wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-04-26| Geodezja, GIS, Przetargi

Tylko jeden chętny do budowy e-usług dla GUGiK

W przetargu Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii na wdrożenie e-usług dla unijnych projektów CAPAP, K-GESUT i ZSIN II wpłynęła tylko jedna oferta.


Tylko jeden chętny do budowy e-usług dla GUGiK

Złożyła ją firma Asseco Poland. Jest ona gotowa wykonać zlecone przez GUGiK prace za blisko 35 mln zł, co stanowi 77% kwoty, jaką zamawiający wyasygnował na ten przetarg.

Jeśli dojdzie do podpisania umowy, nie będzie to pierwszy kontrakt GUGiK i Asseco. Firma realizowała już dla Urzędu prace związane z budową krajowej bazy danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu (wartość: 2,7 mln zł), a wspólnie z Esri Polska wdrażała usługi INSPIRE (10,9 mln zł).

Dodajmy, że przetargiem interesowały się również inne firmy informatyczne, o czym świadczą złożone przez nie protesty do Krajowej Izby Odwoławczej. Spółki Sygnity, Intergraph Polska, Asseco Poland czy Comarch Polska zarzucały GUGiK-owi m.in. nieprecyzyjne i zbyt wyśrubowane zapisy w dokumentacji zamówienia (więcej na ten temat pisaliśmy TU). Protesty i liczne pytania potencjalnych wykonawców wymusiły na GUGiK-u kilkukrotne przekładanie terminu otwarcia ofert – pierwotnie miało ono nastąpić 10 stycznia, a ostatecznie odbyło się 21 kwietnia.

Wśród długiej listy rozwiązań zamawianych przez GUGiK w tym przetargu są m.in.:
• platforma analityczna umożliwiająca wykonywanie zaawansowanych analiz przestrzennych, w tym na danych 3D;
• narzędzia umożliwiające udostępnianie danych 3D;
• portal informacyjny Centrum Analiz Przestrzennych Administracji Publicznej;
• platforma e-learningowa;
• system automatycznej generalizacji bazy danych obiektów topograficznych (BDOT10k) oraz bazy danych obiektów ogólnogeograficznych (BDOO) do cyfrowych map topograficznych i ogólnogeograficznych;
• centralny serwis tematyczny średnich cen transakcyjnych nieruchomości;
• aplikacja Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP na potrzeby składania wniosków o wydanie wypisów oraz wyrysów z EGiB drogą elektroniczną za pośrednictwem ePUAP;
• narzędzie umożliwiające kontrolę i ocenę jakości i spójności danych stanowiących źródło danych dla zasilenia krajowej bazy GESUT;
• narzędzia do kontroli danych 3D.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
nono Zamówiono sieczkę za 35 mil. zł. Efekty murowane i to w szalonych terminach. Gratulacje.
odpowiedz zgłoś
no i przez przypadek jakoś znowu splotły się losy Pana Marka i Pana Górala...
odpowiedz zgłoś
Przetarg Myślicie, że rdGIS zabronił innym firmom złożyć swoje oferty w tym przetargu? :)
 4 
odpowiedz zgłoś
no wystarczy wpisać dwie nazwy firm i sie okaże, że przypadku ine ma np. "Java Developer. rdGIS Sp. z o.o.. Praca w grupie utrzymującej system dla rolników w siedzibie firmy Asseco -" a system dla rolników to pewnie arimr?
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
a kto doradza w robieniu przetargów nie RDGIS przez przypadek? Ojej...
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS