wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-07-30| Geodezja, GIS, Przetargi

Podkarpackie przymierza się do budowy SIP-u

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji inicjującej projekt „Podkarpacki System Informacji Przestrzennej (PSIP)”.


Podkarpackie przymierza się do budowy SIP-u <br />
fot. Wikipedia/Wulfstan
fot. Wikipedia/Wulfstan

Zamówienie składa się z trzech zadań:
• opracowania koncepcji PSIP (koncepcja powinna przede wszystkim uwzględniać działania związane z dyrektywą INSPIRE oraz działania przynależne organom wykonującym zadania określone w obowiązujących przepisach prawa geodezyjnego i kartograficznego, w szczególności dotyczące: EGiB GESUT, BDOT500 oraz BDOT10k);
• opracowania studium wykonalności projektu PSIP (w dokumentacji powinny się znaleźć m.in. następujące działy: cele projektu oraz ich zbieżność z celami Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-20; aktualnie posiadane dane źródłowe, które posłużą do realizacji projektu; uzasadnienie realizacji projektu; szczegółowy opis projektu; analiza finansowo-prawno-formalna projektu);
• opracowania specyfikacji dostaw i usług PSIP oraz przygotowanie wzorów umów partnerskich.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 2 tys. zł można składać do 7 sierpnia. Kryteriami wyboru najkorzystniejszej propozycji będą cena (70%) oraz termin realizacji (30%).

Celem budowy PSIP jest utworzenie regionalnego oraz powiatowych węzłów IIP, spełniających obowiązujące w Polsce przepisy prawa w zakresie tworzenia i udostępnienia informacji publicznej, w tym informacji przestrzennej. Dodatkowym efektem związanym z realizacją projektu będzie wypełnianie wymogów Dyrektywy INSPIRE poprzez publikację i utrzymywanie usług danych przestrzennych w standardzie zgodnym z wymogami OGC.
Pozostałe cele to m.in.:
• zapewnienie mechanizmów umożliwiających rozbudowę baz danych o zasoby i usługi operujące na danych przestrzennych, a pochodzących ze źródeł zewnętrznych;
• zapewnienie interoperacyjności baz danych przestrzennych województwa podkarpackiego;
• umożliwienie analizowania różnych danych zgromadzonych w bazach IIP województwa podkarpackiego,
• uporządkowanie przekazu informacji o regionie przy zachowaniu różnorodności tematycznej;
• zminimalizowanie zjawiska powielania danych przestrzennych w wielu źródłach w sposób prowadzący do braku ich spójności i aktualności.
Liderem projektu „Podkarpacki System Informacji Przestrzennej” jest Województwo Podkarpackie, a partnerami – powiaty i miasta na prawach powiatu WP.

Źródło: UMWP, DC


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Bo większość decydentów nie rozumie co to SIP tylko w tym kraju można kilkukrotnie wydawać publiczne pieniądze na ten sam cel jak sie nie rozumie SIP to się właśnie tak robi moze byc jedno miejsce, gdzie jest wielu administratorow np geoportal i moze byc aktualizacja z poziomu gminy powiatu, itd itp i każdy będzie gospodarzem swojego ogródka
odpowiedz zgłoś
dlaczego? wiadomo, że lepiej mieć swój, powiatowy, czy nawet gminny SIP, bo nikt lepiej nie zadba o niego niż gospodarz danych lokalnych. Geoportal krajowy może to oczywiście integrować (należy nawet), ale nie zrzucajmy odpowiedzialności za te dane na instytucję centralną, bo to będzie mało "gospodarskie". Czyli niezadbane... Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby SIP-ów było wiele.
 1 
odpowiedz zgłoś
nie tędy droga będziemy mieć system jak inni bo inni mają to i my będziemy mieć. A nie można korzystać z geoportalu krajowego? Po co robić kolejne, promujmy jeden produkt!
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS