wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-12-22| Geodezja, GIS, Software, Instytucje

Ile gmin faktycznie korzysta z aplikacji adresowej GUGiK?

Z darmowej aplikacji GUGiK do prowadzenia ewidencji adresowej korzysta blisko 1,3 tys. gmin – twierdzi GUGiK. Liczbę tę poddaje w wątpliwość Waldemar Izdebski – prezes firmy Geo-System.


Ile gmin faktycznie korzysta z aplikacji adresowej GUGiK?

Mamy kolejną odsłonę korespondencji między p.o. głównego geodety kraju Aleksandrą Jabłonowską a Waldemarem Izdebskim. Na początku grudnia wysłał on listę pytań dotyczących Aplikacji EMUiA zafundowanej przez GUGiK wszystkim chętnym gminom, którą prezes Geo-Systemu od lat krytykuje za marnotrawstwo publicznych pieniędzy.

W liście do Waldemara Izdebskiego Aleksandra Jabłonowska odpowiada m.in.: ile punktów adresowych dodano za pomocą oprogramowania GUGiK-u (1665 od końca listopada br.), czy program umożliwia automatyczne wysyłanie zawiadomień do GUS (tak), ile pracowników GUGiK zajmuje się tematem numeracji adresowej (trzech) oraz czy w związku z realizacją wojewódzkich projektów dotyczących EMUiA nie zaszło podwójne finansowanie tych samych zadań (nie, co potwierdziły kontrole). Zwrócił się także o podanie źródeł rzekomych pozytywnych ocen urzędowej aplikacji adresowej. P.o. GGK wymienia tu nagrodę „Lidera informatyki” przyznaną w tym roku GUGiK-owi przez „Computer World” oraz ankietę, w której 871 z 878 użytkowników programu wystawiło mu ocenę pozytywną.

Najciekawiej wygląda natomiast odpowiedź na pytanie dotyczące liczby użytkowników oprogramowania GUGiK-u. Aleksandra Jabłonowska twierdzi, że używa go 1296 gmin. Waldemar Izdebski uważa jednak, że dane te są znacznie zawyżone i odnoszą się jedynie do teoretycznej liczby partnerów projektu TERYT2. Przynajmniej kilkadziesiąt gmin z listy GUGiK-u wypowiedziało bowiem umowę na korzystanie z tej aplikacji, niektóre już wiele miesięcy temu. Z kolei nawet kilkaset samorządów z tej samej listy, owszem, podpisało z urzędem stosowne porozumienie, ale faktycznie korzysta z oprogramowania iMPA dostarczanego przez firmę Geo-System i przynajmniej kilkadziesiąt z nich nie używa urzędowego rozwiązania do obowiązkowego zasilania Państwowego rejestru granic.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
versus już odpuść od 2002r. dopuszczalna jest forma internet (małą). Nie ma co dalej brnąć i się kompromitować. Pozostały ci jeszcze pretensje że Geo-system ma myślnik w nazwie a Izdebski zaczyna się na i.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
@Vice z wielkiej litery Versus z "wielkiej" - pamiętaj!
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
Firma Geo-System nie jest od standaryzacji usług i ich tworzenia lecz od dostosowania się do standardów wymaganych prawem. Irytatory 60 s i to coś co wystawia nie jest w żadnym standardzie. A skoro nie potrafi to wiaze sobie sznurkiem to co potrafi. Żaden system tego nie użyje można pisać za to artykuły jak to usługa powstała ile było za to punktów ? Internet pisze się z dużej litery.
 4 
 5 
odpowiedz zgłoś
@Robin Hood teoretycznie 1296, praktycznie jak będzie końcówka po odjęciu tysiąca to i tak będzie z górką:-)
odpowiedz zgłoś
odpowiedż na pytanie z tytułu pozostaje na razie nieudzielona - ile tych gmin korzysta z tego dobrodziejstwa?
odpowiedz zgłoś
versus niestety internet jest bezwzględny i dostępne artykuły pokazują, że to Izdebski był zdeterminowany zasilać PRG przy waszym zdecydowanym, 20-miesięcznym oporze. Cyt.: "Po 20 miesiącach czekania, aż GUGiK udostępni mechanizm umożliwiający gminom zasilanie PRG swoimi danymi adresowymi, firma Geo-System zdecydowała się przygotować własną usługę tego typu." Link: http://tnijurl.com/po20miesiach/
 4 
 3 
odpowiedz zgłoś
~Vice versus Panie ~Vice versus, daj sobie już spokój. Gdybyś pracował w dużej firmie i potrzebował dostępu do informacji o adresach i ich lokalizacji, to byś się cieszył, że jest taka strona jak e-mapa.net, gdzie takie informacje się znajdują i jedyną twoją bolączką było to, że nie obejmuje ona danych z całego kraju. Zróbcie coś, co działa, jest wiarygodne, a dane są aktualne, to wtedy będzie można dyskutować. Póki co to czysta zawiść i bezsilność, więc szkoda czasu. A do Pana Waldemara, prośba o przywrócenie poprzedniej funkcjonalności w wyszukiwaniem danych z danej gminy, bo ta strona polska.e-mapa.net/ nie jest tak funkcjonalna jak poprzednie rozwiązanie.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
Nie przesadzam.Klientem jest państwo. Dysponentem jest gmina. Państwo nakłada szereg obowiązków na taki system w tym zasilenia PRG. Klient czyli państwo nie jest zadowolony skoro wysyła pisma że coś jest nie tak. Pytam się o przetargi bo jest wiele systemów do prowadzenia punktów nie tylko wymienione dwa.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Versus przesadzasz z tymi pytaniami o kasę. Mnie, decydując się na IMPĘ, interesowało, czy i jak ona działa. Konfrontacja z dziełem GUGiKU, uczyniła wybór oczywistym. Po tych kilku latach, tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że dokonałem właściwego wyboru. A PRG, a co mnie to obchodzi. Natomiast, jeżeli GUGiK nie realizuje tego co powinien, lecz na siłę chce wchodzić w cudze buty, to oczywiście podejrzewam intencje nieczyste
 1 
odpowiedz zgłoś
A w jakim trybie tenże klient to zamawia. Mogę gdzieś znaleźć przetarg wygrany przez Geo-System na prowadzenie punktów? Mowa ciągle o pieniądzach publicznych.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
@vice versus Napisałeś: "To jaki jest koszt dla państwa z działania pana firmy panie Waldemarze?" I tu się z Tobą należy zgodzić! ..."Z DZIAŁANIA..." Czy mógłbyś sprawdzić w swoich papierach i podać publicznie, jaki jest koszt NIEDZIAŁANIA systemu EMUIA...? Bo jeśli system Geo-Systemu działa, to klient (UM/UG) płaci za niego tyle, ile się umówili. Firma komercyjna nie ma obowiązku udzielać takich informacji. Jeśli jesteś zainteresowany, to wystąp do urządów - klientów Geo-Systemu i będziesz wiedział. Fakt jest taki, że zarówno i system do numeracji adresowej, jak i Geo-Map w ODGiK-ach działa dobrze, a jedynym jego recenzentem jest sam klient, który może wypowiedzieć umowę, jeśli wdrożenie się nie uda. Na razie, poza Ożarowem Maz. nie znam takiego przypadku. Notabene wszyscy użytkownicy nowego systemu w Ożarowie (wykonawcy i operatorzy, urzędnicy) z nostalgią wspominają czasy działania Geo-Mapy w ich PODGiKu. Rozmawiałem też z informatykiem jednej gminy w maz. Olali EMUiA i kupili G-S...
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
@Vice jak prawo jest łamane to idź do sądu po sprawiedliwość, nie ma na co czekać!
odpowiedz zgłoś
W braku reakcji na jawne bezprawie w postaci odmowy zasilania PRG widać słabość tego państwa. Bo tak już jest że w przypadku w którym mamy do czynienia z agresywnym medialnie gościem ignorującym obowiązek prawny wszystkie te WINGIKi i GUGIK siedzą cicho ale jak przyjdzie do przywalenia szaremu geodecie to naraz okazuje się że chętnych nie brakuje. Jawnie i pod nazwiskiem na forum branżowym i w listach jest jasna informacja że PRG nie jest zasilane i co i nic. Bo PR w tym kraju jest ważniejszy niż prawo. Niezależnie od opcji rządzącej.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
gorzej jak MC zapyta versusa, co tu się dzieje z tymi aplikacjami, jedna druga, jakieś szkolenia trzydniowe, tekturowe strażaki. A ten będzie majaczył, że to wina Geo-Systemu. A już był ustawiony teryt3 faza II itd.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
migracja a versus tez przechodzi do mc?
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Obawiam się że prezes będzie miał uwagi do minister cyfryzacji po przejęciu IIP. Jeden GGK zły drugi GGK zły zaraz będzie trzecia też pewnie zła. Panie Waldemarze pan się nie krępuje czas zacząć pouczać Ministrów cóż oni bez pana zrobią.
 2 
 7 
odpowiedz zgłoś
kwiatki z pisma wi dobre to który to z naczelników czy specjalistów zgubił to wypowiedzenie z gminy Pasłęk? A moze to członek zespołu gugik był?
odpowiedz zgłoś
do obiektywnie po drodze ten wątek uciekł, ale juz podnoszę: gdyby gugik wzorował sie na minister cyfryzacji to Izdebski nie musiałby pytać o umowy cp, bo MC opublikowało wszystkie samo. Widocznie nie ma nic ani nikogo do ukrycia
 1 
odpowiedz zgłoś
Drogi Panie Vice Versus A dlaczego Pan twierdzi że jestem Pana kolegą? Nawet nie wiem czy chciałbym być Pana kolegą. Więc proszę się nie spoufalać. A do swoich obserwacji mam prawo tak jak i Pan! Tym bardziej, że Pan Waldemar pod swoim nazwiskiem występuje i bierze odpowiedzialność za to co pisze, więc mogę chyba z nim sympatyzować?
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
dziś wieczór sponsoruje jak wiadać one Man show by versus. Sądzę że obok vice to na konferencji tylko stał
odpowiedz zgłoś
Tak cały drżę. Chyba kolego nigdy nie widziałeś w akcji Izdebskiego gdy w okolicy jest GUGiK. Jeśli on jest wtedy spokojny i opanowany to niech będzie że jestem jego przeciwieństwem. :)
 4 
odpowiedz zgłoś
Ja to widzę tak. Vice Versus zdenerwowany i niecierpliwy, a Pan Waldemar spokojnie, rzeczowo aczkolwiek bezwzględnie punktuje. Przyznam, że zaimponował mi też pytaniem do GGK o rejestr umów z ostatnich pięciu lat.
 6 
 4 
odpowiedz zgłoś
I nasi bohaterowie od przedstawiania się ruszyli szeroką ławą pod nickami. Powtarzam pytanie ile gminy płacą rocznie za używanie systemów Geo-Systemu ?
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
@Vice versus Czy to prawda z tymi mejlami od CODGiK? Sprawdziłem w GUS i rzeczywiście ulicy o nazwie Chełm nie ma przypisanej do w tej miejscowości. Mało tego, ta miejscowość nie ma żadnych ulic. To jak to jest z tym PRG? Czy Pan Waldemar nie ma przypadkiem racji nazywając PRG śmietnikiem?
odpowiedz zgłoś
:) sądzę, że budżety to im nic nie płacą. Litości...
odpowiedz zgłoś
On żyje wrócił do nas z kolejnej bohaterskiej misji. Uff. To ile kosztuje gminy utrzymanie pana systemów panie Waldemarze. Tak jak obywatel z obywatelem pan napiszę ile budżety gmin panu płacą.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
zespół wespół panie Waldemarze, Pan już parę lat ma, a nie wie Pan, że to już tradycja, że gugik to stan umysłu a nie osoby? Występuje zawsze zespół codgik, zespół gugik, zespół prg itd. To przecież nie Pan Marcin popełnił te błędy tylko zespół. A Vice Versus dalej nie rozumie, że nikt mu nie odebrał żyły złota, bo takowej nigdy nie było, a samo napisanie straszącego pisma do gminy to nieco za mało, żeby zyskać szacunek.
odpowiedz zgłoś
Czego Pan oczekuje Panie Marcinie? Nie mam czasu się Panem teraz zajmować, bo musiałem wystąpić z interwencją do Pani GGK w sprawie zaprzestania wysyłania do gmin informacji o niby błędach. Nie wiem jak można się tak kompromitować?
 5 
 2 
odpowiedz zgłoś
Taki niby komunikatywny a milczy. Dziwne.
 2 
odpowiedz zgłoś
do versus to może nie ma co się chować za spódnicą mamusinego urzędu, tylko wystąpić z listem otwartym jako pan do imć prezesa, w końcu to bardzo komunikatywny człowiek, na pewno odpisze.
odpowiedz zgłoś
wszysctko glanc, tylko że problem z łyżeczkami ma jak widać koparka, bo sobie przygotowała całe pole do kopania, kontrakty itd, a okazało się, że po trzech latach nie zdążyli łychu skonstruować, a tu łyżeczkami już dawno wykopane i nikt nie musiał pisać specyfikacji, doradzać, szkolić operatorów. I się rypło.
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
biznesklass można czerpać małą łyżeczką w wielu miejscach albo koparką w jednym. Listy otwarte są zazwyczaj w sprawie kopiarek. W razie problemów z łyżeczką to przecież kwota jest niewielka więc i problem mały. :)
 2 
odpowiedz zgłoś
czytam czytam czytam i taki obraz mi się ukazał: Pan Marcin skupia się na tym, żeby Pan Waldemar zarobił jak najmniej pieniędzy, zamiast jako urzędnik w zajmować się geodezją w tym gugiku. Wie wszystko o wydatkach, finansowaniach, projektach, wsparciach gmin, aplikacjach, tylko nie wie kiedy się zgubił w tym wszystkim.
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
do vice versa co ty wiesz o dużym biznesie? Ja za 12 tysi to bym nawet z łóżka nie wstał. Myślę, że gminy spokojnie płacą po 100 tys. rocznie. Jak nakręcisz spiralę czarnego marketingu i wciśniesz oprogramowanie to gminy ze strachy zapłacą każde pieniądze, bez dwóch zdań.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
wchodzę w to mam doświadczenie, wiem jak się robi takie aplikacje, mam szerokie kontakty, damy radę. Tylko czy wtedy będzie mnie stać konkurować na rynku za moje, a nie za urzędowe? hmm
odpowiedz zgłoś
Co na to Gminy Panie Marcie proponuję Panu interes. Zakładamy firmę złożymy Wniosek o środki UE z których zbudujemy kolejną aplikację dla Gmin. W międzyczasie złożymy do wszystkich Gmin pytania w trybie dostępu do informacji publicznej aby dowiedzieć się jakie środki przeznaczyły na aplikację EMUIA wraz z dostępem do podpisanych kontraktów na ich rozwoju i utrzymanie
odpowiedz zgłoś
jeden system w powiecie dla wszystkich Po co wciskać gminie ten program skoro i tak baza egib prowadzona jest w innym systemie. Czy nie lepiej skupić się na rozwoju lokalnego systemu tak aby stworzyć powiatowy węzeł infrastruktury informacji przestrzennej. Taniej a i dane są aktualne.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
A może obywatel patrzy na to co powinien. Nie do kogo poszły pieniądze publiczne tylko jak je się wydaje ? Załóżmy wobec milczenia pana Waldemara że za obsługę roczna Geo-System bierze 12tys zł od gminy to rocznie ile to jest dla tych wszystkich gmin? I tak co roku. To teraz przeliczmy ile kosztuje dodanie jednego punktu dzieląc tę kwotę na operacje na bazie. Drugie zasadnicze pytanie czy operacje robią pracownicy gmin czy Geo-System. To jaki to będzie koszt wliczając pensje pracowników gmin ? Pan Waldemar może i słusznie piętnuje GUGiK tyle że sam korzysta z pieniędzy publicznych i pracy innych wytwarzając swoje. To jaki jest koszt dla państwa z działania pana firmy panie Waldemarze ?
 1 
 8 
odpowiedz zgłoś
do obywatela być patrzysz na kieszenie nie tych osób co trzeba
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
Sposób na życie i tak oto Pan Marcin zarobił 2 razy. Raz przy pierwszej aplikacji, a potem przy drugiej. Czas ogłosić przetarg na 3 aplikację. Kierownika projektu już mamy.
 1 
odpowiedz zgłoś
nieścisłość To już "rura" mięknie. Wczoraj było 1296 gmin używających aplikacji gugikowej, a dzisiaj jest 871. To ile będzie jutro?
 1 
odpowiedz zgłoś
Do obywatela ale właśnie przeszkadza mi, że pieniądze z naszych podatków poszły na zrobienie aplikacji dwa razy! Tylko ja widzę przyczyny tej sytuacji chyba gdzie indziej. Może sprawy by się inaczej potoczyły gdyby firma, której Prezes jest bardzo zaangażowanym "Państwowcem" wygrała w owym czasie przetarg na zrobienie tej aplikacji. Może szkoda...
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
To ile te pana usługi panie Waldemarze państwo kosztują ? Mogę pytać o to na forum w nieskończoność. I oczekuję odpowiedzi bo to pieniążki publiczne. Panie Waldemarze halooooo......
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Do obywatela proponuję, abyś zgłosił zarzut do redakcji Geoforum o propagowanie nieprawdziwych treści "..871 z 878 użytkowników programu wystawiło mu ocenę pozytywną", jeśli twierdzisz, że to kłamstwo. Jeśli założyć jednak logicznie, że jest to prawda i aplikacja Państwowa DZIAŁA u minimum 871 użytkowników (gmin), co więcej wystawiają oni pozytywną ocenę, to wiedząc że wszystkie zainteresowane gminy mają do dyspozycji tą samą aplikację Państwową, to wniosek jest taki, że ta Państwowa aplikacja DZIAŁA.
 2 
odpowiedz zgłoś
i jeszcze do obiektywnie tak spojrzałem jeszcze raz - z jakiego powodu oddzielasz finansowanie projektu - budżet 15% / UE 85% ( a i tak 100% nasze podatki!) od budżetów gmin, które tylko z terenu twojej gminy pszły na taki czy inny system? To jest to samo, więc pytanie kto to robi lepiej? I pytanie jeszcze, czy nie przeszkadza Ci, że te pieniądze unijne z naszych pdoatków poszły na zrobienie aplikacji dwa razy?
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
czas najwyższy, żeby się przedstawić najpierw był z HP, teraz z versusa. A ja na miejscu Waldemara Izdebskiego udzieliłbym odpowiedzi po 27 stycznia, bo na pewno jako mało firma będzie potrzebował więcej czasu na przygotowanie tej informacji. Popkorn już się praży. Panie Waldku rada jest gratis. Proszę ich nie oszczędzać;)
 4 
 4 
odpowiedz zgłoś
Panie Waldemarze ile kosztuje państwo czyli gminy utrzymanie systemów informatycznych prowadzonych przez Geo-System jako suma kosztów ? Zabierze pan tych swoich ujadaczy i uczciwie odpowie?
 4 
 6 
odpowiedz zgłoś
i z księgowym się zgdzam może już czas skończyć z tym samopaństwem i tajnymi pzez poufnymi zleconkami.
 3 
odpowiedz zgłoś
obiektywnie my ass czy naprawdę mówisz poważnie? 85% z budżetu UE. A ten budżet to ską? Ah no tak z naszych podatków. Jakie wsparcie gmin? Jaka aplikacja? W mojej gminie zapytałem koleżankę z geodezji o co chodzi z tym gugikiem i adresami, to powiedzieli, że mało ich cholera nie wzięła jak dostali program po 4 latach, który nie działał. Zapytałem, że przecież był darmowy, to w czym problem, odpowiedzieli, że szanują swój czas, i kupili program taki, który działa. Może jeszcze mi obiektywnie napiszesz, że to wina tych pań, co? Przekażę wtedy koleżance link do forum.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Nie zauważyliście że nie oceniam systemów. Interesuje mnie ile zapłacono za wszystkie których używa państwo. Chce zobaczyć ile kosztuje system Geo-Systemu do punktów adresowych żeby porównać efektywność wydawania środków publicznych. Idea pism Geo-Systemu jest jawność w tej materii więc obejmuje ona wszystkich. Panie Waldemarze ?
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
Szanowny Panie jakim prawem urząd państwowy wysyła wiadomości do gmin w stylu: "PO DOKONANIU PRZEZ ZESPÓŁ GUGiK WERYFIKACJI tych zgłoszeń konieczne jest przekazanie części z nich do właściwych gmin w celu ich analizy i dokonanie ew. korekty danych adresowych w ewidencji miejscowości, ulic i adresów (EMUiA)." Naprawdę? Czy sprawdzili państwo w tym zespole informację np. z gminy Urzędów, gdzie szukacie państwo zaginionej miejscowości Okręglica, która nie istnieje, ale jest wskazana jako kardynalny błąd gminy? Ile jeszcze można się kompromitować?
 4 
 3 
odpowiedz zgłoś
do szaraczek myślę, że zapach się spodoba;-)
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Do obywatela 2016 - rozumiem, że przeszkadza Ci, że Państwo przeznacza pieniądze z budżetu (w tym przypadku właściwie 15% kosztów - 85% pochodzi z UE) na wsparcie gmin w prowadzeniu EMUiA, dając im do dyspozycji aplikację, ale nie przeszkadza, że ponownie z Twoich podatków jest zakupywany przez kilkadziesiąt gmin dodatkowy program do prowadzenie tej samej ewidencji. Przy czym utrzymanie tej dodatkowej aplikacji jest związane z ponoszeniem kosztów na cześć jednej konkretnej firmy marzącej o monopolu w tym zakresie. Proponuję podobne dyskusję rozpocząć w kontekście systemu EZD, którego ustandaryzowanie w administracji publicznej wdraża Pani Minister Streżyńska. Co jeszcze, może dyskusja o programie może Płatnik?
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Pan Marcin chętnie pyta o pieniądze innych, a swoje finanse trzyma w tajemnicy. Na szczęście do czasu.
odpowiedz zgłoś
gugiczek Od dawna wszyscy wiedzą, że GUGIK marhttp://thebodyshopclub.pl/project/black-musknot rawi kasę gdzie może. A inwentaryzacja spraw która zleciła Pani p.o. GGK to po co była? Żeby się dowiedzieć ile jest niedziałający systemów? Cóż Pan Izdebski jest jaki jest, ale jego system działa a to boli... bo można coś zrobić a kolesie nie zarobią kaski na doradztwie w projektach.
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
Pozostane Przy merytoryce. Skoro nie zasilą pan systemów państwa biorąc od państwa czyli gmin pieniądze to jaka jest kwota za jaką pan to robi. Czyli ile w sumie płacą panu gminy czyli państwo za prowadzenie systemów do punktów adresowych ? Zanim się pan publicznie oburzyła przypominam że pieniądze gmin to pieniądze publiczne.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Waldemar skoncentrował się na dostarczaniu rozrywki gawiedzi. Mało który coś rozumie, ale zaciera rączki na myśl, że może kogoś powieszą.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Tak Panie Marcinie To co napisałem przed chwilę tylko potwierdza, że jest to "śmietnik". To za taką weryfikację PRG zapłaciliście pół miliona złotych?
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
I z statniej chwili Panie Marcinie Piszecie dzisiaj do gminy Wojsławice maila po kontroli PRG, że brakuje im ulicy Chełm w miejscowości Kolonia Partyzancka. Rozpacz kompletna. Skąd to wzięliście? Takiej ulicy nie ma w GUS ani w gminie nic o tym nie wiedzą. Kompromitacja i destrukcja, bo gminy niepotrzebnie denerwujecie. Proszę aby Pana Zespół lepiej weryfikował rzekome błędy.
 5 
 3 
odpowiedz zgłoś
Dziekuje za publiczne przyznanie że nie wykonuje pan obowiązków gmin w zakresie zasilania systemu PRG. Jednocześnie atakuje pan organ prowadzący ten rejestr o to że w tym rejestrze jest śmietnik. Logiki w tym za grosz, chyba że chodzi o to by jedynym źródłem punktów w Polsce były pana systemy ?
 3 
 5 
odpowiedz zgłoś
o jest i Pan Marcin skoro to Pan Marcin z HP to może nie czekając na opublikowanie wszystkich umów ujawni jakie profity czerpie z kierowania projektem i kto był jego partnerem biznesowym.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Bardzo proszę Tak ogólnie to 90% wszystkich zasileń PRG pochodzi z Geo-System Sp. z o.o - wszyscy mogą to sprawdzić. Mogę też przedstawić dokumentację z ponad 2-letniego procesu walki abyście w końcu uruchomili procedury zasilania PRG. Od sierpnia PRG nie jest zasilone, bo Pan i inni z GUGiK zrobiliście wszystko, aby nam to uniemożliwić i próbować zbijać na tym kapitał. A tak na marginesie niech Pan ma odwagę się przedstawić Panie Marcinie i wtedy porozmawiamy.
 4 
 5 
odpowiedz zgłoś
Tak z ciekawości ile punktów z systemów Geo-Systemu zasilił bazę PRG od października tego roku? Skoro to obowiązek ustawowy to pewnie było ich mnóstwo. Panie Waldemarze ? Na pewno dzisiaj mi pan odpisze przecież pana projekty są ponoć prowadzone wzorcowo.
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
przepraszam najmocniej ale chyba przeoczyłem jakieś zasadnicze kwestie - rozumiem, że 500plus jest faktem bo ma zwiększyć dzietność, ale co to znaczy "otrzymał darmowo od Państwa"? Gdzie mogę dostać mój darmowy samochód, moje darmowe mieszkanie i mój darmowy chleb do realizacji moich codziennych potrzeb? Jakim prawem państwo wydaje z moich podatków pieniądze na kupno programu, żeby potem go przekazać darmowo?
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Panie Waldemarze Pan się nie denerwuje, widocznie pytanie o wszystkie umowy cywilnoprawne tak towarzystwo dotknęło. I bardzo dobrze! Tak to powychodzą wszystkie kwiatki, jakie interesy robili, ile i za co brano wynagrodzenia w projektach. Wypowiedzeń z gmin też nie pokazywano Pani PO, żeby były premie na święta.
 5 
 5 
odpowiedz zgłoś
Pytajniku to chyba zbyt mało znasz faktów, skoro dopuszczasz się takich stwierdzeń. Na początek proponuje Ci przeczytanie listu otwartego z czerwca 2013 roku. Znajdziesz go bez trudu. I jak przeczytasz, to wtedy wrócimy do rozmowy. Oczywiście pod warunkiem, że będę wiedział z kim rozmawiam.
 7 
 7 
odpowiedz zgłoś
Pytanie Jak nazwac takie dzialania firmy komercyjnej w ktorej sprzedaje (wciska- przy nakreceniu spirali czarnego marketingu) swoj produkt uzytkownikowi, ktory korzysta juz z oprogramowania, ktore otrzymal darmowo od Panstwa. Po czasie oskarza te Panstwo o marnotrawienie srodkow...
 5 
 7 
odpowiedz zgłoś
67 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS