wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-09-08| GIS, Mapy, Software

Wtyczka pomoże wyznaczać w QGIS strefy dojazdu

Firma GIS Support z Lublina udostępniła nową wtyczkę dla QGIS-a. Location Lab QGIS Plugin umożliwia generowanie stref dojazdów.


Wtyczka pomoże wyznaczać w QGIS strefy dojazdu

Rozwiązanie bazuje na API zewnętrznych dostawców – obecnie są to interfejsy Here oraz Skobbler. Jak wyjaśniają twórcy, działanie wtyczki jest bardzo proste: dla zaznaczonych obiektów punktowych należy wybrać parametry zapytania (np. środek transportu, czas dojazdu/dojścia, a także informacje dodatkowe, np. unikanie dróg płatnych). Po kliknięciu OK zapytanie zostanie przesłane na serwer dostawcy API, a w odpowiedzi otrzymamy poligony, które możemy wykorzystywać w dalszych analizach lub na wydrukach.

Location Lab QGIS Plugin dostępny jest w repozytorium wtyczek QGIS. Ma on być sukcesywnie rozwijany o nowe funkcjonalności. Celem GIS Support jest bowiem stworzenie narzędzi pozwalających wykorzystywać możliwości location intelligence w środowisku QGIS, a także rozszerzenie klasycznych możliwości business intelligence.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@geogis Mówisz, że takie rozwiązania były w QGISie już w 2012 roku? Bo wiesz.. handicap tej wtyczuni polega właśnie na tym, ze jest pod QGISa... I super, im więcej wtyczek, tym mniej Arca w moim życiu!

nowinka generalnie nic nowego, o takich rozwiązaniach słyszałem już w 2012 roku.

Żorż Wow. Super fajnie. Takie narzędzie jest bardzo przydatne!! Będę analizować i analizować do rana.

3 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt