Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2017-07-05 | Geodezja, Instytucje, Kataster

Podlaski projekt geodezyjny dopinany na ostatni guzik

Stanisław Kozikowski – geodeta powiatowy z Łomży, zdecydowaną większością głosów wybrany został na przewodniczącego Zgromadzenia Związku Powiatów Województwa Podlaskiego mającego realizować duży projekt geodezyjny w regionie. Jego zastępcą został Antoni Pełkowski – starosta białostocki.


Ilustracja: Podlaski projekt geodezyjny dopinany na ostatni guzik

W piątek, 30 czerwca, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego obradowali członkowie zgromadzenia. W jego skład wchodzi po dwóch przedstawicieli następujących powiatów woj. podlaskiego: augustowskiego, białostockiego, bielskiego, grajewskiego, hajnowskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego, sejneńskiego, monieckiego, siemiatyckiego, sokólskiego, suwalskiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego.

W zgromadzeniu wziął także udział Jerzy Leszczyński, marszałek województwa podlaskiego. Przypomniał, że w czasie roku, jaki minął od powołania Związku Powiatów Województwa Podlaskiego, udało się przygotować mocne podstawy pod realizację zadań, które zostały nałożone prawem geodezyjnym na starostwa.

Główny cel ZPWP związany jest z poprawą i uaktualnieniem ewidencji gruntów i budynków. Ma to nastąpić poprzez m.in. cyfryzację EGiB, w tym utworzenie numerycznej mapy oraz pozyskanie danych, informatyzację zbiorów powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, udostępnienie ich przez portal internetowy uprawnionym podmiotom, utworzenie baz GESUT, a także przejście z analogowej mapy na numeryczną.

– To, co do tej pory udało się przygotować, jest dowodem na dobrą współpracę powiatów – nie ma wątpliwości marszałek Leszczyński. – To niezwykle ważny projekt, także z punktu widzenia województwa. Były wprawdzie głosy, że to bardziej zadanie rządowe, zwłaszcza ewidencja budynków, ale z uwagi na to, że jest to bardzo potrzebne mieszkańcom, postanowiliśmy jako Zarząd Województwa złożyć poza konkursem wniosek do RPO w zakresie wsparcia cyfryzacji ewidencji gruntów i budynków. Na ten cel z RPO zostanie przeznaczonych 58 mln zł, łącznie z częścią realizowaną przez UMWP. Myślę, że niedługo podpiszemy umowę i mam nadzieję, że realizacja tego projektu nie zostanie przeciągnięta w czasie – mówił marszałek.

Projekt ma być realizowany etapami od 2018 do 2022 roku.

W czasie posiedzenia członkowie zgromadzenia przyjęli absolutorium z wykonania planu finansowego za rok 2016. Jan Zalewski – starosta siemiatycki i dotychczasowy przewodniczący Związku Powiatów Województwa Podlaskiego podziękował za zaufanie i podkreślił: - Myślę, że podejmowane przez nas działania już dają wymierny efekt. Niedługo powinniśmy przystąpić do podpisania umowy z Zarządem Województwa. To dobra wiadomość, oznacza ona jednak, że teraz zacznie się naprawdę ciężka praca związana z realizacją zadań cyfryzacji ewidencji gruntów i budynków.

Źródło: Wrota Podlasia


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

związek to dopiero zaręczyny,jeszcze musi być ślub (wzajemne formalne zobowiązania), wesele (konferencja inicjująca), poczęcie (przygotowanie dokumentów przetargowych, wyłonienie wykonawców, podpisanie umów) i wychowanie dzieci ( opracowanie cyfrowych zbiorów danych i ich publikacja w internecie). Wszelkiej pomyślności dla Związku Powiatów Województwa Podlaskiego
  
Wdrożenia. A jak tam wdrożenie w Suwałkach, bzyka?
  
Stachu wierzę w Ciebie!
  
i tak kolektywna praca naszej brygada da plon nie stu krotny, ale tysiąckrotny! Pozostaje tylko trzymać kciuki....
  
 2 
To taki koncert życzeń ?
    1 



zobacz też:

E-usługi na Podlaskim Forum GIS

Pod hasłem „E-usługi – GIS dla obywatela” odbyła się 14. edycja Podlaskiego Forum GIS (8-9 czerwca...

Laserowy ekspres

Choć mobilny skaning laserowy torów nie jest w Polsce nowością, to dotychczasowe projekty bazujące na tej technologii albo miały...

Imponujące "laserowe odkrycie" na Podlasiu

Duże skupisko nieznanych dotychczas grodów odkrył zespół archeologów w międzyrzeczu Biebrzy i Supraśli w...


wiadomości

Laser-3D Jacek Krawiec
Kraków

SKANERY LASEROWE i OPROGRAMOWANIE

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-07 | KRAKÓW
Space Connect Meetup Kraków 2025. Technologie kosmiczne w służbie innowacji
Space Connect Meetup to cykliczne wydarzenie łączące sektor kosmiczny z pozostałymi branżami. W...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
w latach 30. XX wieku władze III Rzeszy rozpoczęły prace nad ujednoliceniem administracji katastralnej?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Kazimierz Sikorski (1940-1998)

Kazimierz Sikorski (1940-1998)
Geodeta, wykładowca akademicki, długoletni pracownik Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (dziś UWM), specjalista od fotogrametrii. Urodził się 25 listopada 1940 roku w Radziejowie (kujawsko-pomorskie); studia ukończył w Moskiewskim Instytucie...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1854
Jan Baranowski (1800-79), profesor astronomii, dokonuje pierwszego polskiego tłumaczenie dzieła Mikołaja Kopernika "O obrotach sfer niebieskich". Baranowski był dyrektorem obserwatorium astronomiczngo w Warszawie, profesorem Szkoły Głównej. Pracował...
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2