Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2016-05-11 | Geodezja, Firma, Software

400 tys. prac geodezyjnych w ePODGiK

Wczoraj (10 maja) została przekroczona liczba 400 tys. prac geodezyjnych, które zgłoszono internetowo i dla których w sposób automatyczny zostały przygotowane materiały z wykorzystaniem technologii iGeoMap/ePODGiK firmy Geo-System.


Ilustracja: 400 tys. prac geodezyjnych w ePODGiK <br />
Liczba prac geodezyjnych zgłoszonych przez internet w technologii iGeoMap/ePODGiK w ostatnich 12 miesiącach
Liczba prac geodezyjnych zgłoszonych przez internet w technologii iGeoMap/ePODGiK w ostatnich 12 miesiącach

Technologia iGeoMap/ePODGiK powstała 8 lat temu jako dopełnienie technologii iGeoMap, realizującej publikację danych PODGiK, i obecnie usprawnia pracę 14 ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej. Umożliwia wykonawcom geodezyjnym zgłoszenie pracy geodezyjnej przez internet, a jednocześnie do tak zarejestrowanych prac w sposób automatyczny generuje materiały niezbędne do jej realizacji. Geodeci otrzymują materiały już po kilku lub kilkunastu minutach od zgłoszenia i opłacenia pracy. Funkcjonalność dostępna jest 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

Obecnie we wszystkich ośrodkach średni udział procentowy prac zgłoszonych elektronicznie przekroczył już 80%, a w ośrodkach w Mińsku Mazowieckim, Ożarowie Mazowieckim i Pruszkowie przekracza 94%.

W serwisie ePODGiK zarejestrowanych jest aktualnie 2067 firm geodezyjnych i 2138 geodetów uprawnionych. Najaktywniejsza firma zgłosiła z wykorzystaniem systemu ePODGiK ponad 11,6 tys. prac, drugie miejsce to prawie 8 tys. prac, trzecie – 6,2 tys.

Najnowszym osiągnięciem technologii iGeoMap/ePODGiK jest możliwość przyjmowania operatu elektronicznego. Funkcję tę udostępniono w powiatach mińskim i piaseczyńskim. W powiecie mińskim przez rok działania technologii przyjęto w ten sposób ponad 2500 operatów, co stanowi niemal połowę wszystkich operatów.
Wykres poniżej ilustruje liczbę operatów przyjmowanych elektronicznie w ostatnim roku na tle wszystkich operatów przyjmowanych w PODGiK Mińsk Mazowiecki.

Źródło: Geo-System


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

lekarz ma racje jak wszędzie się widzi klakierów i panów Waldków to już czas nieco odpocząć. Projekty potrafią wykończyć nawet najlepszych biznesmenów
    1 
 1 
Wykładnia lekarska No same życzliwe klakiery - panie Waldku Pan sie nie boi-2/3 sejmu....itd. :-)
  
 1 
gml to taki miś geodezji. Jacom sie wydawało ze jak użyją kilku trudnych słów to będą mądrzejsi. Racja wydawało im sie, a te gmle to jak we mgle. Potem ludzie opowiadają miejskie legendy o operatach oddawanych w gmlu :))
  
 1 
Lekarzowi. Nie chodzi o zgłaszanie tylko jak są wydawane one z Ośrodka, czy trzeba je w Ośrodku przygotować ręcznie, czy generowane są automatycznie, w jakiej postaci są odsyłane przez Geodetę, jak zaczytywane do zasobu, przez ręczne wklepywane współrzędnych czy trafiaja od razu do baz, jakie narzędzia kontrolne posiada System etc. etc. Tutaj jest pies pogrzebany. O to chodzi Lekarzu. Pokazuje się różne GMLe a jak je wygenerować jak bazy nie są przekonwertowane do nowych Rozporządzeń. 95% ludzi czyta i nie za bardzo wie co.
  
Internet inni dostawcy oprogramowania tez to mają i jakoś nie ma wielkiego halo z tego powodu Zgłaszam pracę u czterech innych dostawców - pozdrowienia dla Krakowa/Chorzowa/Włocławka/Poznania.
  
 5 
paaanie daj pan spokój ktoś coś zrobił i o tym piszą straszna sprawa. Dziwi mnie to, bo system jest ok, to zgłaszanie prac naprawdę sporo oszczędza czasu i jeszcze raz czasu. Mam nadzieję, że więcej powiatów w okolicach Warszawy będzie w to wchodziło.
  
free-style no właśnie
  
reklamożerca to chyba byłby taki niebieski napis, że artykuł sponsorowany?
    1 
 2 
lokowanie produktu A to nie jest czasami artykuł sponsorowany? ;-)
    3 
 2 
Jasiu Corel? fora ci się pomyliły, to jest dla geodetów a nie grafików:) Zalecam nieco snu
    1 
 3 
Uwaga, złośliwe. Z jednej strony ESRI, ZSiNy i GMLe a tu proszę Corel i wszystko załatwia. Tego się nie daje czytać a co dopiero oglądać.
  
 1 
No i .. FAJNIE :)
    1 
 1 
podwarszawski w tym problem. jerzy chciał zabłysnąć i koniecznie wpisać nazwę programu w komentarzach. Ale marketingu to się raczej musi od konkurencji jeszcze trochę poduczyć.
  
jerzy to ile tysięcy a może setek tysięcy prac obsłużył ten najlepszy na świecie system? i czemu chwali go tylko autor (nie podpisując się z imienia i nazwiska) a geodeci miejscowi narzekają.
    2 
 2 
o to mi się podoba! Skoro ten program jest o wiek do przodu, to powinien również zastąpić tych niedouczonych geodetów, sam powinien pójść w teren, pomierzyć, wprowadzić do bazy, a geodeci będą sobie siedzieć jak paniska i sprawdzać stan środków na koncie.
    7 
 4 
internetowo W Łukowie działa program ERGO, który wyprzedza o wiek inne programy. Wykonawca po dokonaniu opłaty ma pełny dostęp do bazy, sam sobie wszystko pobiera i aktualizuje bazę 24 godziny na dobę. Inspektorzy siedzą sobie jak paniska i sprawdzają poprawność wprowadzanych danych do bazy i żadna Krysia nic nie musi popychać. Problem jest tylko z niedouczonymi geodetami.
    1 
 6 
Od kiedy coś uruchomiono? O Łukowie słyszę pierwszy raz, bo epodgik to od kilku lat na geoforum się przewija. 400 tysięcy prac to nieźle, jeśli to działa jak tu piszą, to rzeczywiście spora robota wykonana. Operaty też udostępnia?
    2 
 3 
tak tak Łuków królem podgików!!1 Kto nie był niech jedzie, zobaczy, ile kasy wywalili na te sipy i co z nich wynika i kto to w ogóle robił? Powodzenia.
    3 
 1 
jerzy zależy co rozumiesz przez zgłoszenie internetowe, czy przesłanie mailem druku zgłoszenia to też zgłaszanie internetowe? Czy w Łukowie otrzymasz plik wsadowy do aktualizacji, mapę do porównania z terenem, punkty osnowy, pełne dane egib dla działek i budynków, operaty, 7 dni w tygodniu przez 24h? Czy siedzi tam pani Krysia i popycha dane.
    3 
 5 
no problemo ale tu nie chodzi o powiat tylko o to iż jeden podmiot (firma) zgłosiła każdego dnia przez 8 lat 4 prace. To nie jest możliwe nawet w Warszawie :)
  
 1 
internetowo W Łukowie prawie 100% prac zgłaszanych jest internetowo i nikt się tym nie chwali.
    2 
 6 
już w jednym powiecie jest to możliwe a z racji tego, że wszystkie powiaty dookoła Warszawy mają ten system to pewnie zgłaszali więcej niż w jednym.
  
 2 
Przez osiem lat najaktywniejsza firma zgłaszała każdego dnia kalenarzowego w roku ok 4 prac (zgłoszenia) ? Czy jest to możliwe ?
    1 
 1 



zobacz też:

Gmina Chełm udostępnia plany w sieci

7 kwietnia w gminie Chełm uruchomiono moduł iGeoPlan firmy Geo-System, który rozszerza funkcjonujący w Urzędzie...

O nowoczesnych technologiach w prowadzeniu PODGiK po raz trzeci

Firma Geo-System zaprasza na III edycję konferencji technicznej pt.: „Nowoczesne...

Elektroniczny operat także w Piasecznie

22 stycznia w Starostwie Powiatowym w Piasecznie – wykorzystującym technologię iGeoMap/ePODGiK firmy...


wiadomości

Laser-3D Jacek Krawiec
Kraków

SKANERY LASEROWE i OPROGRAMOWANIE

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
2025-05-19 | POZNAŃ
Człowiek w przestrzeni: działalność, efekty i perspektywy
Konferencja ma na celu rozpowszechnienie i popularyzację studenckich osiągnięć z zakresu geografii...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Geospatial Revolution, odc. 4
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
w 1985 roku amerykański botanik Subbash Minocha sklonował muchołówkę?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Walery Fedorowski (1899-1974)
Urodził się 3 stycznia 1899 roku w Trościaniczynie (dzisiaj Ukraina). W 1924 roku ukończył studia na Politechnice Lwowskiej, uzyskując dyplom mierniczego I stopnia, a po odbyciu praktyki zawodowej - inżyniera i mierniczego II stopnia. W 1928 roku...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1828-1832

1828-1832
Powstaje łańcuch triangulacji podstawowej łączący Górny Śląsk z Pomorzem. Prace prowadzone pod dowództwem generała Wilhelma von Krausenecka (1774-1850), artylerzystę i topografa, w latach 1829-1848 szefa sztabu armii pruskiej.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2