Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-12-15| GIS, Software

Usprawnienia w geoportalach Geobidu

Firma Geobid wprowadziła kilka zmian w geoportalach swojego autorstwa, które mają ułatwić pracę zarówno administratorom, jak i użytkownikom tych serwisów.


Usprawnienia w geoportalach Geobidu

Nowości to:
• Opcja przywracania hasła. Po określeniu przez administratora serwisu adresu e-mail do przywracania hasła użytkownik, który go zapomniał, może wpisać swój login i po naciśnięciu „Zapomniałem hasła” na zdeponowany e-mail zostanie wysłane hasło tymczasowe.
• Opcja określenia czasu ważności konta (przedziału dat) umożliwia przydzielanie uprawnień w ściśle określonym przedziale czasu. Jest to znaczne ułatwienie dla administratora, gdyż nie trzeba kontrolować terminów określonych we wnioskach o dostęp do danych.
• Dodanie możliwości określenia przez administratora komunikatów, które będą się wyświetlać podczas dostępu do geoportalu. Przewidziano komunikaty pojawiające się podczas wejścia w trybie publicznym, niepublicznym oraz do obsługi wykonawców prac geodezyjnych.

Powyższe zmiany są już aktywne i dostępne we wszystkich geoportalach funkcjonujących w technologii Geobidu.

Źródło: Geobid, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS