wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-05-18| Geodezja, GIS, Mapy, Firma, Instytucje, Kataster

iGeoMap/ePODGiK w powiecie grójeckim

17 maja w Starostwie Powiatowym w Grójcu uruchomiono obsługę prac geodezyjnych przez internet w technologii iGeoMap/ePODGiK wraz z uruchomieniem publikacji danych ewidencyjnych w ramach tzw. powiatowego węzła katastralnego (www.grojecki.e-mapa.net).


iGeoMap/ePODGiK w powiecie grójeckim

Powiat grójecki jest już ósmym powiatem województwa mazowieckiego, w którym uruchomiono iGeoMap/ePODGiK. Poniżej przedstawiono wykres obrazujący liczbę prac zgłoszonych przez internet (kolor niebieski) na tle wszystkich prac w powiatach korzystających dotychczas z tej technologii. Średni procentowy udział prac elektronicznych w wymienionych powiatach wynosi już ponad 80%, a z serwisu korzysta 2067 firm geodezyjnych i 2138 geodetów uprawnionych.

Po zgłoszeniu pracy w portalu www.grojecki.e-mapa.net materiały przygotowywane są automatycznie przez pracujące w ośrodkach dokumentacji oprogramowanie GEO-MAP.

Powiat grójecki jest pierwszym powiatem, w którym technologia iGeoMap/ePODGiK nie wymaga korzystania z apletu Javy, gdyż wszystkie funkcjonalności związane ze zgłaszaniem prac oraz zakupem map zostały przeniesione do powiatowego portalu mapowego dostępnego pod adresem grojecki.e-mapa.net. Serwis ten jest jednocześnie dla mieszkańców powiatu i integruje dane przestrzenne PODGiK (takie jak ewidencja gruntów i budynków) z danymi przestrzennymi gmin dotyczącymi głównie prowadzonej przez nie urzędowej numeracji adresowej oraz innych zasobów. Istnienie kompletnej i aktualnej numeracji adresowej usprawnia korzystanie z portalu oraz jest podstawą do automatyzacji wielu innych rejestrów związanych z informacją przestrzenną.

Źródło: Geo-System


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
W sprawie komentarzy Szanowni Państwo! Chciałbym poinformować, że firma Geopolis nie umieszcza anonimowych komentarzy na geoforum.pl stanowiących reklamę własnego systemu bądź antyreklamę systemu innego dostawcy. Szanujemy swoją pracę, naszych klientów i naszą konkurencję. Dostępność różnych rozwiązań na rynku stanowi koło zamachowe ciągłego rozwoju naszych aplikacji. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania lub wątpliwości.
 5 
odpowiedz zgłoś
jerzy a raczej autor programu ERGO, mógłbyś się bardziej postarać reklamując swój produkt, niż tylko wklejać swoją identyczną wiadomości z przed kilku dni. Żenada.
 3 
 1 
odpowiedz zgłoś
jerzy marna prowokacja. Byłem w Łukowie. Widziałem. I pozdrawiam Panie z Łukowa. Do Grójca coś czuję, że teraz już nie będę musiał się za często wybierać:)
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
internetowo W Łukowie działa program ERGO, który wyprzedza o wiek inne programy. Wykonawca po dokonaniu opłaty ma pełny dostęp do bazy, sam sobie wszystko pobiera i aktualizuje bazę 24 godziny na dobę. Inspektorzy siedzą sobie jak paniska i sprawdzają poprawność wprowadzanych danych do bazy i żadna Krysia nic nie musi popychać. Problem jest tylko z niedouczonymi geodetami.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS