Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-07-04| Teledetekcja, Edukacja, Ludzie

Diamentowy Grant na projekt związany z dronami

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozstrzygnął kolejny, szósty już konkurs w ramach programu Diamentowy Grant. W gronie 83 laureatów znalazł się Paweł Wiącek – student geodezji i kartografii na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH w Krakowie.


Diamentowy Grant na projekt związany z dronami

Otrzymał on dofinansowanie w wysokości 220 tys. zł na realizację przedsięwzięcia pn. „Procedury walidacji produktów fotogrametrycznych pozyskiwanych z bezzałogowych statków latających w odniesieniu do wykorzystywanych sensorów optycznych”.
– W ramach projektu zamierzam przeprowadzić różnego rodzaju testy i pomiary, które pozwolą na przygotowanie kompleksowej oceny czynników rzutujących na dokładność opracowań pozyskiwanych z poziomu BSL – tłumaczy Paweł Wiącek. Student AGH będzie badał wpływ takich czynników, jak: rodzaj sensora optycznego (poczynając od kamer sportowych typu GoPro, poprzez popularne aparaty bezlustrowe, na lekkich kamerach metrycznych typu PhaseOne kończąc), sposób pozyskiwania georeferencji (fotopunkty, wbudowany w dron odbiornik RTK lub system GNSS+INS) czy sposób wykonania nalotu (wymagane pokrycia w zależności od typu nalotu i stabilności platformy, wpływ ukształtowania terenu na dokładność samokalibracji). Realizacja projektu ma zająć 3 lata. – Jako podsumowanie badań chciałbym przygotować coś na kształt instrukcji technicznej wykonywania opracowań z BSL w zależności od wymaganych dokładności – zdradza Paweł Wiącek.

Diamentowy Grant to jeden z najbardziej prestiżowych programów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Skierowany jest do wybitnie uzdolnionych studentów studiów jednolitych magisterskich lub absolwentów studiów I stopnia prowadzących badania naukowe na wysokim poziomie i posiadających wyróżniający się dorobek naukowy. Diamentowy Grant pozwala laureatom na skrócenie ścieżki kariery naukowej, czyli na podjęcie studiów doktoranckich bez posiadania tytułu zawodowego magistra.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS