wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-08-03| Mapy

UMP też dekomunizuje ulice

W nawiązaniu do poruszonego wczoraj (2 sierpnia) na Geoforum.pl tematu dekomunizacji ulic Alfred Dziewulski z otwartego projektu kartograficznego Uzupełniająca Mapa Polski zapewnia, że na tej mapie zmiany w nazewnictwie wprowadzane są na bieżąco.


UMP też dekomunizuje ulice

– Tylko przez lipiec z rejestru Teryt usunięto prawomocnymi uchwałami m.in. 39 ulic (czy innych obiektów) imienia Świerczewskiego, 21 Sawickiej, 19 Janka Krasickiego, 16 Armii Ludowej, 16 ulic 22 Lipca, 15 Buczka, 12 Gwardii Ludowej, 10 Walki Młodych, 3 Związku Walki Młodych i 7 Nowotki – wylicza Alfred Dziewulski. – My wprowadzamy te zmiany niemal na bieżąco. W rezultacie dzisiaj mamy „nadmiar” tylko 7 ulic Świerczewskiego, dwóch Sawickiej, jednej Krasickiego, jednej 22 Lipca i dwóch Walki Młodych – mówi.

Jak dodaje, dziś praktycznie nie ma szans, by dekomunizację zakończyć przed wymaganym prawem terminem (czyli do 2 września br.). – Porównując liczbę ulic do zdekomunizowania na koniec kwietnia i dziś, wychodzi, że przez te trzy miesiące dokonano tylko połowy niezbędnych zmian – twierdzi.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
od UMP Podałem nieco zawyżone cyferki, bo policzyłem także te nazwy, które świadomie zostawiliśmy jako dodatkowe - żeby ludzie przyzwyczajeni do starych nadal mogli je wyszukać. W dodatku resztę już też sprzątnęliśmy, i w tej chwili jesteśmy na bieżąco - licząc także te dekomunizacje, które miłe panie z Teryt wprowadziły wczoraj.
 1 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS