wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-04-17| Geodezja, GIS, Teledetekcja

Zobacz kolorowe wideo z orbity

Brytyjski producent satelitów – firma SSTL, opublikował pierwsze wysokorozdzielcze filmy nakręcone przez aparat Carbonite-2.


Zobacz kolorowe wideo z orbity

Został on wystrzelony w styczniu br. i ma być pierwszym elementem konstelacji Vivid-i rozwijanej jest przez brytyjską firmę Earth-i. Jednym z jej głównych wyróżników będzie możliwość pozyskiwania kolorowych obrazów wideo z rozdzielczością około 1 metra i trwających do 2 minut. Dotychczas żaden komercyjny satelita nie oferował takiej możliwości, choć od kilku lat możliwe jest już pozyskiwanie filmów czarno-białych.

Od wystrzelenia Carbonite-2 pozyskał około 450 filmów. Wybrane z nich można już oglądać na stronie SSTL oraz na YouTube. Zobaczymy na nich m.in. ruch drogowy w Buenos Aires czy Rio de Janeiro, a także operacje lotnicze na lotniskach w Bombaju oraz Dubaju.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości filmów, jakie udało nam się pozyskać. W zasadzie przekroczyła ona nasze oczekiwania – mówi Andrew Cawthorne, dyrektor ds. obserwacji Ziemi w firmie SSTL.

– Pozyskiwanie płynnych filmów w wysokiej rozdzielczości z wysokości 505 km oraz przy prędkości 25 tys. km/h niesie ze sobą wiele technologicznych wyzwań. Opublikowane przez nas nagrania oznaczają więc spory przełom w branży satelitarnej – mówi prezes firmy Earth-i Richard Blain. – W listopadzie ubiegłego roku zakontraktowaliśmy budowę 5 satelitów Vivid-i, które powinny znaleźć się w kosmosie w przyszłym roku. Oprócz tego podpisaliśmy umowę na budowę sieci stacji naziemnych. Dzięki nim będziemy mogli zlecić pozyskanie danych w ciągu kilku minut od złożenia zamówienia i dostarczyć klientowi filmy bądź obrazy zaraz po ich pozyskaniu – dodaje.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt