wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-04-17| Geodezja, GIS, Teledetekcja

Zobacz kolorowe wideo z orbity

Brytyjski producent satelitów – firma SSTL, opublikował pierwsze wysokorozdzielcze filmy nakręcone przez aparat Carbonite-2.


Zobacz kolorowe wideo z orbity

Został on wystrzelony w styczniu br. i ma być pierwszym elementem konstelacji Vivid-i rozwijanej jest przez brytyjską firmę Earth-i. Jednym z jej głównych wyróżników będzie możliwość pozyskiwania kolorowych obrazów wideo z rozdzielczością około 1 metra i trwających do 2 minut. Dotychczas żaden komercyjny satelita nie oferował takiej możliwości, choć od kilku lat możliwe jest już pozyskiwanie filmów czarno-białych.

Od wystrzelenia Carbonite-2 pozyskał około 450 filmów. Wybrane z nich można już oglądać na stronie SSTL oraz na YouTube. Zobaczymy na nich m.in. ruch drogowy w Buenos Aires czy Rio de Janeiro, a także operacje lotnicze na lotniskach w Bombaju oraz Dubaju.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości filmów, jakie udało nam się pozyskać. W zasadzie przekroczyła ona nasze oczekiwania – mówi Andrew Cawthorne, dyrektor ds. obserwacji Ziemi w firmie SSTL.

– Pozyskiwanie płynnych filmów w wysokiej rozdzielczości z wysokości 505 km oraz przy prędkości 25 tys. km/h niesie ze sobą wiele technologicznych wyzwań. Opublikowane przez nas nagrania oznaczają więc spory przełom w branży satelitarnej – mówi prezes firmy Earth-i Richard Blain. – W listopadzie ubiegłego roku zakontraktowaliśmy budowę 5 satelitów Vivid-i, które powinny znaleźć się w kosmosie w przyszłym roku. Oprócz tego podpisaliśmy umowę na budowę sieci stacji naziemnych. Dzięki nim będziemy mogli zlecić pozyskanie danych w ciągu kilku minut od złożenia zamówienia i dostarczyć klientowi filmy bądź obrazy zaraz po ich pozyskaniu – dodaje.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2018 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt