wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-05-06| Geodezja, GIS, Instytucje

Już 25 powiatów w podkarpackim projekcie

Powiat jarosławski podpisał umowę dotyczącą udziału w projekcie „Podkarpacki System Informacji Przestrzennej” (PSIP) wartego blisko 190 mln zł.


Już 25 powiatów w podkarpackim projekcie <br />
fot. Wikipedia/Wulfstan
fot. Wikipedia/Wulfstan

Założeniem PSIP jest zinformatyzowanie całego zasobu geodezyjno-kartograficznego oraz innych ważnych informacji, tak by dla całego województwa powstała jednolita baza danych dostępna dla mieszkańców, przedsiębiorców i urzędów. Prace nad PSIP potrwają do 2018 roku.

Priorytetowym zadaniem przewidzianym w projekcie jest utworzenie e-usług danych przestrzennych, które będą przydatne zarówno dla interesanta (mieszkańca, przedsiębiorcy, geodety), jak i pracownika administracji publicznej. Podstawę budowy PSIP stanowi baza danych ewidencji gruntów i budynków. Ponadto przedmiotem aktualizacji będą powiatowe bazy: geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu oraz obiektów topograficznych (BDOT 500). Elementem wspomagającym proces aktualizacji i cyfryzacji zasobów danych będzie pozyskanie ortofotomapy w wysokiej rozdzielczości.

PSIP będzie realizowany na obszarze województwa podkarpackiego. Jego liderem jest województwo podkarpackie, a partnerami – 25 powiatów i miast na prawach powiatu. Dodatkowo partnerami mogą również stać się gminy.

Całkowita wartość prac to 189 997 049 zł. Większość tej kwoty mają pokryć środki Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Koszt przypadający na każdego partnera wynosi w przybliżeniu 12,5 mln zł, z czego wkład własny powiatu to 15%, a środki na jego sfinansowanie będą pochodzić z dotacji z budżetu państwa na prowadzenie zasobu geodezyjno-kartograficznego.

Źródło: Starostwo w Jarosławiu


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS