Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-02-23| Geodezja, GIS, Software

Co nowego w OŚRODKU?

W nowej wersji oprogramowania OŚRODEK przeznaczonego do prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego śląska firma Geobid wprowadziła m.in. możliwość cyfrowego podpisu dokumentu obliczenia opłaty.


Co nowego w OŚRODKU?

Inne zmiany w wersji 8.20 to:
• W ewidencji materiałów zasobu dodano zakładkę Ograniczenia, gdzie dla każdego materiału zasobu można uzupełnić rodzaj dostępu oraz prawną podstawę ograniczeń. W opcji Raporty dodano pozycję Eksport aktualnie wybranych materiałów do XML. Umożliwia ona wygenerowanie plików XML na podstawie plików ze wzorcami w formacie zgodnym z § 12 ust. 1 pkt 2 i 3 rozporządzenia ws. organizacji i trybu prowadzenia PZGiK. Umożliwiono ponadto podgląd dużych skanów JPG.
• W Rejestrze zgłoszeń umożliwiono dodawanie kolejnego Lp do aktualnie podświetlonego zgłoszenia.
• W Rejestrze wniosków w oknie udostępniania materiałów dodano możliwość zaimportowania listy działek z wniosku do pola opis. Poprawiono również wyszukiwanie według daty zapłaty
• Możliwość podłączenia się do otwartej uprzednio bazy z Banku Osnów zamiast otwierania kolejnej kopii.

Źródło: Geobid


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS