Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-10-05| Geodezja, GIS, Edukacja

Studenci z Olsztyna kartują Suwalszczyznę

W dniach 24-29 września studenci z Międzynarodowego Koła Naukowego Geodezji Satelitarnej i Nawigacji „GeoSiN” działającego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie zorganizowali obóz naukowy na Suwalszczyźnie. W trakcie wyprawy pomierzono główne atrakcje turystyczne regionu.


Studenci z Olsztyna kartują Suwalszczyznę

Głównym celem obozu był pomiar batymetryczny fragmentu jeziora Wigry, który przeprowadzono pod opieką dr. hab. Dariusza Popielarczyka. Podczas wykonywania profili sondażowych zostało odnalezione najgłębsze miejsce tego zbiornika, które osiąga ok. 72 metry.

Z kolei w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Marii Panny w Wigrach został wykonany skaning laserowy wnętrza świątyni oraz pomiar georadarem (pod opieką Dariusza Tanajewskiego i dr. Grzegorza Grunwalda). Pomiary georadarowe miały potwierdzić lub zaprzeczyć tezie, że pod posadzką kościoła znajdują się krypty grobowe. Ze wstępnych opracowań wynika, że katakumby udało się wykryć w nawie głównej kościoła.

Podczas obozu wykonano również (razem z firmą TPI reprezentowaną przez Maję Łukasiewicz) skaning laserowy wiaduktów w Stańczykach. Przeprowadzono ponadto nalot bezzałogowym statkiem powietrznym, dzięki któremu zebrano dokumentację fotograficzną i filmową tego obiektu.

Dziękujemy władzom dziekańskim Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa za wsparcie i pomoc finansową, pracownikom Wydziału oraz Katedry Geodezji Satelitarnej i Nawigacji oraz firmie TPI za przybycie i pomoc w pomiarach.


Paulina Dąbrowska (GeoSiN)


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Korzystanie z Portalu BDOT10k
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS