wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-02-01| GIS, Mapy, Instytucje

Dziedzictwo archeologiczne Piaseczna w geoportalu

Piaseczno jako pierwsza gmina na Mazowszu przeprowadziła pełną wektoryzację danych o dziedzictwie archeologicznym oraz zautomatyzowała ich wykorzystanie w czynnościach urzędowych.


Dziedzictwo archeologiczne Piaseczna w geoportalu

Wykorzystując wolne oprogramowanie QGIS, zinwentaryzowano i umieszczono w Systemie Informacji Przestrzennej Gminy Piaseczno warstwę, która prezentuje lokalizację stanowisk archeologicznych na terenie gminy. Jest to przydatne narzędzie dla urzędników, zwłaszcza z miejscowego Wydziału Architektury i Urbanistyki. Używają go przy wykonywaniu wypisów i wyrysów z miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz do przygotowywania decyzji o warunkach zabudowy i decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego. Warstwa ta jest także znakomitym narzędziem poglądowym dla mieszkańców.

Prace nad przeniesieniem analogowych informacji do przestrzennej bazy danych trwały od września do grudnia 2016 roku. – Wdrożenie tego rozwiązania spotkało się z dużym uznaniem Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który podkreślił, że to innowacyjne narzędzie jest wspaniałym przykładem stosowania przez samorząd dobrych praktyk w ochronie zabytków – mówi Zdzisław Lis, burmistrz miasta i gminy Piaseczno.

Źródło: UMiG Piaseczno


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS