Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-12-01| Geodezja, GIS, Prawo

Ministerstwo Cyfryzacji otrzymało dofinansowanie na Rejestr Punktów Adresowych

29 listopada Ministerstwo Cyfryzacji zawarło z Centrum Projektów Polska Cyfrowa porozumienie ws. dofinansowania projektu związanego z budową Rejestru Punktów Adresowych (RPA).


Ministerstwo Cyfryzacji otrzymało dofinansowanie na Rejestr Punktów Adresowych

Mowa o przedsięwzięciu „Projekt wspierający przygotowanie projektu pozakonkursowego w działaniu 2.1 POPC pn. Rejestr punktów adresowych”. Jego wartość to 1,49 mln zł i tyle samo wynosi też kwota dofinansowania. Ma on być realizowany między styczniem a wrześniem 2018 roku.

Przypomnijmy, że w maju br. resort cyfryzacji ogłosił plan budowy RPA jako referencyjnego modelu przechowywania i przetwarzania danych adresowych w rejestrach publicznych. Ma to być odpowiedź na niekompletność i rozproszenie tych danych w urzędowych bazach (TERYT, ewidencja gruntów i budynków, rejestr ksiąg wieczystych, ewidencja miejscowości ulic i adresów). Miesiąc później ministerstwo ogłosiło, że rezygnuje z wprowadzania RPA w ramach nowelizacji ustawy o informatyzacji podmiotów realizujących działania publiczne, ale będzie kontynuować współpracę z GUGiK oraz GUS, aby wypracować docelowe rozwiązanie.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
XXVII Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG Congress 2022)
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS