu miesięcznika GEODETA 8/2017 prezentujemy ofertę studiów podyplomowych 2017/2018. W 15-stronicowym dodatku Czytelnicy znajdą 30 propozycji z zakresu: geodezji i kartografii, systemów informacji geograficznej, wyceny nieruchomości i gospodarki przestrzennej.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS