Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-08-31| GIS, Mapy, Teledetekcja

Esri wspiera OpenStreetMap

Wolontariusze działający w otwartym kartograficznym projekcie OpenStreetMap (OSM) właśnie zyskali dostęp do nowej warstwy, która pomoże im współtworzyć otwartą mapę świata.


Esri wspiera OpenStreetMap

Firma Esri – producent pakieru ArcGIS, ogłosiła, że udostępnia uczestnikom projektu OSM swoją warstwę zobrazowań lotniczych i satelitarnych świata. World Imagery Service oferuje regularnie aktualizowane dane w rozdzielczości 1 metra lub lepszej dla wielu regionów świata. Oprócz tego warstwa ta zawiera zobrazowania TerraColor z pikselem 15 m oraz SPOT (2,5 metra).

Z World Imagery Service jako warstwy podkładowej można już korzystać w różnych edytorach danych OSM, w tym JOSM, Potlatch 2 i Vespucci. Najłatwiej uruchomić ją jednak w działającej w przeglądarce internetowej aplikacji iD.

Warto zauważyć, że to kolejna przydatna warstwa podkładowa udostępniona w ostatnim czasie uczestnikom projektu OSM. W maju firma DigitalGlobe – potentat na rynku teledetekcji satelitarnej, ogłosiła udostępnienie na potrzeby OpenStreetMap dwóch warstw: DigitalGlobe Standard Imagery oraz DigitalGlobe Premium Imagery. Pierwsza pokrywa około 86% powierzchni lądów obrazami w rozdzielczości 30-60 cm uzupełnianymi zdjęciami z konstelacji Landsat (z pikselem do 15-30 m). Średni wiek danych dostępnych na tej warstwie to 2,31 lat, przy czym wybrane obszary aktualizowane są 2 razy do roku. DigitalGlobe Premium Imagery oferuje z kolei zobrazowania w rozdzielczości nie gorszej niż 50 cm, w wyższej jakości oraz częściej aktualizowane, choć dostępne dla mniejszej powierzchni.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS