wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-02-16| Geodezja, Firma, Software, Instytucje

Mazowiecki system PZGiK zainstalowany w dwóch powiatach [aktualizacja]

Na jakim etapie jest wdrażanie mazowieckiego systemu do prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego?


Mazowiecki system PZGiK zainstalowany w dwóch powiatach [aktualizacja]

Sprawa dotyczy tzw. Zintegrowanego Systemu Danych Georeferencyjnych i Mapy Zasadniczej (ZSDGiMZ) rozwijanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Z lakonicznego wyjaśnienia rzeczniczki prasowej UMWM wynika, że system ten został zainstalowany w starostwach w Grójcu i w Węgrowie oraz zasilono go danymi. Obecnie trwają prace firmy Integraph Polska w ramach asysty technicznej, w wyniku których poprawiane są m.in. funkcjonalności, do których zgłoszono uwagi w trakcie testów ZSDGiMZ.

Przypomnijmy, że umowę na opracowanie ZSDGiMZ Urząd Marszałkowski podpisał w czerwcu 2010 roku z firmami Comarch i PGI Compass (obecnie w upadłości). Teoretycznie oprogramowanie miało być gotowe i wdrożone w pierwszych samorządach (tj. w Płocku i Piasecznie) w kwietniu 2012 roku. W dalszej kolejności, na mocy porozumień z GUGiK-iem, rozwiązanie planowano bezpłatnie udostępniać wszystkim chętnym powiatom jako tzw. system PZGiK, którego wdrożenie do stycznia 2017 r. wymaga rozporządzenie ws. organizacji i trybu prowadzenia PZGiK. Prace nad ZSDGiMZ doznały jednak dużych opóźnień, co tłumaczono koniecznością dostosowania oprogramowania do zmieniających się przepisów.

W maju 2015 roku podpisano z firmą Intergraph Polska umowę na wdrożenie tego systemu w starostwach w Grójcu oraz Węgrowie – jej wartość to 1,045 mln zł. Pierwotnie zakładano, że prace zostaną ukończone do 30 sierpnia 2015 r. I tu nie udało się jednak dotrzymać terminu, co Urząd Marszałkowski tłumaczył m.in. opóźnieniami w przekazaniu danych przez partnerów projektu.

[Aktualizacja z 18 lutego] Jak dodaje rzeczniczka prasowa UMWM, w ramach prac wdrożono również portal umożliwiający: zgłaszanie prac geodezyjnych, a także składanie wniosków o udostępnienie materiałów PZGiK i wniosków o uwierzytelnienie materiałów oraz przeglądanie baz danych. Serwis ten nie jest jednak jeszcze dostępny z uwagi na toczące się prace związane z asystą techniczną. „Asysta techniczna zgodnie z ogólnodostępną dokumentacją przetargową jest jednym z elementów umowy zawartej z obecnym wykonawcą i dopiero po jej zakończeniu możemy mówić o zrealizowaniu prac w ramach umowy” – przypomina rzeczniczka.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS