Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-06-17| Geodezja, Sprzęt

Leica wprowadza do oferty georadary

W bogatym portfolio firmy Leica Geosytsems (część grupy Hexagon) znajdziemy takie urządzenia pomiarowe, jak: niwelatory, tachimetry, odbiorniki GNSS, skanery czy kamery lotnicze. Teraz są w nim również o georadary.


Leica wprowadza do oferty georadary

Poszerzenie oferty to efekt przejęcia w marcu tego roku przez Hexagon działu IDS GeoRadar włoskiej spółki Ingegneria dei Sistemi S.p.A. specjalizującą się w tej kategorii urządzeń.

Pierwszym georadarem z logo „Leica Geosystems” jest model DS2000. W ocenie producenta świetnie sprawdza się on w lokalizowaniu wszelkiego rodzaju infrastruktury podziemnej, w tym plastikowych rur czy światłowodów. Dzięki dwuczęstotliwościowej antenie instrument równocześnie wykrywa obiekty położone zarówno płytko, jak i głęboko, co dwukrotnie zwiększa produktywność pracy. DS2000 można opcjonalnie integrować z odbiornikiem GPS. Leica podkreśla, że wyniki pomiarów wykonanych przez ten instrument można interpretować od razu w terenie, bez konieczności postprocessingu obserwacji.

– DS2000 pozwala zbierać więcej informacji w krótszym czasie i zapobiegać niebezpiecznym odcięciom dostaw mediów, co przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy oraz zwiększone bezpieczeństwo – mówi Tughan Telatar, menedżer produktów w Leica Geosystems. – Znając dokładne położenie podziemnej infrastruktury, wznowienie dostaw mediów następuje szybciej i bezpieczniej – dodaje.

Źródło: Leica Geosystems, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS