wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-07-22| GIS, Teledetekcja, Firma

Airbus ułatwia zamawianie obrazów satelitarnych

One Tasking to nowa usługa firmy Airbus Defence and Space, która ma zrewolucjonizować dostęp klientów do aktualnych zobrazowań satelitarnych.


Airbus ułatwia zamawianie obrazów satelitarnych

Serwis pozwala w szybki i intuicyjny sposób, o dowolnej porze dnia i nocy, zlecać przez internet pozyskiwanie danych satelitarnych. Po drugiej stronie łącza czuwa zaś zespół ekspertów Airbusa, którzy mają dopilnować, by zamówione dane były dostarczone na czas oraz dla żądanego obszaru. – Chcieliśmy opracowań produkt odróżniający się od usług dostępnych obecnie na rynku i jednocześnie koncentrujący się na rzeczywistych potrzebach użytkowników. Konsultacje z naszymi klientami pokazały, że oczekują oni od nas redukcji ryzyka związanego z zamówieniami oraz uproszczenia skomplikowanego i długiego procesu składania zlecenia. Odpowiedzią na te potrzeby jest właśnie One Tasking – wyjaśnia Bernhard Brenner z AD&S.

W ramach One Tasking oferowane są następujące usługi:
• OneDay: umożliwia pozyskanie obrazu dla konkretnego dnia. Na 24 godziny przez żądanym terminem wykonania sceny Airbus przyśle klientowi prognozę pogodny, na podstawie której użytkownik może bezpłatnie anulować lub przełożyć zlecenie.
• OneNow: pozyskanie obrazu dla określonego miejsca w najkrótszym możliwym czasie.
• OnePlan: pokrycie określonego obszaru zdjęciami satelitarnymi w uzgodnionych ramach czasowych.
• OneSeries: cykliczne pozyskiwanie obrazów dla zadanego obszaru na potrzeby monitoring zmian.

Firma Airbus Defence and Space oferuje obrazy z takich satelitów, jak: Pleiades, SPOT, TerraSAR-X, FORMOSAT-2, DMC czy KazEOSat-1.

Źródło: AD&S, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS