Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-07-06| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Edukacja

Podyplomowo o dronach na AGH: rusza drugi nabór

Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie uruchomił nabór na kolejną edycję studiów podyplomowych „Zastosowanie bezzałogowych statków latających (BSL) w rozwiązywaniu zagadnień inżynierskich”, która będzie realizowana w roku akademickim 2017/2018.


Podyplomowo o dronach na AGH: rusza drugi nabór

Studia mają szeroki program skierowany do osób, instytucji i firm, które wykonują różnego rodzaju opracowania z wykorzystaniem bezzałogowych statków latających (lub mają to w planach). Ponadto są adresowane do wszystkich zainteresowanych zastosowaniem tego typu urządzeń w swojej działalności gospodarczej, naukowej lub prywatnej.

Zajęcia mają na celu przybliżenie słuchaczom praktycznych zastosowań bezzałogowych statków latających, zwłaszcza pod kątem generowania produktów fotogrametrycznych, technicznych możliwości urządzeń oraz obniżenia kosztów realizacji prac polowych w porównaniu z tradycyjnymi metodami pomiarowymi. Program zajęć obejmuje 57 godzin wykładów i 115 godzin laboratoriów, na których omawiane są takie zagadnienia, jak:
• planowanie nalotów fotogrametrycznych pod kątem prawnym oraz technicznym,
• podstawy fotogrametrii cyfrowej,
• przetwarzanie danych pozyskanych z pokładu BSL,
• metody opracowywania produktów fotogrametrii lotniczej z danych pozyskanych z BSL,
• modelowanie obiektów trójwymiarowych,
• zastosowanie BSL w wybranych dziedzinach gospodarki (górnictwo odkrywkowe, architektura, archeologia, energetyka, inżynieria środowiska),
• inwentaryzacja zabytków,
• integracja produktów pozyskanych z BSL z naziemnym skanowaniem laserowym, fotogrametrią naziemną, teledetekcją i GIS.

Zgłoszenia na studia już trwają, pierwsze zajęcia planowane są w drugiej połowie października 2017 roku. Koszt udziału w studiach wynosi 4400 zł. Szczegóły dotyczące zapisów i programu studiów dostępne są pod adresem uav.agh.edu.pl.

Źródło: AGH


Zainteresowanym wykorzystaniem bezzałogowców w działalności geodezyjnej redakcja Geoforum.pl poleca bezpłatny niezbędnik „Drony dla geodety”. Znajdziemy w nim zestawienie fotogrametrycznych UAV w ofercie polskich dystrybutorów oraz przegląd oprogramowania do obróbki zdjęć lotniczych.


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Intergeo 2022 - 10 technologicznych trendów w geodezji
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS