wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-08-02| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt

Faro FocusS 70: wysoka dokładność w przystępnej cenie

Oferta naziemnych skanerów laserowych amerykańskiej firmy Faro rozszerzyła się o model FocusS 70. Jak zachwala go producent, oferuje on wyjątkowo korzystny stosunek dokładności pomiaru do ceny.


Faro FocusS 70: wysoka dokładność w przystępnej cenie

Urządzenie ma podobne parametry jak zaprezentowany na początku tego roku model FocusM 70. Jak wskazują nazwy obu modeli, mierzą one na dystansie do 70 metrów. Nowy skaner wyróżnia przede wszystkim wyższa dokładność wyznaczania współrzędnych wynosząca około 1 mm. Przypomnijmy, że w przypadku modelu M są to około 3 mm.

Sprzęt mierzy nawet do 1 mln punktów na sekundę. W połączeniu z zaprezentowanym niedawno oprogramowaniem Faro Scene 7.0 skaner pozwala ponadto na rejestrację chmury punktów jeszcze w terenie (więcej na ten temat), co znacząco przyspiesza przygotowanie danych do zasadniczej obróbki. Wśród jego zalet producent wymienia również: szczelną obudowę spełniającą normę pyło- i wodoszczelności IP54, szeroki zakres dopuszczalnej temperatury pracy, obrazowanie w trybie HDR czy możliwość obróbki chmury w oprogramowaniu zewnętrznych producentów, np. Autodesk ReCap.

– Jesteśmy pod wrażeniem dużego zainteresowania, jakie wzbudził skaner FocusM 70 – mówi Joe Arezone, dyrektor handlowy w firmie Faro. – Potwierdziło to nasze przypuszczenia, że na rynku istnieje duże zapotrzebowanie na niedrogi skaner o krótkim zasięgu przeznaczony do zastosowań przemysłowych. Wsłuchując się w głosy klientów, stworzyliśmy więc model FocusS 70, który wyróżnia wyższa dokładność pomiaru – dodaje.

Urządzenie jest już dostępne w sprzedaży. Jego cena nie została podana do publicznej wiadomości.

Źródło: Faro, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt