wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-01-31| GIS, Ludzie

IX Stypendium Anny Pasek za badania krajobrazu

Laureatką IX edycji konkursu stypendialnego im. Anny Pasek została doktorantka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie Karolina Zięba-Kulawik.


IX Stypendium Anny Pasek za badania krajobrazu <br />
fot. z archiwum KZK
fot. z archiwum KZK

Karolina Zięba-Kulawik jest absolwentką kierunku architektura krajobrazu na Wydziale Inżynierii Środowiska i Geodezji UR oraz studiów podyplomowych „Lotniczy i naziemny skaning laserowy” i „Systemy informacji geograficznej” na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Obecnie jest na II roku studiów doktoranckich w Laboratorium Geomatyki UR.

W centrum zainteresowań laureatki znajdują się zagadnienia dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii geoinformacyjnych do monitorowania przemian krajobrazu i analiz przestrzennych GIS 3D. W badaniach skupia się w szczególności na wykorzystaniu lotniczego i naziemnego skanowania laserowego w opisie struktury i dynamiki krajobrazów oraz ich rekonstrukcji i prognoz naturalnych, a także antropogenicznych przemian ze szczególnym uwzględnieniem kompleksów leśnych.

Celem wyróżnionych przez Stypendium im. Anny Pasek badań jest określenie głównych kierunków przemian dokonujących się w strukturze krajobrazów Tatrzańskiego i Gorczańskiego Parku Narodowego oraz monitorowanie rozpadających się drzewostanów w aspekcie bezpieczeństwa na szlakach turystycznych. Cel ten będzie realizowany przy wykorzystaniu teledetekcji lotniczej i satelitarnej, a także technologii LiDAR. Projekt zakłada także stworzenie i opublikowanie bezpłatnej mobilnej aplikacji (dla systemów Android oraz iOS) „Bezpieczny Szlak”, w której zaimplementowane zostaną wyniki badań w formie interaktywnej mapy ze wskazaniem fragmentów szlaków turystycznych szczególnie zagrożonych ze strony ewentualnego upadku drzew martwych lub zamierających.

Od 2013 roku doktorantka czynnie uczestniczy w działalności Sekcji Geomatyki Koła Naukowego Leśników Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Uczestniczy od strony organizacyjnej w Letnich Szkołach Geoinformacji „GeoGorce” oraz zimowych obozach naukowych realizowanych przez Laboratorium Geomatyki UR. Od 2011 roku organizuje wraz z Klubem Podróżników Śródziemie ogólnopolski cykl edukacyjno-ekologicznych akcji „Czyste Góry Czyste Szlaki”. Od 2015 r. jest członkiem zarządu Fundacji Klubu Podróżników „Aleja Podróżników”, której celami są m.in. wspieranie turystyki (w różnorodnych jej formach), inicjowanie akcji proekologicznych, propagowanie idei podróży, organizacja wyjazdów i obozów integracyjno-rozwojowych, w tym dla dzieci z ubogich rodzin.

Czas wolny poświęca swoim pasjom, tj. fotografii oraz podróżom, szczególnie turystyce górskiej. Relacje ze swoich wędrówek publikuje na portalach podróżniczych.

Stypendium im. Anny Pasek przyznawane jest doktorantom polskich instytucji naukowych podejmującym tematykę z zakresu dowolnej dyscypliny naukowej, jednak stosującym w swych badaniach techniki i narzędzia GIS oraz teledetekcji środowiska. Stypendium składa się z grantu badawczego (5 tys. zł) oraz stypendium personalnego (10 tys. zł).

Źródło: Fundacja im. Anny Pasek


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
STYPENDIUM Gratulacje dla Zwycięzcy i pozostałych walczących o to prestiżowe Stypendium. Trzymamy kciuki.
 4 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS