wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Apeks skanuje w Trójmieście
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2017-01-27| GNSS, Geodezja, Sprzęt

Premiera RTK za mniej niż tysiąc dolarów

Firma Emlid wprowadziła na rynek odbiornik Reach RS. Sprzęt działa w technologii RTK i kosztuje raptem 699 dolarów.


Premiera RTK za mniej niż tysiąc dolarów

Niska cena to przede wszystkim efekt tego, że Reach RS jest odbiornikiem jedno-, a nie jak zdecydowana większość sprzętu RTK, dwuczęstotliwościowym. A z pracą na jednej częstotliwości wiążą się różne ograniczenia, np. dłuższy czas inicjalizacji, konieczność pracy w mniejszej odległości od stacji referencyjnej czy nieco niższa dokładność pomiaru (w przypadku Reach RS producent deklaruje, że wynosi ona 2,5 cm + 1 ppm w poziomie oraz 5 cm + 1 ppm w pionie).

Instrument śledzi systemy GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou, QZSS oraz SBAS. Reach RS może działać zarówno jako rover, jak i baza. Maksymalna częstotliwość wyznaczania pozycji to 14 Hz w przypadku GPS i 5 Hz dla pozostałych konstelacji. Korekty mogą być transmitowane przez sieć wi-fi bądź przez zintegrowane radio o zasięgu 8 km. Urządzenie zapewnia ponadto wymianę danych przez Bluetooth oraz przez porty USB i RS-232. Pojemność wbudowanej pamięci wynosi 2 GB.

Odbiornik zamknięty jest w obudowie o szerokości 145 mm i waży niecałe 700 gram. Spełnia jednocześnie normę pyło- i wodoszczelności IP67. Na pojedynczym ładowaniu może pracować do 30 godzin, choć czas ten można dowolnie wydłużać doładowując instrument na bieżąco przez port USB.

Urządzenie może być kontrolowane z poziomu dowolnego urządzenia wyposażonego w przeglądarkę internetową, a więc również smartfonu czy tabletu.

Odbiornik Reach RS udało się stworzyć w ramach kampanii crowdfundingowej, która – co podkreśla producent – spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem internautów. Urządzenie wejdzie do sprzedaży w marcu br. W przedsprzedaży można je nabyć za 699 dolarów, potem będzie o 100 dolarów droższy.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@Heniek 2017 ??? Kiedy wreszcie nie trzeba będzie dorabiać niwelacji?. Wtedy gdy osoba która pisze prawo ,przyjedzie gdzieś na południe do powiatu zrobić inwentaryzację przyłącza kanalizacji i będzie musiał wykonać np. 3 km podwójnej niwelacji do najbliższego reperu. (Przypominam że wysokość dna studzienki kanalizacyjnej należy wyznaczyć z dokładnością - 2cm w stosunku do najbliższej osnowy wysokościowej). Wówczas rawdopodobnie dojdzie do wniosku i wysokość wyznaczy GPSem ,a dziennik dorobi bo tak wymaga nasze prawo (ot i polska rzeczywistość) .

prawdopodobnie wyprodukowanie GPS markowych firm nie kosztuje nic więcej, ale innowacje są po to by doić klienta i tak trzymać :)

??? Kiedy wreszcie nie trzeba będzie dorabiać niwelacji?

Kupie i porównam. Proszę podać adres sklepu.

Niwelacja Tak żeby wreszcie przestali dorabiać niwelację.

:) Codziennie niskie ceny. Do każdego worka kartofli jeden odbiorniczek w promocyjnej cenie. Każdy szczęściu dopomoże, każdy geodetĄ stać się może.

no i pięknie :-) Takie odbiorniki powinni zakupić wszyscy geodeci (koniecznie z polską instrukcją obsługi) , żeby każdy geodeta w naszym kraju mierzył przynajmniej z podstawową dokładnością.

no i pięknie. takie odbiorniki powinny zakupić wszystkie podstawówki, żeby już każdy mógł w naszym kraju być geodetom.

dramat.. od kiedy do kupienia w Biedronce ?

9 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt