Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-09-05| Geodezja, GIS, Instytucje

Węgrowski zasób geodezyjny w sieci

Pod koniec sierpnia w Starostwie Powiatowym w Węgrowie uruchomiono portal mapowy pełniący funkcję lokalnego węzła katastralnego. Serwis działa w technologii firmy Geo-System.


Węgrowski zasób geodezyjny w sieci

W portalu można zobaczyć standardowy dla powiatów zestaw danych przestrzennych. Pozostałe funkcjonalności, w tym zgłaszanie internetowe prac oraz zamawianie wydruku mapy według stanu archiwalnego, będą uruchomione w momencie wdrożenia przez starostwo płatności internetowych – informuje Geo-System.

Warto przypomnieć, że w maju br. firma Geo-System uruchomiła podobny portal mapowy również w Starostwie w Grójcu. Wcześniej w obu tych urzędach rozpoczęto wdrażanie Zintegrowanego Systemu Danych Georeferencyjnych i Mapy Zasadniczej – oprogramowania rozwijanego na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, które miało być oferowane za darmo wszystkim chętnym powiatom jako tzw. System PZGiK. Jego funkcjami miały być m.in. właśnie obsługa prac geodezyjnych przez internet oraz prezentacja danych w serwisie mapowym.

Lista większości geoportali polskich samorządów znajduje się na Geoforum.pl w zakładce Geodane

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS