Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-10-13| GIS

Powstało Centrum Wiedzy QGIS z wyszukiwarką LPIS

Istniejąca na rynku od 2012 r. lubelska firma GIS Support uruchomiła Centrum Wiedzy QGIS – miejsce, gdzie będzie można znaleźć informacje i usługi niezbędne dla użytkowników QGIS w Polsce, m.in. wtyczki, które polskim użytkownikom ułatwią pracę z zestawami danych (przykładem jest wyszukiwarka LPIS).


Powstało Centrum Wiedzy QGIS z wyszukiwarką LPIS
Celem utworzenia Centrum Wiedzy QGIS firmy GIS Support jest promowanie otwartego i bezpłatnego oprogramowania QGIS w Polsce. Pomagać w tym mają artykuły i poradniki dotyczące oprogramowania, szkolenia, warsztaty, chmura do QGIS (DIVI) oraz – niebawem – profesjonalne wsparcie dla użytkowników QGIS.

– Chcemy, aby w najbliższej przyszłości Centrum Wiedzy QGIS stało się podstawowym miejscem zdobywania informacji o nowościach, dostępnych danych przestrzennych, a także dostępu do profesjonalnych szkoleń oraz wsparcia komercyjnego – mówią przedstawiciele firmy.

W ramach tej inicjatywy w ostatnim czasie firma postanowiła udostępnić repozytorium wtyczek. Obecnie umieszczono dwie: • GPS Tracker (ufundowany społeczności QGIS przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa) oraz • wyszukiwarka LPIS.

Na zupełnie nową wtyczkę „wyszukiwarka LPIS” warto zwrócić szczególną uwagę. Pozwala ona na stworzenie zapytania do bazy danych z działkami ewidencyjnymi (dane o charakterze katastralnym) pobranymi z geoportal.gov.pl (data pobrania danych określona w metadanych aktualnej wersji wtyczki) i otrzymanie geometrii wybranej działki ewidencyjnej. Umożliwia również szybkie wczytanie WMS z danymi o charakterze katastralnym z geoportal.gov.pl.

Poniższy film pokazuje, w jaki sposób dodać repozytorium do QGIS. Po dodaniu repozytorium wtyczki będą aktualizowały się automatycznie.

Źródło: GIS Support, AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS