wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-08-04| GIS, Mapy

Nowe algorytmy w JakDojade

JakDojade – serwis umożliwiający wyszukiwanie połączeń komunikacji publicznej, został wzbogacony o nowe algorytmy wyznaczania przejazdu bazujące na danych OpenStreetMap.


Nowe algorytmy w JakDojade

„OSM to bardzo dokładne mapy, edytowane przez międzynarodową społeczność, często znającą okolicę i wiedzącą dokładnie, gdzie można przejść, a gdzie płot zagrodzi drogę. Twórcy bardzo szybko wprowadzają aktualizacje i korekty. Na mapach OSM widać też chodniki, a nasz algorytm wie teraz, jak z nich korzystać” – wyjaśniają administratorzy serwisu. Dzięki temu podróże w JakDojade można planować precyzyjniej, uwzględniając pokonywanie trasy pieszo, co ma znaczenie szczególnie przy przesiadkach czy obliczaniu czasu potrzebnego na dojście do miejsca docelowego.

W ustawieniach podróży na stronie internetowej JakDojade domyślnie aktywowano przełącznik „pieszo wzdłuż dróg”, tak jak w wersji mobilnej. Wyeliminowało to trasy wyznaczane w linii prostej. „Wiemy, w którym miejscu jest chodnik, więc nie prowadzimy was środkiem drogi, jak niektóre serwisy. Pracujemy nad tym, by algorytm uwzględniał też przejścia dla pieszych. W ten sposób jeszcze bardziej precyzyjnie określimy trasę/czas dojazdu i dojścia, tak by autobusy nie uciekały wam sprzed nosa” – czytamy na stronie JakDojade.

Dodajmy, że JakDojade już wcześniej korzystało z danych OpenStreetMap. Od maja tego roku wizualizacja tej bazy jest domyślną mapą w tym serwisie. Wcześniej korzystano zaś z danych łódzkiej firmy Emapa.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS