Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-04-04| Przetargi

Lotniczy skaning miast: podejście czwarte

Główny Urząd Geodezji i Kartografii po raz czwarty ogłosił przetarg na lotnicze skanowanie laserowe wybranych aglomeracji w standardzie 2.


Lotniczy skaning miast: podejście czwarte <br />
fot. GUGiK/YouTube
fot. GUGiK/YouTube

Przedmiotem zamówienia jest pozyskanie w technologii lotniczego skaningu laserowego danych wysokościowych (chmury punktów o gęstości 12 pkt/m kw.) oraz opracowanie na ich podstawie numerycznych modeli terenu i pokrycia terenu dla:
• część nr 6 – 770 arkuszy w skali 1:5000 dla powierzchni około 3716 km kw.;
• część nr 7 – 704 arkuszy w skali 1:5000 dla powierzchni około 3587 km kw.

Prace mają zostać wykonane do 15 sierpnia 2018 roku. Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 50 tys. zł (dla każdej części) można składać do 12 maja. Kryteriami rozstrzygnięcia będzie cena (60%) oraz długość świadczenia rękojmi (40%).

Zamówienie jest częścią realizowanego przez GUGiK projektu CAPAP (Centrum Analiz Przestrzennych Administracji Publicznej.Zasięg skanowania dla części 6 i 7

Przypomnijmy, że pierwszy przetarg na te prace ogłoszono jeszcze pod koniec 2015 r. Z powodu zbyt drogich ofert udało się rozstrzygnąć 4 z 7 części. Przetarg na unieważnione trzy części rozpisano ponownie kilka tygodni później. Znów jednak część ofert okazała się droższa od budżetu zamawiającego, stąd za drugim podejściem udało się rozstrzygnąć tylko jedną część. Trzecią próbę udzielenia zamówienia dla dwóch pozostałych części podjęto na początku listopada ubiegłego roku. I tym razem obie oferty okazały się dla GUGiK-u za drogie i na początku lutego br. przetarg unieważniono. Urząd gotowy był wyłożyć 3,5 mln zł, podczas gdy wartości najtańszych ofert opiewały na 4,3 mln zł.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS