Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-04-26| Geodezja, GIS, Przetargi

Tylko jeden chętny do budowy e-usług dla GUGiK

W przetargu Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii na wdrożenie e-usług dla unijnych projektów CAPAP, K-GESUT i ZSIN II wpłynęła tylko jedna oferta.


Tylko jeden chętny do budowy e-usług dla GUGiK

Złożyła ją firma Asseco Poland. Jest ona gotowa wykonać zlecone przez GUGiK prace za blisko 35 mln zł, co stanowi 77% kwoty, jaką zamawiający wyasygnował na ten przetarg.

Jeśli dojdzie do podpisania umowy, nie będzie to pierwszy kontrakt GUGiK i Asseco. Firma realizowała już dla Urzędu prace związane z budową krajowej bazy danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu (wartość: 2,7 mln zł), a wspólnie z Esri Polska wdrażała usługi INSPIRE (10,9 mln zł).

Dodajmy, że przetargiem interesowały się również inne firmy informatyczne, o czym świadczą złożone przez nie protesty do Krajowej Izby Odwoławczej. Spółki Sygnity, Intergraph Polska, Asseco Poland czy Comarch Polska zarzucały GUGiK-owi m.in. nieprecyzyjne i zbyt wyśrubowane zapisy w dokumentacji zamówienia (więcej na ten temat pisaliśmy TU). Protesty i liczne pytania potencjalnych wykonawców wymusiły na GUGiK-u kilkukrotne przekładanie terminu otwarcia ofert – pierwotnie miało ono nastąpić 10 stycznia, a ostatecznie odbyło się 21 kwietnia.

Wśród długiej listy rozwiązań zamawianych przez GUGiK w tym przetargu są m.in.:
• platforma analityczna umożliwiająca wykonywanie zaawansowanych analiz przestrzennych, w tym na danych 3D;
• narzędzia umożliwiające udostępnianie danych 3D;
• portal informacyjny Centrum Analiz Przestrzennych Administracji Publicznej;
• platforma e-learningowa;
• system automatycznej generalizacji bazy danych obiektów topograficznych (BDOT10k) oraz bazy danych obiektów ogólnogeograficznych (BDOO) do cyfrowych map topograficznych i ogólnogeograficznych;
• centralny serwis tematyczny średnich cen transakcyjnych nieruchomości;
• aplikacja Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP na potrzeby składania wniosków o wydanie wypisów oraz wyrysów z EGiB drogą elektroniczną za pośrednictwem ePUAP;
• narzędzie umożliwiające kontrolę i ocenę jakości i spójności danych stanowiących źródło danych dla zasilenia krajowej bazy GESUT;
• narzędzia do kontroli danych 3D.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS