wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-01-27| GNSS, Geodezja, Sprzęt

Premiera RTK za mniej niż tysiąc dolarów

Firma Emlid wprowadziła na rynek odbiornik Reach RS. Sprzęt działa w technologii RTK i kosztuje raptem 699 dolarów.


Premiera RTK za mniej niż tysiąc dolarów

Niska cena to przede wszystkim efekt tego, że Reach RS jest odbiornikiem jedno-, a nie jak zdecydowana większość sprzętu RTK, dwuczęstotliwościowym. A z pracą na jednej częstotliwości wiążą się różne ograniczenia, np. dłuższy czas inicjalizacji, konieczność pracy w mniejszej odległości od stacji referencyjnej czy nieco niższa dokładność pomiaru (w przypadku Reach RS producent deklaruje, że wynosi ona 2,5 cm + 1 ppm w poziomie oraz 5 cm + 1 ppm w pionie).

Instrument śledzi systemy GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou, QZSS oraz SBAS. Reach RS może działać zarówno jako rover, jak i baza. Maksymalna częstotliwość wyznaczania pozycji to 14 Hz w przypadku GPS i 5 Hz dla pozostałych konstelacji. Korekty mogą być transmitowane przez sieć wi-fi bądź przez zintegrowane radio o zasięgu 8 km. Urządzenie zapewnia ponadto wymianę danych przez Bluetooth oraz przez porty USB i RS-232. Pojemność wbudowanej pamięci wynosi 2 GB.

Odbiornik zamknięty jest w obudowie o szerokości 145 mm i waży niecałe 700 gram. Spełnia jednocześnie normę pyło- i wodoszczelności IP67. Na pojedynczym ładowaniu może pracować do 30 godzin, choć czas ten można dowolnie wydłużać doładowując instrument na bieżąco przez port USB.

Urządzenie może być kontrolowane z poziomu dowolnego urządzenia wyposażonego w przeglądarkę internetową, a więc również smartfonu czy tabletu.

Odbiornik Reach RS udało się stworzyć w ramach kampanii crowdfundingowej, która – co podkreśla producent – spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem internautów. Urządzenie wejdzie do sprzedaży w marcu br. W przedsprzedaży można je nabyć za 699 dolarów, potem będzie o 100 dolarów droższy.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@Heniek 2017 ??? Kiedy wreszcie nie trzeba będzie dorabiać niwelacji?. Wtedy gdy osoba która pisze prawo ,przyjedzie gdzieś na południe do powiatu zrobić inwentaryzację przyłącza kanalizacji i będzie musiał wykonać np. 3 km podwójnej niwelacji do najbliższego reperu. (Przypominam że wysokość dna studzienki kanalizacyjnej należy wyznaczyć z dokładnością - 2cm w stosunku do najbliższej osnowy wysokościowej). Wówczas rawdopodobnie dojdzie do wniosku i wysokość wyznaczy GPSem ,a dziennik dorobi bo tak wymaga nasze prawo (ot i polska rzeczywistość) .

prawdopodobnie wyprodukowanie GPS markowych firm nie kosztuje nic więcej, ale innowacje są po to by doić klienta i tak trzymać :)

??? Kiedy wreszcie nie trzeba będzie dorabiać niwelacji?

Kupie i porównam. Proszę podać adres sklepu.

Niwelacja Tak żeby wreszcie przestali dorabiać niwelację.

:) Codziennie niskie ceny. Do każdego worka kartofli jeden odbiorniczek w promocyjnej cenie. Każdy szczęściu dopomoże, każdy geodetĄ stać się może.

no i pięknie :-) Takie odbiorniki powinni zakupić wszyscy geodeci (koniecznie z polską instrukcją obsługi) , żeby każdy geodeta w naszym kraju mierzył przynajmniej z podstawową dokładnością.

no i pięknie. takie odbiorniki powinny zakupić wszystkie podstawówki, żeby już każdy mógł w naszym kraju być geodetom.

dramat.. od kiedy do kupienia w Biedronce ?

9 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt