wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-23| GIS, Software

Wtyczka dla QGIS pomoże wgrać WMS-a

Baza WMS – to nowa wtyczka lubelskiej firmy GIS Support, która użytkownikom otwartej aplikacji QGIS ułatwi wgrywanie usług WMS.


Wtyczka dla QGIS pomoże wgrać WMS-a

Rozwiązanie to pozwala wyeliminować uciążliwe, wielokrotne wyszukiwanie adresów WMS na stronach WWW różnych instytucji. Usługa wgrywana jest bowiem z poziomu predefiniowanej listy.

Na razie wtyczka działa w wersji beta i cały czas wzbogacana jest o nowe adresy WMS. W pierwszej kolejności ma oferować dostęp do serwisów o zasięgu krajowym, a później – wojewódzkim. A jeśli użytkownicy wyrażą taką potrzebę, znajdą się tam również WMS-y powiatów czy gmin.

Dla każdego źródła oraz adresu przewidziane jest miejsce na opis (obecnie przeważnie puste). Można tam wprowadzić krótki opis danych wraz z linkiem do dodatkowych informacji. Autorzy nie kryją, że liczą na wsparcie użytkowników w rozwijaniu tej wtyczki.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Geoportal Zadałem tu pytanie dla znawców regulaminu geoportalu. Moim zdaniem brak takiej możliwości właśnie wynikałby z regulaminu.
 1 
odpowiedz zgłoś
alojzy a dlaczego nie możnaby?
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Geoportal Czy tworząc własne komercyjne oprogramowanie można używać wms-a Geoportalu jako podstawowy podkład mapowy?
 1 
odpowiedz zgłoś
csw usługa csw i jej klient w Qgis ściąga automatycznie wszystkie usługi które są zarejestrowane na podstawie metadanych. Można więc prościej i w zgodzie z międzynarodowymi standardami. Oczywiście kto co lubi.
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS