Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-07-22| GIS, Teledetekcja, Firma

Airbus ułatwia zamawianie obrazów satelitarnych

One Tasking to nowa usługa firmy Airbus Defence and Space, która ma zrewolucjonizować dostęp klientów do aktualnych zobrazowań satelitarnych.


Airbus ułatwia zamawianie obrazów satelitarnych

Serwis pozwala w szybki i intuicyjny sposób, o dowolnej porze dnia i nocy, zlecać przez internet pozyskiwanie danych satelitarnych. Po drugiej stronie łącza czuwa zaś zespół ekspertów Airbusa, którzy mają dopilnować, by zamówione dane były dostarczone na czas oraz dla żądanego obszaru. – Chcieliśmy opracowań produkt odróżniający się od usług dostępnych obecnie na rynku i jednocześnie koncentrujący się na rzeczywistych potrzebach użytkowników. Konsultacje z naszymi klientami pokazały, że oczekują oni od nas redukcji ryzyka związanego z zamówieniami oraz uproszczenia skomplikowanego i długiego procesu składania zlecenia. Odpowiedzią na te potrzeby jest właśnie One Tasking – wyjaśnia Bernhard Brenner z AD&S.

W ramach One Tasking oferowane są następujące usługi:
• OneDay: umożliwia pozyskanie obrazu dla konkretnego dnia. Na 24 godziny przez żądanym terminem wykonania sceny Airbus przyśle klientowi prognozę pogodny, na podstawie której użytkownik może bezpłatnie anulować lub przełożyć zlecenie.
• OneNow: pozyskanie obrazu dla określonego miejsca w najkrótszym możliwym czasie.
• OnePlan: pokrycie określonego obszaru zdjęciami satelitarnymi w uzgodnionych ramach czasowych.
• OneSeries: cykliczne pozyskiwanie obrazów dla zadanego obszaru na potrzeby monitoring zmian.

Firma Airbus Defence and Space oferuje obrazy z takich satelitów, jak: Pleiades, SPOT, TerraSAR-X, FORMOSAT-2, DMC czy KazEOSat-1.

Źródło: AD&S, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS