Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-05-11| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Przetargi, Instytucje

Pierwsze dane LiDAR z projektu CAPAP już w CODGiK

Do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego włączone zostały pierwsze dane wysokościowe pozyskane w technologii lotniczego skanowania laserowego i opracowane w projekcie Centrum Analiz Przestrzennych Administracji Publicznej (CAPAP).


Pierwsze dane LiDAR z projektu CAPAP już w CODGiK

Materiały obejmujące 1604 arkusze w skali 1:5000 pozyskane dla części obszaru województw kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego zostały opracowane w tzw. standardzie 1 (na podstawie chmury punktów o gęstości 4 pkt/m kw.). Ich zasięg prezentuje poniższa mapa.

Dane pozyskano w ramach 7-częściowego przetargu Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii. Jego przedmiotem jest dostawa materiałów w standardzie 1 i 2 łącznie dla 41 tys. km kw. Przypomnijmy, że z powodu zbyt drogich ofert postępowanie dla niektórych części trzeba było unieważniać i ogłaszać ponownie. Obecnie na rozstrzygniecie czekają jeszcze części 6 i 7. Ich przedmiotem jest dostawa danych w standardzie 2 (tj. na podstawie chmury o gęstości 12 pkt/m kw.) dla wybranych aglomeracji.

Dodajmy, że głównie z powodu niesprzyjających ubiegłorocznych warunków pogodowych skanowanie laserowe w ramach tego projektu opóźniło się. GUGiK zdecydował się więc wydłużyć termin realizacji niektórych części (więcej na ten temat).

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS