wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-06-18| Geodezja, Mapy, Prawo, Ludzie, Instytucje

Dymisja głównego geodety kraju?


Jak donosi sobotnia „Rzeczpospolita” (16 czerwca), główny geodeta kraju Wiesław Potrapeluk ma być wkrótce zdymisjonowany.

Wniosek o dymisję ma złożyć MSWiA. Powodem miałaby być różnica zdań między GGK a wiceministrem Piotrem Piętakiem w sprawie reform w geodezji. Zespół Piętaka przygotował nowelizację Prawa geodezyjnego i kartograficznego, która ma m.in. umożliwić przyspieszenie odbioru inwestycji oraz komputeryzację informacji o infrastrukturze. Jak ustaliła "Rzeczpospolita" Wiesław Potrapeluk jednak nie zgodził się ze zmianami proponowanymi przez zespół wiceministra Piętaka.

Źródło: „Rzeczpospolita”


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Ejkum - kejkum! EDZIU RATUJ!! Jak to? Interes prywatnych firm geodezyjnych już nie jest najważniejszy? Minister P. zadecydował że kto inny ma łapę na kasie z informatyzacji położyć? A tak pięnie miało być...
odpowiedz zgłoś
Ostatni GGK... Ta óżnica zdań pojawiła się chyba niedawno – przecież pan P.P. zasadzał się na GUGiK już od dawna, nie krył się z tym i powtarzał (nie wprost) na wielu seminariach organizowanych przez GUGiK – a władze GUGiK nigdy tego nie skomentowały – zgadzali się? Podejrzewam więc, że GKK zorientował się w końcu, że może przejść do historii jako ostatni GGK, a co gorsze jako ten, który nic nie zrobił dla ratowania urzędu - jak mógłby potem spojrzeć kolegom w oczy? Kto by go po takiej zdradzie zatrudnił?
odpowiedz zgłoś
GGK Na razie póki co to Pan GGK dał się poznać tylko i wyłacznie jako osoba od odwołań i zatrudnień i niczego więcej. Żadnych pomysłów na geodezję nikomu nie pokazał poza kontynuowaniem tego co rozpoczął poprzedni GGK. A z tym rzekomym postawieniem się to wszystko wygląda z bliska trochę inaczej
odpowiedz zgłoś
Do Romana Bo widzisz, tak to jest Roman, że Pan P będąc ponoć długo w ameryce, chyba oprócz języka niczego więcej się nie nauczył. Więc wrócił do Polski i reformuje skostniałą, pełną konuchów geodezję. Miłego dnia wszystkim!
odpowiedz zgłoś
Chapeau Bas! Panie Ministrze. Nie mam powodu cenić sobie Pana Potrapeluka, bo osiągnięć nadzwyczajnych jeszcze sie nie dorobił. Ale mili państwo! Czapki z głów. Jeśli w tym układzie pozwolił sobie na inne niż Dyzma IV RP stanowisko. Panie Prezesie, niech Pan się nie poddaje. Tacy Dyzmowie z reguły boją się osób, które im sie chociaż odrobinę przeciwwstawiają. Życzę Panu wytwałości w walce o nowe, niekoniecznie zgodne z pomysłami niedouczonego socjologa, oblicze polskiej geodezji. Może w końcu młodzi przestaną wyjeżdżać?
odpowiedz zgłoś
zdziwienie A dlaczego Minister P. w sprawie nowelizacji Prawa geod. i kart. nie zaprosił do rozmów SGP? Stowarzyszenia skupiającego i reprezentującego geodetów z różnych środowisk geodezyjnych. Może życzliwi doradcy z Warszawy i okolicy przeczytali panu P. Uchwały Ze zjazdu SGP i może bał się rzetelnej konfrontacji? A sami ustawiają sobie już w MSWiA stanowiska.
odpowiedz zgłoś
cd geodezyjnych. I jak tu GGK ma się zgadzać na takie zmiany. Jeste pełna podziwu dla jego postawy. Szkoda, wielka szkoda. A może jeszcze.......
odpowiedz zgłoś
Szkoda, wielka szkoda, że to co wypracowała przez lata geodezja już się nie liczy. Gdyby nie konsekwencja i dokładność pracy geodetów w budowaniu baz, nie byłoby czego przejmować. Geoinfomatyzacja, dyrektywy, wytyczne... władza przynajmniej nie musi kombinować i szukać pretrekstów do wprowadzania zmian. Przyspieszenie procesu inwestycyjnego poprzez wprowadzanie chaosu w PG to marny pomysł, no ale cóż można oczekiwać po grupie ekspertów, która reprezentuje wszystkie inne interesy oprócz...
odpowiedz zgłoś
Tak trzymac! Popatrzcie tylko uwaznie. Czlowiek o przecietnej przeciez inteligencji, ktory zwie sie wiceministrem, potrafi w sposob prymitywny rozgrywac podzialy w srodowisku geodezyjnym. w zaleznosci od sprawy doprasza sobie innych rozmowcow zw srodowiska geodezyjnego i czyni to z powodzeniem. Zawsze uzyska te opinie o ktora mu chodzi. Teraz chce zlikwidowac GUGiK, wpierw domaga sie odejscia jago Prezesa. Tak na marginesie, niech sie ujawni pomyslodawca pomyslu, aby ten czlowiek reprezentowa zawod geodety?
odpowiedz zgłoś
co ciekawe czy ministrowi Ziobro wszystko pasuje nie widzi wpływów komercji informatycznej ,ktora tylko czeka na olbrzymie zasoby danych z geodezji? i która urobiła p.Piętaka nalezy przyjrzec sie calej tej komisji, kto za nimi stoi . A geodezja wcale nie jest przeciwna informatyzacji jest jak najbardziej za i zresztą ze wszystkich resortow jest najbardziej zinformatyzowana a wojna jest jedynie o oplaty, które nalezy zmienic i spposob udostepniania i to wszystko.Żal ze tak się dzieje
odpowiedz zgłoś
Trwaliśmy w bezruchu kilkadziesiąt lat ... Mnie nie zaskoczył, bo trwa przy starych skompromitowanych strukturach. Wystarczy przejrzeć tylko materiały z seminarium. Natomiast,zmiany proponowane przez p. ministra wprowadzą jedynie wielki zamęt. Za nim stoi ekipka zainteresowana tylko łatwym zarobkiem. Jest to zwkły skok na kasę, organizowany w Polsce z powodzeniem już nie pierwszy raz. Mało już w tym kraju pozostało takich bezwolnych, komunistycznych enklaw jak geodezja, które można przewłaszczyć. Pozostaje jedynie smutek i smrodek.
odpowiedz zgłoś
Czyli po staremu... Dla min.P.lepszy mierny,bierny,ale wierny.Jak niezgadzasz się z jedyną i słuszną linią partii to do widzenia.Oto pluralizm i wynik rozpoczetych własnie konsultacji środowiskowych.Efekt końcowy będzie pewnie podobny.Skończy się tak,że zniknie zawód geodety a zostanie geoinformatyk i mierniczy budowlany.Swoją drogą to mnie GGK,zaskoczył swoją postawą (na plus).
odpowiedz zgłoś
12 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS