Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-09-04| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Przetargi

Kto wykona ortofotomapy dla Puszczy Białowieskiej?

Instytut Badawczy Leśnictwa podpisał umowę na wykonanie zdjęć fotogrametrycznych i ortofotomap dla obszaru polskiej części Puszczy Białowieskiej.


Kto wykona ortofotomapy dla Puszczy Białowieskiej? <br />
fot. Wikipedia/Nemo5576
fot. Wikipedia/Nemo5576

Prace będą realizowane w 8 kampaniach pomiarowych zaplanowanych na lata 2017–2019. Zdjęcia powinny być pozyskane fotogrametryczną kamerą cyfrową z zastosowaniem zintegrowanego systemu pozycjonowania GPS/INS, z terenową wielkością piksela nie większą niż 25 cm, w czterech kanałach spektralnych: R, G, B i bliskiej podczerwieni z pokryciem poprzecznym 60% i podłużnym 80%. Jeśli chodzi o ortofotomapy, zdjęcia RGB i CIR mają być ortorektyfikowane do obrazów o wielkości piksela 25 cm, a proces ortorektyfikacji ma być wykonany z zastosowaniem NMT o oczku 1 m.

Prace za 509 tys. zł wykona firma OPEGIEKA Elbląg. Wartość umowy to nieco ponad 2/3 kwoty, jaką gotowy był wydać na ten cel zamawiający.

W postępowaniu wystartowały również firmy: MGGP Aero Tarnów (z ofertą o wartości 531 tys. zł) oraz Gispro Szczecin (638 tys. zł).

Zamówienie jest częścią projektu „ForBioSensing” realizowanego przez Instytut Badawczy Leśnictwa. Celem przedsięwzięcia jest opracowanie metody monitoringu dużego obiektu leśnego z wykorzystaniem innowacyjnych technik i danych, w tym lotniczego skanowania laserowego oraz obserwacji satelitarnych. Wdrożenie wyników projektu ma pomóc w lepszym zrozumieniu procesów zachodzących w tym wyjątkowym kompleksie leśnym, a także lepiej przygotować działania ochronne dotyczącego tego obszaru.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS