Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2018-03-30| Teledetekcja

Piękny świat z ukosa okiem SkySat

Amerykańska firma Planet udostępniła eksperymentalne ukośne zdjęcia satelitarne pozyskane przez jej konstelację SkySat.


Piękny świat z ukosa okiem SkySat

Konstelacja SkySat składa się obecnie z 13 satelitów obserwacyjnych. Obrazują one Ziemię w submetrowej rozdzielczości, a do tego posiadają możliwość niemal ciągłej obserwacji Ziemi przez nagrywanie filmów z pikselem 1,1 m, z prędkością 30 klatek na sekundę.

Artykuł opublikowany właśnie na portalu Medium.com pokazuje, że konstelacja ta świetnie radzi sobie nie tylko z pozyskiwaniem tradycyjnych zdjęć pionowych, ale także ukośnych.

Na upublicznionych zobrazowaniach możemy zobaczyć wybrane miasta, np.: Dohę w Katarze (fot. obok), amerykańskie Houston, hiszpańskie Bilbao czy Kapsztad w RPA wraz ze słynną Górą Stołową (fot. poniżej).

Kapsztad okiem satelity SkySat

Nie mniejsze wrażenie robią zdjęcia cudów natury, na przykład najwyższego wodospadu świata, czyli Salto Angel w Wenezueli.

Wodospad Salto Angel okiem satelity SkySat

Z ukosa można zobaczyć także masyw Karakorum w Pakistanie wraz z trzema ośmiotysięcznikami: Broad Peak oraz Gaszerbrum I i II.

Masyw Karakorum okiem satelity SkySat

Z obiektów nam bliższych firma Planet udostępniła zdjęcie wulkanu Etna na Sycylii.

Wulkan Etna okiem satelity SkySat
Wszystkie powyższe zdjęcia zostały udostępnione przez firmę Planet na wolnej licencji cc-by-sa 4.0.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama