Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2016-05-14| Geodezja, Edukacja

Sukces studenta z AGH na konferencji w Sankt Petersburgu

Pod koniec kwietnia w Sankt Petersburgu odbyła się 11. edycja Międzynarodowej konferencji młodych naukowców „Współczesne problemy związane z wykorzystywaniem zasobów naturalnych” (International Forum-Contest of Young Researchers – Topical Issues of Rational Use of Natural Resources). Jednym z wyróżnionych w konkursie referatów został Paweł Wiącek z Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH w Krakowie (Koło Naukowe Geodetów „Dahlta”).


Sukces studenta z AGH na konferencji w Sankt Petersburgu <br />
fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy

Konferencja składała się z 9 sesji tematycznych i wzięło w niej udział 214 studentów i doktorantów z 55 wyższych uczelni i instytucji z 17 krajów. Najliczniejsze reprezentacje pochodziły z Niemiec (48 osób), Polski (38 osób), Białorusi (16 osób) oraz Chin (11 osób).
Tematyka konferencji dotyczyła m.in.: zwiększenia efektywności ekonomicznej przedsiębiorstw górniczych, modernizacji urządzeń i technologii związanych z poszukiwaniem, przetwarzaniem oraz składowaniem złóż, zwiększenia bezpieczeństwa działalności górniczych i zmniejszenia negatywnego wpływu na stan środowiska.

Paweł Wiącek (na fot. poniżej szósty od lewej) zajął drugie miejsce w sekcji „Zastosowanie nowoczesnych technologii w pracach budowlanych na terenach górniczych” (Modern technologies of construction work applied in the mineral complex) za referat pt. „System monitoringu obiektów budowlanych poddanych procesowi rektyfikacji” (opiekun pracy: dr inż. Paweł Ćwiąkała).
– Opracowana przeze mnie metodyka pomiaru opierała się przede wszystkim na ciągłym pomiarze tachimetrycznym wykonywanym za pomocą zrobotyzowanego tachimetru Leica Nova MS50 oraz integracji wspomnianych pomiarów ze statycznym pomiarem satelitarnym i metodą skanowania laserowego – wyjaśnia autor. – Dzięki temu możliwe było przeprowadzenie inwentaryzacji początkowego stanu budynku, precyzyjne wyznaczenie względnych składowych przemieszczeń, obrotów oraz deformacji budynku w trakcie jego podnoszenia oraz określenie bezwzględnych wartości po zakończeniu procesu rektyfikacji – dodaje Paweł Wiącek. Obiektem pomiarowym był czteropiętrowy blok mieszkalny w Piekarach Śląskich, który w wyniku prowadzonej eksploatacji uległ znacznemu wychyleniu (dochodzącemu do 24 mm/m).



Organizatorem konferencji był Sank-Petersburski Uniwersytet Górniczy, jedna z wiodących rosyjskich uczelni technicznych.

Źródło: KNG Dahlta, DC


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Korzystanie z Portalu BDOT10k
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama