Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-12-22| Geodezja, GIS, Software, Instytucje

Ile gmin faktycznie korzysta z aplikacji adresowej GUGiK?

Z darmowej aplikacji GUGiK do prowadzenia ewidencji adresowej korzysta blisko 1,3 tys. gmin – twierdzi GUGiK. Liczbę tę poddaje w wątpliwość Waldemar Izdebski – prezes firmy Geo-System.


Ile gmin faktycznie korzysta z aplikacji adresowej GUGiK?

Mamy kolejną odsłonę korespondencji między p.o. głównego geodety kraju Aleksandrą Jabłonowską a Waldemarem Izdebskim. Na początku grudnia wysłał on listę pytań dotyczących Aplikacji EMUiA zafundowanej przez GUGiK wszystkim chętnym gminom, którą prezes Geo-Systemu od lat krytykuje za marnotrawstwo publicznych pieniędzy.

W liście do Waldemara Izdebskiego Aleksandra Jabłonowska odpowiada m.in.: ile punktów adresowych dodano za pomocą oprogramowania GUGiK-u (1665 od końca listopada br.), czy program umożliwia automatyczne wysyłanie zawiadomień do GUS (tak), ile pracowników GUGiK zajmuje się tematem numeracji adresowej (trzech) oraz czy w związku z realizacją wojewódzkich projektów dotyczących EMUiA nie zaszło podwójne finansowanie tych samych zadań (nie, co potwierdziły kontrole). Zwrócił się także o podanie źródeł rzekomych pozytywnych ocen urzędowej aplikacji adresowej. P.o. GGK wymienia tu nagrodę „Lidera informatyki” przyznaną w tym roku GUGiK-owi przez „Computer World” oraz ankietę, w której 871 z 878 użytkowników programu wystawiło mu ocenę pozytywną.

Najciekawiej wygląda natomiast odpowiedź na pytanie dotyczące liczby użytkowników oprogramowania GUGiK-u. Aleksandra Jabłonowska twierdzi, że używa go 1296 gmin. Waldemar Izdebski uważa jednak, że dane te są znacznie zawyżone i odnoszą się jedynie do teoretycznej liczby partnerów projektu TERYT2. Przynajmniej kilkadziesiąt gmin z listy GUGiK-u wypowiedziało bowiem umowę na korzystanie z tej aplikacji, niektóre już wiele miesięcy temu. Z kolei nawet kilkaset samorządów z tej samej listy, owszem, podpisało z urzędem stosowne porozumienie, ale faktycznie korzysta z oprogramowania iMPA dostarczanego przez firmę Geo-System i przynajmniej kilkadziesiąt z nich nie używa urzędowego rozwiązania do obowiązkowego zasilania Państwowego rejestru granic.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS