wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-06-18| Geodezja, GIS, Mapy, Prawo, Ludzie, Instytucje, Imprezy, Kataster

Oświadczenie Federacji Organizacji Przedsiębiorców Geodezyjnych15 czerwca wiceminister Piotr Piętak spotkał się z Radą Federacji Organizacji Przedsiębiorców Geodezyjnych. Poniżej treść oświadczenia wydanego przez Radę po tym spotkaniu.

Oświadczenie
Federacji Organizacji Przedsiębiorców Geodezyjnych

W dniu 15.06.2007 r. Rada Federacji Organizacji Przedsiębiorców Geodezyjnych (Polska Geodezja Komercyjna, Geodezyjna Izba Gospodarcza i Zachodniopomorska Geodezyjna Izba Gospodarcza) uczestniczyła w spotkaniu z Podsekretarzem Stanu w MSWiA Panem Piotrem Piętakiem.
Spotkanie miało na celu przeprowadzenie konsultacji w odniesieniu do założeń do prawa geodezyjnego oraz do projektu nowelizacji prawa geodezyjnego w zakresie inwentaryzacji sieci uzbrojenia terenu. Uczestnicy spotkania zapewnili Pana Ministra o tym, że polskie wykonawstwo geodezyjne jest zainteresowane jak najszybszym przeprowadzeniem reform w geodezji, w tym uchwaleniem w trybie nadzwyczajnym ustawy: „Prawo geodezyjne i katastralne”.
Zwróciliśmy się do Pana Ministra z prośbą o pilne opublikowanie założeń do prawa geodezyjnego. Zapewniliśmy o naszej woli konstruktywnej współpracy przy ich opiniowaniu. W okresie szczególnie trudnym dla wszystkich geodetów, apelujemy do całego środowiska geodezyjnego o zachowanie jedności.

Za „Federację”
Prezes Rady
Waldemar Klocek

Źródło: FOPG


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do Prowincjusza A czy Ty slyszales o gospodarce wolnorynkowej?Chcesz ja w Polsce regulowac komunistycznymi legitymacjami z uprawnieniami do wbijania palikow? Zobacz jak polscy geodeci radza sobie w krajach zachodnich bez zadnych uprawnien!I wcale nie domagaja sie szacunku,pozycji w panstwiem, podejmowania decyzji o geoinformacji. Oni tam pelnia role utylitarna dla spoleczenstwa i dobrze zarabiaja. A u nas zaraz dodadza kolejne zakresy uprawnien:operator GIS-u, kontroler na miejscu, pomiarowy dyplomowany itp.
odpowiedz zgłoś
do Prowincjusza to Ty kolego nie wiesz, że nasz ministerek dąży właśnie do likwidacji zawodu geodety - bo to zawód komunistyczny! Powiedział to przecież wyraźnie na seminarium w sejmie w marcu tego roku. Poza tym geodeci to jedna wielka korporacja, korupcja - bez znaczenia czy administracja, czy wykonawstwo - i nalezy to wytępić. To jest prawdziwe zdanie naszego ministra.
odpowiedz zgłoś
to juz było Albin Siwak mówił tak samo: zachowajcie jednosc i spokój (....... a my was juz urzadzimy ....)Pan K. jako stara uwłaszczona nomenklatura PZPR podobnie nas poucza wstyd.
odpowiedz zgłoś
Zmiany w geodezji Nie ma znaczenia, czy władze geodezyjne będą ulokowane w strukturze zwanej GUGiK-iem, jakimś tam departamentem w MSWiA czy jeszcze gdzie indziej. Kolego Stelmach - nie jest chyba też specjalnie istotne, kto będzie nadawał uprawnienia. Ważne natomiast jest, aby utrzymać jakąś formę uprawnień zawodowych. W przeciwnym razie roboty geodezyjne będą też wykonywać np. projektanci, budowlańcy, wyceniacze lub informatycy, praktycznie każdy, kto tylko chce. A wtedy mamy wszyscy równo pozamiatane...
odpowiedz zgłoś
????/ Istnienie GUGIK-u, to dla zbyt wielu, tylko zaspokojenie ich próżności. Ja wolałbym być szanowany przez kolegów geodetów w ośrodku, a nie przez nich ganiany, za byle pierdoły.
odpowiedz zgłoś
Prawo Geodezyjne i Kartograficzne O i nazwa juz inna? Nie prawo geodezyjne i kartograficzne. Dzielmy dalej srodowisko na tych co mierza, tych co projektuja bazy i w nich grupy obiektów , tych do analiz geograficznych, tych wizualizacji automatycznej i jeszcze tych od redakcji kartograficznej. Wtedy to wygniota nas jak ...
odpowiedz zgłoś
Pan P. już skomputeryzował dowody osobiste Wczoraj wieczorem reżimowa TV pokazała Pana P, który głosem nieukrywanej satysfakcji pochwalił się, że do końca roku trzeba wymienić stare (zielone) dowody na nowe - skomputeryzowane. Jeśli sie tego nie zrobi teraz, bedzie się czekać na nowy dowód, jak oznajmił, pół roku. A zatem, jeśli MSWiA zbuduje geoportal to na wypis z ewidencji poczekamy dwa lata.
odpowiedz zgłoś
??? Dziwnym wydaje się, że do rozmów nie zaproszono przedstawicieli Stowarzyszenia Geodetów Polskich. Widocznie Pan. P. uznał, że jest ryzykowne zapraszać stowarzyszenie, biorąc pod uwagę treść uchwał podjętych na Zjeździe.
odpowiedz zgłoś
Oni i firmy informatyczne,ktore tylko czekają by kosztem geodezji się nachapać
odpowiedz zgłoś
Panowie! Wyjaśniło się! Więc to wam przeszkadza GUGiK. I co? Myślicie, że po likwidacji to wy będziecie nadawać uprawenienia?
odpowiedz zgłoś
10 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS