wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-07-28| Sprzęt

Cubit, czyli znacznie więcej niż dalmierz

Amerykański startup Plott pracuje nad urządzeniem Cubit, które ma znacznie ułatwić pomiary pomieszczeń.


Cubit, czyli znacznie więcej niż dalmierz

Instrument jest niewielki i mierzy 3,8 x 9,84 x 9,2 cm. Cubit wyposażono w dwa dalmierze laserowe, dzięki czemu jest w stanie jednocześnie mierzyć dwa wymiary danej płaszczyzny. Zasięg działania każdego z nich wynosi 30 metrów. Według deklaracji producenta dokładność pomiaru na dystansie 9 metrów to z 3,2 mm.

Jako że taki podwójny dalmierz w niektórych przypadkach nie będzie się sprawdzał (np. na nierównych powierzchniach), Cubit może wykonywać pomiary również przy użyciu wbudowanego kółka. Dokładność takiego wyznaczania odległości wynosi 0,02%.

Możliwości tego urządzenia są jednak znacznie większe niż sam pomiar. Wyznaczone wymiary można bowiem nie tylko wyświetlić na małym wbudowanym ekranie LCD, ale także przesłać przez Bluetooth do smartfona lub tabletu. Tam natomiast – za pomocą specjalnej mobilnej aplikacji – możliwa jest praca na wynikach pomiarów w trybie rzeczywistości rozszerzonej. Jak to działa? Wykonujemy np. zdjęcie ściany i oznaczany na niej przeprowadzone przez siebie pomiary. Następnie możemy nanieść na tę fotografię obiekty, które chcielibyśmy umieścić w naszym mieszkaniu, np. obrazy. Gdy wyznaczmy ich optymalne pozycje, za pomocą Cubita możemy następnie wytyczyć miejsce, w którym należy wbić gwóźdź.

Urządzenie jest jeszcze w fazie rozwoju. Pieniądze na ten cel firma Plott zbiera na jednej platform crowdfundingowych. Za jej pośrednictwem jedną sztukę Cubita można nabyć za 49 dolarów. Docelowo instrument będzie zaś kosztować 99 dolarów.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS