Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-23| GIS, Software

Wtyczka dla QGIS pomoże wgrać WMS-a

Baza WMS – to nowa wtyczka lubelskiej firmy GIS Support, która użytkownikom otwartej aplikacji QGIS ułatwi wgrywanie usług WMS.


Wtyczka dla QGIS pomoże wgrać WMS-a

Rozwiązanie to pozwala wyeliminować uciążliwe, wielokrotne wyszukiwanie adresów WMS na stronach WWW różnych instytucji. Usługa wgrywana jest bowiem z poziomu predefiniowanej listy.

Na razie wtyczka działa w wersji beta i cały czas wzbogacana jest o nowe adresy WMS. W pierwszej kolejności ma oferować dostęp do serwisów o zasięgu krajowym, a później – wojewódzkim. A jeśli użytkownicy wyrażą taką potrzebę, znajdą się tam również WMS-y powiatów czy gmin.

Dla każdego źródła oraz adresu przewidziane jest miejsce na opis (obecnie przeważnie puste). Można tam wprowadzić krótki opis danych wraz z linkiem do dodatkowych informacji. Autorzy nie kryją, że liczą na wsparcie użytkowników w rozwijaniu tej wtyczki.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS