Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-06-30| Geodezja, Software

Leica pomoże obrobić dane z georadarów

Oferta szwajcarskiej firmy Leica Geosystems wzbogaciła się o oprogramowanie DX Office Vision. Pozwala ono w łatwy sposób przetwarzać dane z georadarów do postaci rysunków CAD.


Leica pomoże obrobić dane z georadarów

Leica zachwala w tej aplikacji przede wszystkim prostotę obsługi. Jak podkreśla producent, dzięki intuicyjnemu interfejsowi wizualizacja podziemnych instalacji oraz tworzenie trójwymiarowych szkiców CAD staje się dostępne nawet dla niedoświadczonych użytkowników. DX Office Vision został zaprojektowany we współpracy ze specjalistami od pomiarów urządzeń podziemnych, tak aby zredukować do minimum czas niezbędny na postprocessing oraz wyeliminować wszelkie zbędne kroki przy obróbce danych. Co istotne, program nie wymaga posiadania żadnych nakładek czy zewnętrznych aplikacji.

– DX Office Vision ma sprawić, że interpretacja danych z georadarów stanie się prosta nawet dla tych inżynierów, którzy nie są biegli w pracy z tą technologią. Program jest na tyle łatwy w obsłudze, że za tworzenie profesjonalnych szkiców CAD może zabrać się praktycznie dowolny członek załogi. Opracowanie wykona on w pięciu krokach i zrobi to nawet o 50% szybciej niż przy użyciu tradycyjnych metod – mówi Tughan Telatar, menedżer produktów w firmie Leica Geosystems.

– Jestem pod wrażeniem możliwości DX Office Vision. Interfejs graficzny tego programu jest bardzo intuicyjny, pozwalając na szybką interpretację danych z georadarów. Szczególnie podoba mi się funkcja, która czyści profil radarowy i uczytelnia interesujące mnie obszary – mówi Alex Rampton, geodeta z firmy Plowman Craven.

Źródło: Leica Geosystems, JK

Zainteresowanych wykorzystaniem georadarów w geodezji redakcja Geoforum.pl odsyła do artykułu w kwietniowym wydaniu miesięcznika GEODETA


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS