wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-08-01| Geodezja, GIS, Instytucje

37 mln zł na lubuskie e-usługi. Ile na geodezję?

W piątek, 29 lipca, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego podpisano umowy na dofinansowanie ze środków unijnych 14 projektów związanych z wdrażaniem e-usług. Część z nich związana jest z geodezją i GIS-em.


37 mln zł na lubuskie e-usługi. Ile na geodezję? <br />
fot. UMWL
fot. UMWL

Łączna wartość dofinansowanych projektów to blisko 37 mln zł, z czego wsparcie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego wynosi 33,5 mln zł. Spośród 14 przedsięwzięć z geodezją ściśle związane jest tylko jedno: „e-Geodezja Powiatu Zielonogórskiego” o wartości 3,0 mln zł. Jak czytamy na stronie starostwa w Zielonej Górze, projekt ten polega na uruchomieniu e-usług w zakresie udostępniania zasobów geodezyjnych i kartograficznych oraz na podniesieniu jakości świadczonych usług publicznych. Ma on ułatwić dostęp do danych przestrzennych m.in. administracji samorządowej i rządowej, geodetom, projektantom, instytucjom oraz osobom fizycznym.

Poza tym podpisano trzy umowy na dofinansowanie projektów związanych z budową systemów informacji geograficznej. Dzięki unijnym dotacjom GIS wdroży u siebie: Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Nowej Soli (wartość przedsięwzięcia to 2,9 mln zł), Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie Wlkp. (1,6 mln zł) oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Żarach (1,5 mln zł).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
hehe i pewnie wszędzie ma być integracja z ePUAP, który nie działa, więc oferenci będą w ciemno poświadczać nieprawdę. Mlask
 1 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS